8 مقصد بینظیر طبیعت‌گردی در سرتاسر جهان با ریسمون

8 مقصد بینظیر طبیعت‌گردی در سرتاسر جهان

درعصری که در آن زندگی میکنیم شاهد از بین رفتن مناطق بکر و طبیعی در سرتاسر جهان هستیم، سفرهای طبیعت گردی هر روز طرف‌داران بیشتری پیدا می‌کند. مقاصد طبیعت‌گردی نه تنها این فرصت را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد تا از دیدن عجایب طبیعی و زیبای جهان لذت ببرند، بلکه به حفاظت از ایم منابع ارزشمند از راه آموزش نیز کمک می‌کنند. حتی درآمد حاصل از این نوع گردشگری مستقیما برای حفاظت از این مناطق و جاذبه‌های طبیعی هزینه می‌شود. به زبانی دیگر همه در نهای پیروز هستند. ریسمون تلاش کرده شما را در این مقاله با 8 جاذبه‌ی برتر طبیعت گردی در جهان آشنا کند.   


مقاله-ریسمون-8مقصد-طبیعت گردی-1.jpg

1. کاستاریکا
این کشور یکی از موفق‌ترین کشورها در حفظ منابع طبیعی و دارا بودن بسترهای طبیعت‌گردی در جهان می‌باشد. کاستا ریکا با حفاظت درست از منابع طبیعی بینظیرش به این جایگاه دست یافته است. کاستاریکا با داشتن مرز ساحلی با اقیانوس آرام و هم کارائیب و همچنین دارا بودن یک چهارم از جنگل‌های استوایی بهترین دلیل برای جذب توریست‌ را دارا می‌باشد. به علاوه‌ی جنگل‌های استوایی کاستاریکا تعداد زیادی کوه‌های آتشفشان دیدنی و سواحل زیبا را نیز دارا می‌باشد که تنوع زیستی بینظیری را در خود جای داده‌اند. در صورت سفر به کاستاریکا انتخاب‌های زیادی جهت اقامت در اقامتگاه‌های بومگردی خواهید داشت.


مقاله-ریسمون-8مقصد-طبیعت گردی-2.jpg

2. نروژ
احتمالا زمانیکه به طبیعت‌گردی فکر می‌کنید نروژ جز مقاصدی نیست که در ذهنتان می‌آید. اما فرهنگ کشور نروژ روز به روز بیشتر به سمت پایداری و هماهنگی با طبیعت پیش می‌رود و به همین دلیل توریست‌های بسیاری را در سال‌های اخیر به سمت خود کشانده است، به خصوص به سمت فیورد (آبدره) نروژ. نروژ یکی از 4 کشور شاخص برای مقاصد طبیعت گردی است که توسط شورای جهانی گردشگری پایدار انتخاب شده‌اند. دولت نروژ در کنار حفاظت از منابع طبیعی، کنترل میزان ماهیگیری، شکار و حفاری‌های نفتی را نیز در برنامه‌های منظم خود دارد.


مقاله-ریسمون-8مقصد-طبیعت گردی-3.jpg

3. کنیا
کنیا به دلیل داشتن دشت‌های وسیع و زیبا که محل زندگی حیات‌وحش مانند زرافه، شیر، کرگدن و ... است، به یکی از مقاصد پرطرفدار در قاره آفریقا برای تورهای طبیعت‌گردی و سافاری بدل گشته است. اما این کشور زیبا چیزهای بیشتری برای ارائه نیز دارد مانند سواحل بینظیرش، صخره‌های مرجانی‌اش و کوهستان‌های دیدنی‌اش. تنوع مناظر طبیعی کنیا به معنی وجود تنوع زیستی باورنکردنی به خصوص پرندگان شده است. با توجه به اینکه سال‌هاست حیات‌وحش این کشور طعمه‌ی شکارچیان از سرتاسر جهان بوده‌اند دولت کنیا تلاش خود را بیشتر از قبل می‌کند تا حفاظت از حیات‌وحش این کشور به بهترین نحو ممکن انجام شود. برای اینکه مطمئن باشید به طبیعت‌گردی پایداری خواهید داشت به تور آفریقای ریسمون سر بزنید. 


مقاله-ریسمون-8مقصد-طبیعت گردی-4.jpg

4. پالائو
مجمع الجزایر پالائو در غرب اقیانوس آرام واقع شده است و به دلیل زیبایی سواحل و دریایش در جهان شناخته می‌شود.  
در آب کریستالی آبی رنگش میتوانید صخره‌های مرجانی زیبا و ماهی‌های رنگارنگ و جانوران زیبای آبی را ببینید و لذت ببرید. روی خشکی می‌توانید از سواحل بکر و دست‌نخورده و جنگل‌های استوایی زیبا لذت ببرید. حفاظت از طبیعت این جزیره توسط دولت این جزایر به صورت برنامه‌ی مدونی در حال پیاده‌سازی است. مستندهای بسیاری جهت آشنایی مردم جهان با این جزیره ساخته شده است.


مقاله-ریسمون-8مقصد-طبیعت گردی-5.jpg

5. جزیره گالاپاگوس
در سال 1978، جزیره گالاپاگوس به عنوان اولین سایت میراث طبیعی جهانی  به دلیل وجود منابع طبیعی بینظیر و تک همچنین وجود تنوع زیستی و جانوری نمونه‌اش در دنیا، انتخاب شد. خوشبختانه این جزیره و پارک ملی گالاپاگوس توسط کسانی اداره میشوند که اهمیت بالایی برای حفاظت از گونه‌های زیستی این جزیره قائل هستند. برای اقامت در گالاپاگوس می‌توانید در ویلاهای گالاپاگوس اقامت کنید که میزان تولید و مصرف برق و منابع انرژی‌شان کنترل شده می‌باشند. 


مقاله-ریسمون-8مقصد-طبیعت گردی-6.jpg

6. قطب جنوب
قطب جنوب یکی از دست نخورده‌ترین مناطق طبیعت در سرتاسر جهان به دلیل دسترسی سخت است. دیدن قطب جنوب فقط در فصل تابستان که یخ‌ها آب میشوند امکان پذیر می‌باشد. با این حال سالیانه هزاران توریست برای دیدن کوهای یخ، پنگوئن‌ها و وال‌های غول پیکر خود را به قطب جنوب می‌رسانند. اپراتور تورهای قطب جنوب در این سال‌ها تلاش کرده که آموزش‌های لازم به توریست‌ها قبل از ورود به قطب جنوب داده شوند.


مقاله-ریسمون-8مقصد-طبیعت گردی-7.jpg

7. ایسلند
کشور زیبای ایسلند به تازگی به یکی از مقاصد مورد علاقه‌ی توریست‌ها تبدیل شده است. این کشور پاک‌ترین مصرف کننده انرژی در جهان است، و توریست‎ها هم می‌توانند با کمپ کردن به جای ماندن در هتل‌های بزرگ، دویدن، دوچرخه سواری و اسب سواری به جای استفاده از وسایل نقلیه در هنگام بازدید از زیبایی‌های این کشور به پاک ماندن آن کمک کنند. برای اقامت در ایسلند می‌توانید بومگردی‌های زیبای آن را انتخاب نمایید.


مقاله-ریسمون-8مقصد-طبیعت گردی-8.jpg

8. جنگل‌های استوایی آمازون
جنگل‌های اسرارآمیز آمازون سال‌هاست که قربانی تغییرات اقلیمی و دست درازی بی حد و مرز انسان‌ها شده‌اند، اما در برخی از مناطق بومیان به کمک دانشمندان راه حل جدیدی برای حفاظت و طبیعت‌گردی پیدا کرده‌اند. طبیعت‌گردی مسئولانه و استفاده از نیروهای محلی متخصص در این راه باعث شده تا تغییرات قابل ملاحظه‌ای در این روند اتفاق بیافتد و این مقصد اسرارآمیز هنوز هم یکی از دیدنی‌ترین نقاط این کره‌ی خاکی باشد. 

ریسمون تلاش می‌کند تا با برگزار کردن تورهای طبیعت‌گردی مسئولانه، لذت سفر کردن در طبیعت و دیدن منابع بینظیر ایران و کل جهان را به تک‌تک گردشگران ریسمون تقدیم کند.


 


0 دیدگاه

15 تیر 1398

ریحانه رضاپور

درباره نویسنده
جهانگرد، علاقه مند به فیلم و موسیقی

دیدگاه شما