7 مقصد طبیعت گردی محبوب در دنیا را با ریسمون بشناسید

7 مقصد طبیعت گردی محبوب در دنیا

طبیعت گردی شیوه محبوب بسیاری از گردشگران در دنیا محسوب می شود. آنچه در سفر نصیب طبیعت گردان می شود بسیار متفاوت از آن چیزی است که در پایان سفر سایر مسافران و گردشگران به دست می آورند. تقریبا تمام طبیعت گردان عنوان می کنند که لذتی که آن ها از گردش در طبیعت هر شهر یا کشور می برند بسیار فراتر از مسافران عادی است.
ما قصد داریم شما را با 7 مقصد محبوب طبیعت گردان در دنیا آشنا کنیم. چند دقیقه ای با ریسمون برای سفر کوتاه به هر کدام از این مناطق زیبا همراه شوید.


تور-مقاله-ریسمون-7-جاذبه-طبیعت گردی-2.jpg

1-    کوه های آلپ در سوییس
تقریبا همه ما بر اساس کارتن های دوران کودکی مان تصویری شگفت انگیز و زیبا از کوه های آلپ در ذهنمان داریم. اما واقعیت ماجرا این است که این زیبایی از آنچه که بر اساس عکس ها و فیلم ها در ذهنتان نقش بسته بسیار پررنگ تر است. 
آلپ رشته کوه عظیمی است در میانه چند کشور که در قلب اروپا قرار گرفته اند. کوهستان آلپ به دلیل وجود تنوع آب هوایی در مناطق مختلف از گستردگی بالای پوشش گیاهی نیز برخوردار است. بی شک این پوشش گیاهی متنوع در کنار آسمان آبی سوییس یک تابلوی نقاشی بی نظیر را خلق کرده است.
امکان انجام ورزش های مفرح مانند اسکی، اسنوبرد، دوچرخه‌ سواری، کوهنوردی و انواع ورزش ‌های آبی نیز این مناطق را به مقصد محبوب بسیاری از طبیعت گردان و ورزشکاران تبدیل کرده است.


تور-مقاله-ریسمون-7-جاذبه-طبیعت گردی-1.jpg
2-    جنگل آمازون در برزیل
آمازون منطقه مهمی در دنیاست که به دلیل وجود شرایط خاص آب و هوایی و اقلیمی به مقصد مهم بسیاری از طبیعت گردان تبدیل شده است. گونه های متعدد جانوری، حیات وحش بی نظیر آن و پوشش گیاهی متفاوت این منطقه نیز از خصوصیات بارز این جنگل ها است.
تمام ماه‌های سال مناسب سفر به جنگل‌های آمازون است. قسمت هایی از آن در طی ماه هایی از سال به دلیل پایین رفتن آب رودخانه برای ماهی گیری، پرنده‌نگری و سافاری در جنگل مناسب است. در سایر ما ه ها به دلیل بالا آمدن آب فرصت خوبی برای شنا و قایق‌سواری برای طبیعت گردان و مسافران فراهم است.


تور-مقاله-ریسمون-7-جاذبه-طبیعت گردی-4.jpg

3-    کنیا در قاره آفریقا
کشور کنیا به دلیل وجود طبیعت منحصر به فرد و حیات وحش متنوعش در بین گردشگران و طبیعت گردان از محبوبیت بالایی برخوردار است. بسیاری از عکاسان حوزه حیات وحش کنیا را بهشت عکاسان می دانند. وجود پارک های ملی حفاظت شده و آب های شفاف اقیانوس هند خود از دلایل اصلی این موضوع است.فراهم کردن شرایطی جهت نزدیک شدن مسافران به حیات وحش و مشاهده حیواناتی چون زرافه ها، شیرها، گورخرها، فیل ها و سایر حیوانات پارک های حفاظت شده از نزدیک از تجربیات هیجان انگیز سفر به کنیا است که هر مسافری از آن به خوبی یاد می کند.


تور-مقاله-ریسمون-7-جاذبه-طبیعت گردی-7.jpg

4-    قاره آنتاریکا یا جنوبگان 
این قاره سردترین نقطه کره زمین است. تقریبا تمام قسمت های این قاره با یخ پوشیده شده است. دورترین قاره در جهان که بیشترین جمعیت ساکنان آن را پنگوئن‌ها تشکیل داده اند از مقاصد هیجان انگیز و حیرت آوری است که هر طبیعت گردی به آن نزدیک نمی شود. به دلیل وجود گونه های خاص جانوری و ایستگاه های متعدد تحقیقاتی در این منطقه امکان سفر به آن به راحتی امکان پذیر نیست. اما بی شک هر مسافری که این تجربه را به دست آورد وارد دنیای شگفت انگیزی شده است.


تور-مقاله-ریسمون-7-جاذبه-طبیعت گردی-6.jpg

5-    دشت گندم بریان در کویر لوت ایران
طبق مطالعات ناسا دمای هوا در قسمتی از کویر لوت ایران به 70 درجه می رسد که بالاترین دما بر روی کره زمین است. این کویر که در جنوب شرقی ایران قرار دارد بسیار پهناور است و به عنوان گرم ترین منطقه در دنیا شناخته شده است. کویر از مقاصد مورد توجه و جذاب برای اکثر طبیعت گردان ایرانی و خارجی است اما بی شک با وجود شرایط خاص این کویر هیچ طبیعت گرد مشتاقی بدون داشتن اطلاعات کافی و راهنمای آگاه نمی تواند حتی به قسمت هایی از آن هم نزدیک شود.


تور-مقاله-ریسمون-7-جاذبه-طبیعت گردی-3.jpg

6-    کاستاریکا در آمریکای جنوبی
وجود سواحل زیبای کاستاریکا آن را به بهشتی برای موج سواران و طبیعت گردان بدل کرده است. پارک های ملی متعدد، مجاورت این کشور با دریای زیبای کارائیب، آب و هوای استوایی این منطقه، تنوع گونه های جانوری و گیاهی و امکان غواصی در آب های زیبای این منطقه همه و همه از دیگر جذابیت های کاستاریکا برای طبیعت گردان و گردشگران است.


تور-مقاله-ریسمون-7-جاذبه-طبیعت گردی-5.jpg

7-    آبشارهای کوانگ شی، لائوس 
لائوس کشوری است با جاذبه های طبیعی فراوان که در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است. وجود آبشار های دلفریب کوانگ شی در این کشور از دلایل جذب مسافران و طبیعت گردان به این کشور است. آبشار کوانگ شی، یک مجموعه سه تایی از آبشار است که حدود 29 کیلومتر در لوآنگ پرابانگ جاری هستند. آبشار اصلی حدود 70 متر ارتفاع دارد و برای رسیدن به این آبشار های زیبا باید از میان طبیعتی بی نظیر و تماشایی عبور کنید.
کلام آخر
ما شما را تنها نمی گذاریم شاید شما به زودی تبدیل به یک طبیعت گرد، ایرانگرد یا جهانگرد عاشق شدید که در حال کشف زیبایی های دنیا است. ریسمون در کنار شماست تا با همراهی هم با مقاصد طبیعت گردی بیشتری در تورهای داخلی و خارجی ریسمون آشنا شوید.


0 دیدگاه

01 مرداد 1398

الهام نوری

درباره نویسنده
طبیعت گرد، نویسنده در حوزه جهانگردی

دیدگاه شما