کشف مزه‌های تازه در کشور فیلیپین

غذاهای فیلیپین

فیلیپین کشوری است که جهانی از غذاهای متنوع و لذیذ را در خود جای‌داده است. بهترین غذاها را می‌توانید در شهرهای مانیل و پالاوان پیدا کنید. مواد تشکیل‌دهنده اغلب غذاها در این کشورنارگیل و ماهی است. در این مقاله به معرفی غذاهایی مانند مرغ آدیو، فوژن فیلیپینی، کاره کاره، پنسیت، هلوهلو، بنگوس وبینگاما می‌پردازیم. شما در فیلیپین می‌توانید مزه‌های متفاوتی را تجربه کنید که تا همیشه در ذهنتان باقی می‌ماند

 

1-مرغ آدیو فیلیپین:

مرغ آدیو فیلیپین یکی از محبوب‌ترین و خوش‌طعم‌ترین غذاها در این کشور است. درواقع مرغ آدیو، یک مرغ سفارشی است. یکی از خصوصیت‌های بارز غذاها در این کشور، پر ادویه بودن است. مرغ آدیو هم پر از ادویه است. مواد تشکیل‌دهنده آن شامل فلفل سیاه، سرکه، ادویه کاری است که مرغ به این روش مزه دار می‌شود. سپس بعد از مدتی استراحت در روغن فراوان و داغ سرخ می‌شود. این غذا بیشتر به‌عنوان ناهار صرف می‌شود. بهترین نوع مرغ آدیو را می‌توانید در شهر مانیل امتحان کنید. این غذا بیشتر در مراسم و جشن‌های کشور فیلیپین طبخ می‌شود

 

2-کاره کاره، غذایی فوق العاده:

کاره کاره یکی از فوق‌العاده‌ترین غذاهای کشور فیلیپین است. کاره کاره غذایی محلی و سنتی می‌باشد. در بین مردم شهر مانیل هم بسیار پرطرفدار و مرسوم می‌باشد. ترکیب اصلی آن را ترشی و بادام‌زمینی تشکیل می‌دهد.

کاره کاره یک نوع پیش‌غذا و درواقع نوعی سوپ است. این سوپ خوشمزه از گوشت گاو یا گوسفند، سبزیجات، سیب‌زمینی و کره تهیه می‌شود. کاره کاره عنوان بهترین غذای کشور فیلیپین را به خود اختصاص داده است. هیچ توریستی نیست که به این کشور سفر کندو خواهان تست کردن کاره کاره نباشد

این پیش‌غذای وسوسه انگیزه معمولاً با برنج یا ماهی سرو می‌شود. نکته جالب این است که در بسیار از رستوران‌های فیلیپین کاره کاره به‌عنوان دسر سرو می‌شود. حتماً در سفر خود به فیلیپین این غذا را امتحان کنید. مطمئن باشید عاشق کاره کاره خواهید شد.


مقاله-ریسمون-غذای-فیلیپین-3.jpg

3-فوژن فیلیپینی:

فوژن یک غذای مشترک و بین‌المللی در میان تمام اقوام و ملت‌ها محسوب می‌شود. مدل‌های مختلف فوژن را می‌توانید در رستوران‌های کشور فیلیپین به‌ویژه شهر مانیل امتحان کنید. تاریخچه این غذا به اروپا بازمی‌گردد. در مورد نحوه طبخ و ارائه و سرو آن بین رستوران فیلیپین به‌خصوص در شهرهای پالاوان ومانیل رقابت شدیدی وجود دارد. سرآشپزان هر رستوران در تلاش هستند تا طعم‌های جدید برای این غذا تعریف کنند تا بتوانند مشتری‌های بیشتری را جذب کنند.


مقاله-ریسمون-غذای-فیلیپین-2.jpg

4-بینگاما:

بینگاما را مردم کشور فیلیپین برای جشن سال نو میلادی طبخ می‌کنند. این غذا طرفداران زیادی در شهر پالاوان دارد. هنگام سال نو که خانواده‌ها در کشور فیلیپین دور هم جمع می‌شوند وجود بینگاما بر سر سفره آنها به ایجاد فضایی دوستانه‌تر و گرم‌تر کمک می‌کند.

بینگاما را به دو صورت سرد وگرم می‌توان سرو کرد. مواد تشکیل دهنده این غذای لذیذ برنج، نارگیل وکره است. حتماً در هنگام سفر به شهر پالاوان در کسور فیلیپین بینگاما را میل کنید. این غذا بیشتر به عنوان وعده ظهر استفاده می‌شود زیرا به دلیل وجود برنج در ترکیبات آن بسیار سیر کننده است.

 

5-پنسیت:

پنسیت غذایی است که ریشه چینی دارد. این غذا مملو از گوشت ونودل است. غذایی است که بیشتر در وعده شام سرو می‌شود. پنسیت در میان مردم فیلیپین محبوبیت زیادی دارد. پنسیت در زمره غذاهای سالم دسته‌بندی می‌شود، بهترین نوع آن را می‌توانید در رستوران‌های شهر پالاوان فیلیپین پیدا کنید.


مقاله-ریسمون-غذای-فیلیپین-4.jpg

6-هلوهلو:

 هلوهلو یکی از پرفروش‌ترین غذاهای خیابانی و ارزان کشور فیلیپین به‌حساب می‌آید. توریست به‌شدت علاقه‌مند به تست کردن این غذای لذیذ می‌باشند. هلوهلو بسیار خوش‌طعم است. ترکیبات این غذا شامل انگور، لوبیای سبز و نارگیل هست. این غذا با بهترین کیفیت در شهر مانیل عرضه می‌شود. هلوهلو یک دسر است که آن گاهی از شیر و بستنی استفاده می‌شود. مواد اولیه این غذای خوشمزه بسته به ذائقه و منطقه متغیر است. در نوع دیگری از هلو هلو که در شهر مانیل به مشتریان عرضه می‌شود از لوبیا سبز، نارگیل و سیب‌زمینی استفاده می‌شود.

 

7-بنگوس:

بنگوس در میان غذاهای کشور فیلیپین کم‌نظیر است. در تهیه بنگوس از انواع ماهی و یک سس مخصوص استفاده می‌شود ماهی‌ها با انواع ادویه‌ها نظیر زردچوبه و کاری مزه دار می‌کنند. این غذا را می‌توانید در بهترین رستوران‌های شهر مانیل وپالاوان کشور فیلیپین میل نمایید. این غذا بسیار سالم و خوشمزه است.

بنابراین می‌توان گفت که کشور فیلیپین جایگاهی منحصربه‌فرد در تولید مزه‌های شگفت‌انگیز دارد. از انواع غذاهای معروف این سرزمین می‌توان به کاره کاره و هلوهلو اشاره کرد.  ما در ریسمون به شما پیشنهاد می‌دهیم تا این غذاها را در رستوران کشور فیلیپین امتحان کنید.


0 دیدگاه

28 بهمن 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما