ژاپن و رویای ساکورا

رویای ساکورا

ریسمون این بار به سرزمین آفتاب خواهدرفت و با شکوفه های ساکورا جشن خواهد گرفت. ژاپن سرزمینی دوردست که آرایه ای منحصر به فرد از فرهنگ، هنر و یکی از ستایش شده ترین سبک های زندگی در تمام جهان است. ژاپن کنتراست دلپذیر و بی نقص سنت های باستانی و مدرنیزم پیشرو است. معابد هزاران ساله در باغ های شرقی، در کنار برج های تکنیکی  ماوا گرفته اند و سرعت در کنار کیفیت و دقت در دامان کوه دلربای فوجی موج می زند.

ریسمون تا آغوش فوجی و توکیو خواهد رفت. یکی از کلانشهرهای محبوب و شهیر کره زمین که علی رغم تصور ما سرشار از باغ ها و پارک های ملی است. در کنار آسمان خراش های جذاب، کافه ها و معابد باستانی قد علم کرده اند. قدمت توکیو به هزاران سال قبل می رسد. ژاپن دارای طبیعت نادری است. از جنگل متراکم آن بگیرید تا شکوفه ‌های باشکوه گیلاس. توکیو نیز به عنوان پایتخت این کشور از این قاعده مصون نیست. شکوفه‌ های گیلاس یا همان ساکورا که به دلیل زیبایی بی مانندش نماد فرهنگ ژاپن است و بخاطر آن جشن هانامی برگزار می کنند تا بهار توکیو دل انگیزتر شود. توکیو گهواره ژاپن قدیم و تختگاه ژاپن مدرن امروزی است. در نظر سنجی Conde Nast Traveler توکیو برترین شهر جهان در سال ۲۰۱۷ شد.


مقاله-ریسمون-رویای-ساکورا-2.jpg
از قلب جزیره شرقی به سوی کیوتوخواهیم رفت. این شهر پایتخت سلطنتی و باستانی کشور آفتاب است و باغ ها و معابد آن حیرت آور است. بسیاری از مناطق کیوتو در فهرست یونسکو ثبت شده و معماری سنتی و رسم و سنت خود را تا به امروز حفظ گشته است. منطقه شیراکاوا از دلرباترین نقاط کیوتو است و جشن بهاری هانامی در کنار رود از همه جا شگرف تر است. خیابان‌های خیس، ساختمان ‌های چوبی و رستوران ‌های فوق العاده خاطرات بی ‌نظیری را برای شما رقم خواهد زد و تمام زیبایی ها را در معبد قرن چهاردهمی عمارت طلایی خواهد ریخت که در نور خورشید هر ببیننده ای را شیفته می کند.

مقصد دیگر ما اوساکا است. شهری سرشار از طراوات و شادی. اوساکا سوناتی طرب انگیز از سنت و مدرنیزم را در سرتاسر خود جلوه گرمی کند. این شهر مملو از پارک ‌ها، مراکز تفریحی، معابد، زیارتگاه، موزه، فضاهای سبز شهری و مراکز خرید است که همین موضوع آن را به شهری متنوع تبدیل می‌کند. اوساکا پایتخت غذایی ژاپن است و غذاهای آن شهرت جهانی دارند. معابد و قلعه اوساکا قطعا شما را عاشق خود خواهند کرد. با ریسمون در سرزمین شکوفه های گیلاس باشید


 


0 دیدگاه

01 تیر 1398

علی ردایی

درباره نویسنده
ایده پرداز، عاشق سفر، بلاگر

دیدگاه شما