چگونه سیگار برگ کوبایی بکشیم؟

آموزش کشیدن سیگار برگ کوبایی

به صورت کلی ما به‌هیچ‌عنوان سیگار کشیدن و یا استعمال هرگونه دخانیات را به هیچ‌کس توصیه نمی‌کنیم و همچنین اینکه این متن به‌هیچ‌عنوان قصد تبلیغ یا تشویق برای مصرف سیگار را ندارد. با این حال اگر بنا به هر دلیلی چنین قصدی دارید، در این مقاله سعی شده است نحوه کشیدن سیگار برگ کوبایی را به شما آموزش دهیم.

پیش از هر چیز باید بدانید که کشیدن سیگار برگ کوبایی تقریباً هیچ شباهتی با کشیدن سیگارهای امروزی ندارد. مصرف سیگار برگ روش و آداب خاص خود را دارد که اگر آنها را به درستی انجام ندهید، در واقع به سیگار آسیب زده و حتی ممکن است آن را غیرقابل قابل استفاده کنید. اگر در یک تور کوبا شرکت کرده باشید،‌ ممکن است نحوه صحیح کشیدن این سیگارها را از مردم بومی این کشور یاد گرفته باشید. با این حال، در این مقاله از وبلاگ ریسمون قصد داریم تا به شما یاد بدهیم چگونه سیگار برگ کوبایی بکشیم؟ برای انجام این کار باید تمامی مراحل زیر را با دقت انجام دهید.


مقاله-ریسمون-سیگار-برگ۴.jpg

بخش اول - انتخاب سیگار برگ کوبایی مناسب

۱- آشنایی با مدل‌های مختلف سیگار برگ: به جای آن که اولین سیگار برگی که در یک مغازه می‌بینید را خریداری کنید، توصیه می‌کنیم با مدل‌ها و سبک‌های مختلف این نوع سیگار آشنا شوید. برخلاف سیگارهای امروزی که شاید تنها مارک آن‌ها با یکدیگر متفاوت باشند و تفاوت چندانی نداشته باشند، سیگار برگ دارای مدل‌های متنوعی است که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارد. بنابراین توصیه می‌کنیم تا تمام این اطلاعات را از فروشنده به دست بیاورید. به‌عنوان‌مثال چند مورد از این مدل‌ها را در ادامه معرفی خواهیم کرد:

سیگار برگ کورونا: مدل حدوداً ۱۵ سانتی‌متر طول دارد و بسیار قطور است. بخش پایینی سیگار - بخشی که آتش می‌زنید- باز است ولی بخش بالای آن که مخصوص کشیدن است، سربسته و نسبتاً گرد است.

مدل پیرامید: این مدل سیگار برگ دارای سر نوک تیز و بسته است.

مدل تورپدو: بخش‌های میانی این مدل کلفت‌تر هستند - به عبارتی، کمی شکم دارد- و هر دو سر آن بسته است.

مدل پرفکتو: این مدل شباهت بسیار زیادی به مدل قبلی دارد و تنها تفاوت آن‌ها برآمدگی بیشتر مدل پرفکتو در بخش میانی است که باعث می‌شود این سیگار کمی گرد به نظر برسد.

مدل پاناتلا: این مدل حدود ۱۸ سانتیمتر طول دارد و نازک‌تر از مدل کورونا است.

مدل کولبرا: این مدل را می‌توان خاص‌ترین نوع سیگار برگ کوبایی دانست چراکه در واقع سه شاخص سیگار هستند که در یکدیگر تنیده‌اند. ظاهر این نوع سیگار برگ شبیه به یک طناب است.


مقاله-ریسمون-سیگار-برگ۱.jpg

۲- یک سیگار متوسط انتخاب کنید: اگر تازه‌کار هستید، توصیه می‌کنیم که یک سیگار متوسط انتخاب کنید و البته اینکه از خرید سیگار برگ به صورت جعبه‌ای و باکسی خودداری کنید چرا که احتمالاً پس از چند مرتبه مصرف نظر و سلیقه شما عوض خواهد شد. از خرید مدل‌های خاص برای اولین مرتبه اجتناب کنید چرا که آنها احتمالاً بسیار قوی و سنگین باشند، قیمت بالاتری دارند و البته این‌که عطر و طعم آنها نیز برای شما احتمالاً بسیار زیاد است. این نکته را در نظر داشته باشید هرچه سیگار برگ قطورتر باشد، کشیدن آن دشوارتر خواهد بود. بنابراین به تازه‌کارها توصیه می‌کنیم تا سیگارهایی نازک ولی دراز را انتخاب کنند.

