9 جاذبه‌ی دیدنی فیلیپین

در فیلیپین کجا را ببینیم؟

فیلیپین کشور چند هزار جزیره که دل گردشگران بسیاری را را از سرتاسر جهان با خود همراه کرده است در این مقاله از ریسمون سعی داریم تا 9 دیدنی جذاب از فیلیپین را معرفی کرده و شما را بیشتر با آنها آشنا کنیم. این 9 جاذبه دیدنی جاذبه هایی هستند که هر کسی برای اولین بار به فیلیپین سفر می‌کند باید آنها را ببیند بیشترین جاذبه ها از طریق فرودگاههای مانیل و سوم و دیگر فرودگاه های بزرگ فیلیپین قابل دسترسی می باشند در ضمن چند جاذبه نیز برای کسانی که علاقه دارند تا در مسیر ها کمتر دیده شده طبیعت گردی کنند نیز معرفی شده است است.

برای آشنا شدن با دیگر جاذبه های فیلیپین با مجله ریسمون همراه باشید تا سواحل زیبا و آبشارهای دیدنی فیلیپین را به شما معرفی کنیم.

۱. پالاوان Palawan

اگر متاسفانه تنها می توانید یک مکان را برای بازدید در فیلیپین انتخاب کنیم پالاوان حتماً گزینه اول شما خواهد بود شما به فیلیپین سفر خواهید کرد تا سواحل و جزایر دیدنی آن را ببینید پس بهترینشان را در پالاوان آن تجربه کنید.

پوئرتو پرینسسا Puerto Princesa

شهری میان جنگل یا پورتو پرینسسا راه ورودی شما به جزیره پالاوان میباشد باشد. این شهر بسیاری از دیدنی های پالاوان را در خود جا داده است است رودخانه زیرزمینی این شهر که در لیست یونسکو قرار دارد، یکی از بلندترین رودخانه های زیرزمینی جهان است.

ال نیدوEl Nido

اگر دنبال ساحلی هستید تا منظره دل انگیز از دریا ببینید ساحل ال نیدو را نباید از دست بدهید این جزیره از سواحل سنگی و صخره های سر به فلک کشیده تشکیل شده است که بالای هر یک از آنها می توانید منظره زیبای دریای فیروزه ای را ببینید.


مقاله-ریسمون-فیلیپین-2.jpg

۲. سبو Cebu

سبو مقصد شماره یک گردشگران از سرتاسر جهان در فیلیپین به دلیل جایگاه استراتژیک که در مرکز فیلیپین واقع شده است و داشتن سیستم حمل و نقل مناسب و همچنین تنوع جاذبه های آن، می‌باشد. در سفر به فیلیپین و بازدید از سبو حتماً به دیدن پایگاه تاریخی استعماری اسپانیا، سواحل و آبشارهای دیدنی‌اش بروید.

۳.بوهول  Bohol 

بعد از دیدن سبو نزدیک ترین و زیباترین جاذبه به شما بوهول است‌. جزیره بوهول برای داشتن جاذبه های طبیعی بسیار زیبا، همچون تپه های شکلاتی و همچنین داشتن تارسیر یا میمون های انگشتی مورد توجه بسیاری واقع شده است. پیادهروی روی این تپه های شکلاتی همراه تور فیلیپین ریسمون حس و حال باورنکردنی دارند. اگر اینها برای شما کافی نیست سواحل زیبا و غواصی در سواحل جزیره پانگلائو (Panglao) منتظر شما هستند.

۴.دوماگوت Dumaguete

برای دیدن دریاچه ها، آبشارها و کوه‌های بسیار زیبای استان نگروس به جزیره آپلو سفر کنید تا یک طبیعت ‌گردی بینظیر را تجربه کنید.

جزیره آپو  Apo Island

اگر در برنامه سفر شما به فیلیپین، شنا کردن با لاکپشت های دریایی یکی از گزینه های شماست، پس حتماً به جزیره آپو سفر کنید تا در قسمت محافظت شده در میان مرجانهای دریایی با این لاکپشت‌های زیبا غواصی کنید.

۵.سوریگائو   Surigao

اگر دوست دارید تا چشم کار می کند سواحل شن سفید نام ببینید و زیباترین ساحل فیروزه ای را ببینید و در آن استراحت کنید سوریگائو فوق العاده ترین انتخاب شما می باشد رودخانه های بی نظیر و جزایر دیناگات و بریتانیا برای شما خاطره ای لذت بخش خواهند ساخت.


مقاله-ریسمون-فیلیپین--1.jpg

۶. استان کوردیلارا Cordillera Region

همانطور که می دانید زیباییهای فیلیپین فقط در سواحل دیدنی آن نیست کوه های زیبا و همچنین شالیزارهای برنج طبقاتی آن که حتما تا به حال در کارت پستال های زیبا آن‌ها را دیده اید از دیگر جاذبه‌های فیلیپین می باشد. بهترین مکان برای بازدید از این شالیزارهای طبقاتی در بانائو می باشد که شما می توانید در میان این شالیزارها قدم بزنید و یا از روی کوه های دیگر به تماشای این منظره زیبا و دلنشین بنسینید. در این استان می‌توانید با فرهنگ مردم این استان که با کشاورزی تلفیق شده بیشتر آشنا شوید.


مقاله-ریسمون-فیلیپین-3.jpg

۷.ایلوکوس Ilocos

اگر شما نیز علاقه مند به بازدید است جاذبه‌های تاریخی می باشید و دوست دارید شهری کاملا اسپانیایی را در میان یکی از جزایر آسیایی به تماشا بنشینید حتماً باید به ایلوکوس سفر کنید. در شمال این استان یکی از قدیمی ترین کلیساهای این کشور که به دست اسپانیایی ها در زمان استعمار ساخته شده است را می توانید ببینید اگر باز به سمت شمال حرکت کنیم سواحل زیبا و خیره کننده فیلیپین خواهید رسید.

۸. بیکول  Bicol

در این استان می توانید به شهرلگازپی Legazpi برویم و منظره کوه آتشفشان مایون Mayon  دیدن کنید. بسیاری از عکاسان جهان برای گرفتن عکس از این کوه آتشفشان هرمی شکل بی نقص به استان سفر می کند.

۹.داوائو  Davao

اگر در نظر دارید که به جنوب فیلیپین سفر کنید پیشنهاد ما آغاز کردن این سفر به شهر داوائو می باشد این شهر در کنار کوه بسیار بلند قرار دارد. در این شهر می‌توانید هم طبیعت گردی کنید و همچنین به بازدید از حیات وحش از جمله عقاب فیلیپینی بپزدازید.  


0 دیدگاه

13 بهمن 1398


برچسب ها
ریحانه رضاپور

درباره نویسنده
جهانگرد، علاقه مند به فیلم و موسیقی

دیدگاه شما