8 مکان دیدنی مکزیک

مکزیک و دیدنی هایش

مکزیک به راستی یکی از متنوع ترین کشورها در همه زمینه ها است. از سواحل زیبا و زندگی شبانه پر جنب و جوش تا فرهنگ غنی این کشور همگی دیدنی می‌باشند. اگر شما هم برای سفر مقصد مکزیک را در نظر گرفته‌اید اما نمی دانید در مکزیک از کجا دیدن کنید این مقاله ریسمون به شما کمک می کند تا مقاصد زیبا و پرطرفدار مکزیک را بشناسید و سفر خاطره انگیزی را به کشور کلاه های بزرگ تجربه کنید.

۱. پلایا دل کارمن

پلایا یکی از اماکن  پر طرفدار در مکزیک می باشد که دارای کافه های شبانه و انواع اقامتگاه های ساحلی است و شما بتوانید با اقامت در آنها آنها از سواحل دل انگیز کارایی شن های سفید دریای فیروزه لذت ببرید یکی از دلایلی که پلایا را از قسمت‌های دیگر مکزیک متفاوت می‌کند کند رشد جمعیت فرهنگ های مختلف در آن است که باعث می شود شود شما با فاصله کمی انواع رستوران ها و طعم های مختلف را در کنار یکدیگر تجربه کنید.

در پلایا حتماً از خیابان پنجم که یک خیابان مختص به پیاده رو میباشد دیدن کنید رستوران های بین المللی و مغازه های ارزان سوغات فروشی را ببینید تا لذت سفر شما کامل شود.

اگر چه کسانی که که مایل به تجربه های بیشتر فرهنگ مکزیک هستند شاید این مکان را خیلی نپسندند اما پلایا یکی از مقاصد اول مکزیک برای گردشگران می‌باشد.

۲. تولوم

تو نه تنها دارای سواحل زیبای کارائیب می باشد بلکه خانهی بسیاری از از ویرانه های باقی مانده از دوران کهن می باشد تنها ویرانه ای که تا به حال پیدا شده که در واقع به هدف تماشای اقیانوس ساخته شده در تولوم قرار دارد.

تعداد بی شماری از سنوته یا چشمه ها در تولوم قرار گرفتند که برای شنا غواصی و بازیهای آبی بسیار مناسب می باشد. مرکز شهر تولوم مکان بسیار مناسبی است که می توان به دور از حضور گردشگران یک تجربه مکزیکی واقعی را را در آن داشت.


مقاله-ریسمون-8 دیدنی مکزیک-4.jpg

۳. ایسلا کزومل

اگر شما هم عاشق تفریحات آبی هستید کزومل یکی از بهترین مقاصد در نیمکره غربی می باشد به ندرت می‌توان آبی شفاف و تنوع زندگی دریایی این چنین را در نیمکره غربی یافت که تا این حد دیدنی باشد. اگرچه شنا کردن و غواصی یکی از دلایل اصلی سفر به کزومل است با گردش در داخل شهر و پارک‌ ملی دیدنی‌اش نا امید نخواهید شد.

 

۴. ایزامال

شهر خانه‌های زرد! با سفر به این شهر هیچ وقت تصویرش از ذهن شما پاک نخواهد شد. در این شهر نه تنها دیدن خانن‌های زرد و طلایی جذابیت خواهد داشت بلکه دیدن ویرانه‌های قوم مایا وسط شهر هیجان این گشت و گذار را دوچندان می‌کند.


مقاله-ریسمون-8 دیدنی مکزیک-2.jpg

۵. مکزیکوسیتی

مکزیکوسیتی هنوز هم یکی از بالاترین آمار جرم را در جهان داراست اما تغییرات سیاسی و اجتماعی باعث حضور انواع رستوران‌ها و کافه‌های بین‌المللی در این شهر شده است. همچنین رشد فرهنگی در این شهر چنان سرعت بالایی دارد که بسیاری می‌گویند به زودی نام مکزیکوسیتی را در کنار پاریس و برلین، نیویورک و روم خواهیم شنید.

در سفر به مکزیکوسیتی آنقدر دیدنی در شهر برای دیدن خواهید داشت که شاید یک روز برایش زمان کمی باشد.


مقاله-ریسمون-8 دیدنی مکزیک-3.jpg

۶. مریدا

برای دیدن تاریخ و فرهنگ مکزیک بهترین گزینه شهر مریدا است. مریدا آنقدر موزه، گالری، رستوران و تئاتر دارد که چند روزی می‌توانید در آن بمانید و از دیدن این شهر تاریخی لذت ببرید.

۷. چیچن ایتزا

این بنای تاریخی و اعجاب انگیز که از عجایب هفت‌گانه جهان است یکی از بهترین اماکن برای آشنایی با مایاها است.  سالیانه ۱.۲ میلیون نفر برای دیدن چیچن ایتزا به مکزیک سفر می‌کنند. پیشنهاد ما این است که برای بازدید از چیچن ایتزا صبح زود را انتخاب کنید تا با ازدحام گردشگران مواجه نشوید.

 

8. کنکون

سواحل دیدنی و هتل‌های لاکچری کنکون باعث شده تا گردشگران بسیاری از آمریکا و اروپا هر ساله برای تجربه‌ی آرامش و غذاهای بینظیر مکزیکی به کنکون سفر می‌کنند. اگر شما هم از زندگی شهری خسته شده‌اید یک سفر به کنکون حسابی حال شما را جا می‌آورد!


0 دیدگاه

16 بهمن 1398


برچسب ها
ریحانه رضاپور

درباره نویسنده
جهانگرد، علاقه مند به فیلم و موسیقی

دیدگاه شما