۳- بررسی سیگار برگ: هنگام خرید سیگار برگ آن را به خوبی بررسی کنید. هیچ نقطه‌ای از بسته سیگار برگ کوبایی نباید بسیار سفت و یا بسیار نرم باشد. این امر نشان دهنده آن است که سیگار برگ به خوبی پیچیده نشده و یا اینکه غیر قابل کشیدن است. هنگام بررسی سطح سیگار به دنبال نقاطی بگردید که توده‌های تنباکو در آن‌ها جمع شده و یا اینکه رنگ‌ها عوض شده است.

۴- از سیگار به خوبی نگهداری کنید: توصیه می‌کنیم تا سیگار برگ کوبایی را به خوبی و در محیطی به دور از رطوبت نگهداری کنید. انتخاب ظرف‌های فلزی می‌توانند هوشمندانه و مفید باشد. اگر دسترسی به چنین ظرفی ندارید، توصیه می‌کنیم تا پلاستیک دور سیگار را تا قبل از زمان مصرف به هیچ عنوان باز نکنید.

بخش دوم - بریدن سیگار برگ کوبایی

۱- تیغ را روی سیگار قرار دهید: احتمالاً می‌دانید که پیش از مصرف سیگار برگ، بخش بالایی آن را می‌برند تا قابل روشن شدن و مصرف بشوند. این بخش به‌منظور طراحی شده تا جلوی خارج شدن عصاره تنباکو و عطر و بوی سیگار را بگیرد. در واقع برای این کار تیغ‌های مخصوصی طراحی شده است، ولی اگر دسترسی به این نوع تیغ‌های مخصوص ندارید توصیه می‌کنید تا از یک تیغ بسیار تیز استفاده کنید. استفاده از قیچی، دندان و یا چاقو میوه‌خوری به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود چراکه باعث پاره شدن سیگار برگ می‌شود. در این بخش تنها تیغ را روی بخش کلاه سیگار قرار دهید، ولی آن را نبرید.

۲- سر سیگار را تنها با یک حرکت ببرید: هدف اصلی از بریدن سر سیگار برگ آن است که هنگام کشیدن، ظاهر آن تغییر نکند. البته تنها کافی است تا حدود نیم سانتی‌متر از بخش ابتدای سیگار را ببرید. مجدداً توصیه می‌کنیم تا این کار را تنها با یک حرکت انجام دهید. چرا که اگر این کار را به‌آرامی انجام دهید و تیغ را چند مرتبه روی سیگار بکشید، احتمال پاره شدن سیگار وجود دارد.

بخش سوم - روشن کردن سیگار برگ

۱- از فندک مناسب استفاده کنید: برای روشن کردن سیگار برگ توصیه می‌کنیم تا از کبریت‌های بلند چوبی و یا فندک‌های بوتان استفاده کنید چراکه در طعم و بوی سیگار تأثیر نمی‌گذارند. از سوی دیگر، استفاده از کبریت‌های کاغذی، فندک‌های گازی و یا به‌خصوص شمع‌های معطر برای روشن کردن سیگار برگ کوبایی استفاده نکنید.

۲- تنباکو بخش پایینی سیگار را گرم کنید: بخش پایینی سیگار برگ در واقع همان بخشی است که قرار است آن را روشن کنید. برای چند ثانیه شعله را زیر این بخش از سیگار قرار داده و سیگار رو بچرخانید تا سیگار به خوبی گرم شود، ولی مراقب باشید تا شعله با سیگار برخورد نکند. این کار باعث می‌شود تا سیگار برگ شما بهتر و سریع‌تر روشن شود.

۳- سیگار  را روشن کنید: شعله را در بخش پایینی سیگار قرار دهید و به آرامی سیگار را بمکید. این کار را باید به اندازه انجام دهید تا سیگار روشن شود. البته حتماً توجه داشته باشید که دود را هرگز وارد ریه خود نکنید و تنها در دهان خود نگه دارید.

۴- به آرامی به بخش پایینی سیگار فوت کنید (اختیاری): اگر حس می‌کنید سیگار برگ شما به خوبی روشن نشده است، به آرامی به بخش پایینی آن فوت کنید تا شعله پخش شده و به صورت یکدست سیگار روشن شود.مقاله-ریسمون-سیگار-برگ۲.jpg

بخش چهارم - کشیدن سیگار برگ کوبایی

۱- سیگار را بکشید: سیگار برگ را وارد دهان خود کنید و کام بگیرید. دود را در داخل دهان خود نگاه‌دارید و مزه آن را بچشید، و سپس آن را به بیرون هدایت کنید. هرگز دود سیگار برگ کوبایی را وارد ریه خود نکنید! این سیگارها با سایر سیگارهای سفید امروزی متفاوت هستند. دود آن‌ها برای وارد ریه شدن نیست.

۲- هر ۲۰ ثانیه تا ۱ دقیقه از سیگار کام بگیرید و آن را بچرخانید: این کار را باید همیشه انجام دهید تا سیگار در فرم و حالت خوبی باقی بماند. توجه داشته باشید که یک سیگار برگ کوبایی خوب و با کیفیت باید بتواند حدود ۲ الی ۳ ساعت روشن بماند.

۳- بعد از ۱۲ کام، نشان برند سیگار را خارج کنید: تقریباً تمام مدل‌های سیگار برگ کوبایی دارای یک مارک و برند هستند که دور آن پیچیده شده است. درواقع وظیفه‌ی آن هم نشان دادن هویت شرکت سازنده و هم وظیفه‌ی محکم نگاه‌داشتن کاغذ سیگار را به عهده دارد. توصیه می‌کنیم که بعد از حدود ۱۲ کام از سیگار برگ کوبایی، این نشان را خارج کنید. چراکه دیگر احتیاجی به آن نخواهید داشت و البته این‌که گرمای بدنهٔ سیگار باعث می‌شود تا نشانه برند از جای خود شل شده و تکان بخورد.

۴- پس از اتمام کار سیگار را خاموش کنید: خاموش کردن سیگار برگ کوبایی امری آسان است. تنها کافی است تا این سیگارها را برای ۱ یا ۲ دقیقه نکشید و آن در گوشه‌ای بگذارید تا خودش خاموش شود. البته در نظر داشته باشید که این سیگارها پس از مدتی طعمی بسیار تند پیدا می‌کنند. به همین خاطر است که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا سیگار برگ را پس از یک مرتبه استفاده دور بیندازند.


مقاله-ریسمون-سیگار-برگ.jpg


17 دیدگاه

19 آذر 1398

صدرا شریفی

درباره نویسنده
عاشق سفر، بلاگر

دیدگاه شما

 • مزگان
  2 سال قبل
  مطالب خوب بود ممنون
 • متین
  2 سال قبل
  خیلی خوب توضیح دادین ممنون 👍🏻👍🏻👍🏻
 • نا شناس
  2 سال قبل
  خیلی جالب بود توضیحات در مورد سیگار برگ کوبا
 • نا شناس
  2 سال قبل
  باورم نمیشه نوشتین سیگار برگ رو دور از رطوبت نگه دارین رطوبت ایده آل سیگار برگ بین 65 تا 75 هست یعنی اگه خشک بشه دیگه هیچ فرقی با کشیدن دستمال کاغذی نداره
 • مسعود
  2 سال قبل
  خیلی جالب و مفید بود ممنون
 • آرمین
  1 سال قبل
  خیلی ممنون مطالب بسیار مفید بود
 • پسر جوگیر
  1 سال قبل
  من برم سیگاری شم. ممنون
 • جواد
  1 سال قبل
  خیلی خوب و کامل به نظر می رسید. مممنون
 • نا شناس
  1 سال قبل
  خوب
 • پوريا
  1 سال قبل
  كاش تصويري بود
 • امیر
  1 سال قبل
  عالی بود ممنون
 • من کشیدم خیلی خیلی غلیظ و افتضاحه تو دهن طعم خوبی داره اما ته گلو رو خشک میکنه به شدت
 • نا شناس
  1 سال قبل
  خب عزیز من دودشو نکن تو گلوت تو دهنت نگه دار بعد بده بیرون در ضمن نکشید خیلی ضرر داره.درسته که خوش طعمه ولی ضرر داره.
 • نا شناس
  1 سال قبل
  دوستی ک گفتی گلو رو خشک میکنه. دود سیگاربرگ نباید از گلو رد شه.. تو دهن نگه دار از طعم و نیکوتینش استفاده کن و بده بیرون...لطفا اول روش صحیح اسموک رو یاد بگیرید
 • ارش
  1 سال قبل
  سیگار عاااالیه
 • احمد
  1 سال قبل
  عالی بود خیلی ممنون از توضیحاتتون از فردا برم سیگاری شم🌹🥲
 • سیاوش
  1 سال قبل
  دود سیگار های کاپیتان بلک که شبیه برگ هستند اما کوچیک ترند رو میشه وارد ریه کرد؟