4 تا از دیدنی‌های زیبای استان گیلان

طبیعت‌گردی در گیلان

تور طبیعت گردی چه مزایایی دارد؟
 
مقاله-ریسمون-دیدنی های گیلان-1.jpg
تور طبیعت‌ گردی در واقع می‌ تواند افراد را به مکان‌ هایی ببرد که حتی شاید از وجود همچین مکان‌ هایی بی‌ اطلاع باشند. نام دیگر این حرفه اکوتوریسم یا بوم گردشگری می باشد.گردشگران معمولاً به مناطق طبیعی نامسکون و بکر و دست‌نخورده می‌ روند و از طبیعت جانوری و گیاهی این مکان‌ ها دیدن می کنند. البته امروز مکان‌ های گردشگری همسو با حفظ منابع طبیعی در بعضی از شهرها وجود دارد که گهگداری هدف تورهای طبیعت گردی می شوند. در علم بوم‌ گردی و طبیعت‌ گردی صرف دیدار مطرح نیست بلکه به بازدید کنندگان آموزش نفع رسانی به محیط زیست و جوامع محلی داده می شود.
 

تور طبیعت‌ گردی چه مزایایی دارد؟

  • این تور ها اغلب یک‌روزه و در روز های تعطیل برگزار می شوند
  • هزینه پایینی دارند
  • تور های قوی و با تجربه شما را به محل‌ های محبوب،دوست‌ داشتنی خواهند برد.

با ریسمون همراه باشید تا بیشتر راجع به طبیعت‌گردی در گیلان بخوانیم.

4 تا از دیدنی‌های گیلان:


مقاله-ریسمون-دیدنی های گیلان-3.jpg

1.شیطان کوه لاهیجان:
این مکان یکی از بهترین مناطق گردشگری گیلان و ایران است.به گونه ای که این شهر به عنوان شهر نمونه ی گردشگری ایران انتخاب شده است.شیطان کوه لاهیجان که به بام سبز معروف است کوهی است که در کنار یک استخر مصنوعی زیبا قرار گرفته است.بام سبز لاهیجان یکی از بهترین مقاصد تور طبیعت گردی گیلان می باشد.در بام سبز لاهیجان امکاناتی همچون تله کابین،شهربازی،استراحتگاه و رستوران و ...وجود دارد.
2.ماسوله:
یکی از بهترین معماری های پلکانی دنیا ماسوله است که در غرب استان گیلان میباشد.تور طبیعت گردی ماسوله یکی از جالب ترین تورها می تواند باشد زیرا علاوه بر داشتن چشم اندازهای طبیعی و بکر منابع تاریخی 1000 ساله نیز دارد.این شهر در ارتفاع 1050 از سطح دریای خزر قرار دارد.جالب است بدانی این شهر در سال 1354 در جایگاه نخستین شهر تاریخی زنده ایران در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
از دیگر مناظر طبیعی این شهر می توان به : جنگل های سرسبز و بی نظیر،آبشار ها و کوه های بلند و ... اشاره کرد.یکی از ویژگی های معماری پلکانی که این شهر دارد این استت که سقف خانه ی هر خانواده ای حیاط همسایه اش می باشد.در تور طبیعت گردی با بازدید از خانه های روستایی نیز می توانید از مناظر این شهر لذت ببرید.
قلب تپنده ی ماسوله در واقع بازار آن است که نظر زیادی از افراد گردشگر را به خود جلب می کند.این بازار که به شکل پلکانی است در 4 سطح تقسیم بندی شده است.
3.بندر انزلی:
همانگونه که از نام این شهر بر می آید یک شهر ساحلی است که در مجاورت دریا قرار دارد.پس یکی از جاذبه های تور طبیعت گردی این شهر دریا و سواحل آن می باشد.در ادامه به طور خلاصه به مکان های دیدنی این شهر اشاره می شود:
•    آکواریوم بندر انزلی که در منطقه آزاد انزلی احداث شده است.
•    خیابان و بازار انزلی که سبک معماری آن اروپایی است.
•    تالاب بندر انزلی که زیستگاه انواع مختلفی از حیوانات است.
•    پارک جنگلی بندر انزلی که توسط مسئولین شهر تاسیس شده است.
•    بنای حافظیه
4.قلعه رودخان:
ابن بنای تاریخی در غرب گیلان واقع شده است و برخی از تحقیقات حاکی از این است که ساخت این بنا به دوره ی ساسانیان مربوط می شود.علت نامگذاری این قلعه بخاطر این بود که بر فراز کوهی در روستایی به نام رودخان ساخته شده است به همین دلیل نام آن را قلعه رودخان گذاشته اند.طول دیوار های قلعه به 1500 متر می رسد و درون آن نیز 65 برج وجود دارد.

 

تور طبیعت گردی ریسمون

مقاله-ریسمون-دیدنی های گیلان-2.jpg

تور طبیعت‌ گردی ریسمون یکی از قدیمی‌ ترین و بزرگ‌ ترین تور ها در ایران است. این تور طبیعت‌ گردی تور های داخلی، خارجی، انفرادی؛ گروهی و خانوادگی دارد. این طور متشکل از یک سری کارشناس زبده و حرفه‌ ای است که طبیعت‌ گردی را برای شما بسیار لذت‌ بخش خواهند کرد.
این کارشناسان با گفتن نکات ایمنی به شما خطر وارد شدن آسیب به مسافران را به شدت کاهش خواهند داد. تور طبیعت‌ گردی ریسمون دارای تورهای یک‌ روزه، دو روزه، یک‌ هفته‌ ای و ... می باشد. داشتن افرادی توانا در  زمینه شناخت مکان های طبیعی و دیدنی سایر کشور ها به این گروه گردشگری امکان برگزاری تور در خارج از کشور را نیز می دهد. همه می‌ دانیم که شناخت مکان‌ های طبیعی و دست‌ نخورده در خارج از کشور کاری است که از دست هر گروهی بر نخواهد آمد.پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مسافرت با تور را دارید حتماً گروهی طبیعت گردی ریسمون را انتخاب کنید. چون این تور امتحان خود را پس داده است.

نکته اساسی در انتخاب تور ایده آل گردشگری حفظ امنیت خودتان است که تور طبیعت گردی ریسمون امنیت شما را تضمین خواهد کرد و از هر جهت سفری شاد و با نشاط را برای شما رقم خواهد زد.
 


0 دیدگاه

30 شهریور 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما