چه کسانی در تاریخ کشور فیلیپین تأثیرگذار بودند؟

تاریخ کشور فیلیپین

هر سرزمینی برای دستیابی به استقلال و پیشرفت فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه می‌کند. در این روند همیشه افرادی هستند که قدم‌های تأثیرگذاری برای کشورشان برمی‌دارند که باعث می‌شود تا علاوه بر نتیجه مطلوب، نام آن‌ها زنده بماند. کشور فیلیپین هم از قاعده مستثنا نیست. به‌عنوان‌مثال می‌توان به گابریل سینگال، خوزه ریزال، ترزامگ بوتا و تاندانگ سورا اشاره کرد که تاریخ فیلیپین را دگرگون کردند. در ادامه در ریسمون در این باب بیشتر توضیح خواهیم داد.


مقاله-ریسمون-تاریخچه-فیلیپین-1.jpg

1-معرفی ترزا مگ بوتا:

 ترزا مگ بوتا زنی برجسته بود. وی در دهه شصت میلادی زندگی می‌کرد. در ابتدا او معلم مدارس پایتخت کشور فیلیپین یعنی مانیل بود. بعد از گذشت زمانی ترزا مگ بوتا با یک تاجر ازدواج کرد که همین اتفاق باعث تحولات زیادی در زندگی وی شد. همسر او در پیشرفت و افزایش مهارت‌های او نقش بسزایی داشت. همسر ترزا مگ بوتا یکی از معروف‌ترین تجار کشور فیلیپین بود.

ترزا مگ بوتادر ادامه زندگی به تقویت مهارت‌هایی مانند ناخدایی کشتی و اسب‌سواری پرداخت. عموی او یک از ژنرال‌های فیلیپین بود. وی با اصرار عموی خود را راضی کرد تا همراه برادرانش به جنگ با اسپانیا برود. ترزا مگ بوتادر تمام قیام‌های مردمی کشور فیلیپین حضور پررنگی داشت. او تنها زنی است فرماندهی یک لشکر را به عهده داشته است.

 

ترزا مگ بونا همواره عملکرد مثبت و نتیجه بخشی در رهبری خود داشته است. وی توانست اسپانیا در بسیاری از جنگ‌ها شکست دهد. سال‌های بعد او به گروه‌های چریکی پیوست. ترزا مگ بونا تمام دارایی خود را جهت تأمین منابع جنگی برای آزادی کشور فیلیپین خرج کرد.

 

2-تاندانگ سورا:

تاندانگ سورا در فیلیپین به مادر انقلاب ملقب است. وی مادری مجرد بود که پس از فوت شوهرش به‌تنهایی شش فرزندش را بزرگ کرد. تاندانگ سورا مزرعه‌ی بزرگی را اداره می‌کرد. او پس از شروع شدن جنگ، محصولات خود را به‌رایگان در اختیار مجروحان جنگی قرار می‌داد و از آن‌ها پرستاری می‌کرد.

 

شجاعت این بانوی فیلیپینی قابل‌ستایش است. تاندانگ سورا توسط نیروهای اسپانیایی دستگیر شد و تحت شکنجه هیچ‌گاه نامی از سربازان نبرد. او هرگز از مبارزه خسته نشد. سرانجام تاندانگ سورا توسط مقامات اسپانیایی تبعید شد. نقاشی پرتره او در فیلیپین به قیمت 100 پوند به فروش رسید. فیلیپین مدیون این زن دلیر است.

3-گابریل سینگال:

شاید بتوان از گابریل سینگال به‌عنوان مشهورترین قهرمان کشور فیلیپین یادکرد. او بیشترین سهم در قیام علیه اسپانیا داشت. سربازان اسپانیایی با شنیدن نام گابریل سینگال لرزه به اندامشان می‌افتاد. او حملات چریکی بسیاری را انجام داد. نتیجه این جملات آزادی شهر ویگان بود. مردم فیلیپین گابریل سینگال را برای شجاعت بی‌بدیلش ستایش می‌کنند و او سرانجام اعدام شد.


مقاله-ریسمون-تاریخچه-فیلیپین-2.jpg

4-خوزه ریزال:

زمانی که در مورد قهرمانان کشور فیلیپین صحبت می‌کنیم، اولین نامی به ذهن هر کس خطور می‌کند، خوزه ریزال است. او هم مانند دیگر افراد جامعه فردی معمولی بود ولی جسارتی مثال‌زدنی داشت. او هم در آزادی فیلیپین نقش بسزایی داشت.

نمایی از کشور فیلیپین

درنهایت می‌توان گفت که هر سرزمینی را با افراد مشهور و قهرمانان آن می‌شناسند. فیلیپین مملو از افرادی بوده است که درراه آزادی وطن خود از جان و مال خود گذشتند. و هرکدام از آن‌ها از خوزه ریزال تا گابریل سینگال، تاندانگ سورا و ترزا مگ بوتا ستاره‌ای جاودان بر تارک تاریخ فیلیپین هستند. شما با تور ریسمون می‌توانید از بناهای یادبود از قهرمانان بازدید کنید و با آن‌ها بیشتر آشنا شوید بخشی از تاریخ هر کشور را قهرمانان آن می سازند.


0 دیدگاه

10 دی 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما