پارک ملی چیتوان اولین پارک ملی نپال را با ریسمون بشناسیم

با پارک ملی چیتوان آشنا شوید

اگر اهل گشت و گذار و بازدید از جاذبه های گردشگری جهان بوده باشید، حتما با پارک ملی چیتوان آشنایی دارید. این پارک، در واقع اولین پارک ملی کشور نپال است که تاریخ ساخت آن به سال 1973 میلادی باز می گردد. هم اکنون پارک چیتوان در لیست آثار جهانی یونسکو قرار داشته و از آن حفاظت می شود. با ریسمون بیشتر راجع به این پارک دیدنی می‌خوانیم
 پارک ملی چیتوان در فاصله 150 کیلومتری از مرکز کشور نپال؛ یعنی شهر کاتماندو قرار داشته و دسترسی به آن آسان است. از کاتماندو تا پارک چیتوان حدود 1 الی 1.5 ساعت باید رانندگی کنید تا به این پارک بزرگ برسید. اکثر گونه هایی که در پارک چیتوان موجود هستند، شامل گونه های جانوری و گیاهی می شود. شما در این پارک می توانید انواع پستانداران، خزندگان، حیوانات آبی و پرندگان را مشاهده کنید و لذت ببرید. جالب است بدانید که این پارک در گذشته، به عنوان یک منطقه آزاد شکار برای خانواده های سلطنتی محسوب می شد. اما پس از این که در دهه 80 میلادی این پارک به لیست جاذبه های گردشگری و میراث جهانی یونسکو اضافه شد، شکار آزاد در این منطقه ممنوع شده و این منطقه تحت حفاظت قرار گرفت. هم اکنون امکان شکار در این منطقه وجود نداشته و در ازای آن شما می توانید از تفریحات و جاذبه های دیدنی که در این منطقه وسیع در دسترس هستند، استفاده کنید. پارک چیتوان در منطقه جنوب غربی کشور نپال واقع شده و از سمت شمال با رودخانه رپتی و نارایانی و از سمت جنوب با کشور هند همسایه است.  
 
مقاله-ریسمون-چیتوان-نپال-3.jpg

در پارک ملی چیتوان چه کارهایی می توان انجام داد؟
پارک ملی چیتوان، تنها یک منطقه آزاد و طبیعی و یک حیات وحش نیست؛ بلکه می تواند به عنوان یک منطقه گردشگری و طبیعی نیز شناخته شود. شما در این منطقه گردشگری می توانید تفریحات بسیاری را انجام دهید و از مناظر طبیعی متعددی که در پارک چیتوان وجود دارد، بازدید داشته باشید. یکی از جاذبه های گردشگری پارک ملی چیتوان که در نزدیکی پارک چیتوان، دریاچه بیش هزاری است. شما در حین بازدید از پارک چیتوان، می توانید از نشستن در کنار این دریاچه زیبا نیز لذت ببرید. در پارک چیتوان، گونه های جانوری و البته پرندگان بسیار زیاد هستند. از این رو اگر شما به دیدن منظره پرواز پرندگان علاقه مند هستید، بازدید از پرواز دسته جمعی پرندگان را به شما پیشنهاد می کنیم. اما بدون شک هیجان انگیزترین کاری که می توانید در پارک چیتوان انجام دهید، جیپ سواری و تور سافاری در این منطقه می باشد. همانطور که گفتیم این پارک در نزدیکی رودخانه رپتی واقع شده است و شما می توانید در رودخانه رپتی ساعاتی را به کانوسواری یا قایقرانی بپردازید. پیاده روی و گشت و گذار در جنگل های چیتوان نیز که آسان ترین راه برای لذت بردن از این سفر است. در صورتی که می خواهید زمان زیادی را برای سفر خود به چیتوان اختصاص بدهید، می توانید در اکثر مواقع با پیاده روی در پارک چیتوان از تمام مناظر طبیعی و گونه های جانوری و گیاهی دیدن کنید و خوب این بسیار لذت بخش خواهد بود. با تور نپال ریسمون به دیدن این پارک دیدنی خواهیم رفت.
 
مقاله-ریسمون-چیتوان-نپال-2.jpg
بازی با فیل ها در پارک ملی چیتوان
یکی از پرطرفدارترین تفریحات در پارک ملی چیتوان، بازی با فیل ها است. شما می توانید در مناطق سائوراهای پارک چیتوان به فیل سواری بپردازید. با این کار علاوه بر این که از لذت یک فیل سواری حسابی را می چشید، می توانید از زاویه ای دیگر به محیط اطراف و طبیعت چیتوان بنگرید. گذشته از این ها امنیت این روش نیز بیشتر بوده و در مسیر هم خسته نمی شوید. در کل به عنوان یک تجربه جدید و جذاب می توانید به آن نگاه کنید. بازی با فیل ها در موقع حمام کردنشان نیز از دیگر تفریحاتی است که حتما توصیه می کنیم. در موقعی که فیل ها مشغول حمام کردن هستند، شما می توانید با آن ها بازی کنید و سوار شان شوید. شیرجه زدن به داخل آب از روی فیل ها لذت دیگری دارد که ارزش یکبار امتحان کردن را دارد. البته بهتر است در این لحظات گرفتن عکس یادگاری را فراموش نکنید. از این ها بگذریم، در چیتوان محلی برای پرورش و نگهداری فیل ها در نظر گرفته شده است. شما در سفر به پارک ملی چیتوان می توانید از این مرکز دیدن کرده و از نزدیک بچه فیل ها را ببینید. 


مقاله-ریسمون-چیتوان-نپال-1.jpg

در پایان امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و اطلاعاتی که در خصوص پارک ملی چیتوان در اختیارتان قرار داریم، برایتان مفید بوده باشد. اگر شما هم در جستجوی انتخاب یک مقصد گردشگری ناب و بکر هستید، بازدید از پارک ملی چیتوان می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. مخصوصا این که پارک چیتوان، در بین ایرانی ها کمی ناشناخته است و برای افرادی که می خواهند به یک منطقه دیدنی جدید سفر کنند، بسیار مناسب است. اگر شما هم می خواهید به این منطقه سفر کنید، توصیه می کنیم، هرچه زودتر برای خرید تور نپال ریسمون اقدام نمایید. 


0 دیدگاه

03 شهریور 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما