وسایل ضروری برای طبیعت گردی ، به جهت آسایش شما

در طبیعت گردی چه چیزهایی با خودمان ببریم؟

طبیعت گردی 
حتما این روزها واژه طبیعت گردی زیاد به گوشتان خورده است . گردشگران اخیرا علاقه زیادی به این فعالیت نشان می دهند . اگر بخواهیم طبیعت گردی  را در یک جمله تعریف نماییم باید بگوییم طبیعت گردی در واقع فعالتی است که طی آن شخص به طبیعت رفته و مدت زمانی را در طبیعت به گشت و گذار می پردازد. 
طبیعت گردی  انواع متفاوتی دارد که بر اساس سخت یا آسان بودن درجه به خصوصی دریافت می نمایند ، در واقع اگر سفری از نظر تور برگزار کننده سخت باشد ذکر می شود که افراد با مشکلات جسمی و کودکان در این سفر نباید حضور داشته باشند در غیر این صورت در تور گفته می شود این تور آسان بوده و تمامی افراد می توانند در آن شرکت نمایند. 
در هر حال ،  معمولا طبیعت گردان تلاش دارند که در حین اینکه تمامی وسایل لازم و ضروری به جهت طبیعت گردی را همراه دارند ، وزن کوله پشتی خود را سبک نگه دارند تا حمل و نقل آن چه به داخل وسیله نقلیه چه در حین پیاده روی در طبیعت آسان تر باشد. به همین دلیل پیشنهاد می شود که شما همیشه قبل از شروع یک سفر طبیعت گردی باید وضعیت آب و هوای منطقه ای که قرار است به آن سفر کنید را بررسی نمایید و سپس اقدام به  برداشتن وسایل و لوازم مورد نیاز سفر طبیعت گردی نمایید.
همچنین برای جلوگیری از اتلاف انرژی و استفاده بهینه از فضای کوله پشتی، بهتر است با همراه یا همراهان خود هماهنگ کنید که چه وسایلی می آورند که از آوردن وسایل مشابه خودداری نمایید. البته شما می توانید از لیستی که تور طبیعت گردی ریسمون در اختیار شما قرار می دهد برای جمع آوری وسائل مورد نیاز جهت طبیعت گردی استفاده نمایید. 

ریسمون-مقاله-وسایل-طبیعتگردی-2.jpg

لباس و پوشاک مناسب برای طبیعت گردی 
 
 احتمالا به اولین وسیله ای که فکر میکنید تا در کوله پشتی خود قرار دهید ، لباس هایتان است. وقتی طبیعت گردی می کنید ، باید به حداقل لباس ها قانع باشید. معمولا در طول روز، اگر می خواهید در طول سفر درگیر وزن بار لباس هایتان نباشید وسواس را کنار گذاشته و تنها یک دست لباس اضافی بردارید حتی اگر امکان شستشو برایتان فراهم است ، لباس هایی که تنتان است بشویید و دوباره استفاده نمایید. 
 پس بنا به مدت سفرتان ، لباس مناسب فصل و آب و هوا را انتخاب نمایید ، که در عین حال سبک و راحت باشند  و در صورت نیاز به شست و شو ، مدت زمان زیادی برای خشک شدن نیاز نداشته باشد. لباس های مورد نیازتان بطور معمول:
•    تی شرت 
•    شلوار ( شلوار جین به دلیل استحکام ) 
•    جوراب و دستکش 
•    لباس زیر 
•    لباس گرم ( در صورت نیاز) 
•    مایو ( در صورت نیاز)
•    بادگیر 
از دیگر وسائلی که اگر همراهتان باشد قطعا خوشحال می شوید کلاهی است که دارای لبه باشد و جلوی آفتاب را بگیرد. علاوه بر کلاه عینک آفتابی یکی از ملزوماتی است که فراموش کردن آن باعث سرزنش خودتان می شود. سعی کنید برای اطمینان حوله کوچکی به همراه داشته باشید تا اگر هوس آب بازی کردید نگران خیس بودن موهایتان نباشید. 

ریسمون-مقاله-وسایل-طبیعتگردی-3.jpg

کفش مناسب طبیعت گردی  
یکی از مهمترین لوازم ضروری در حین طبیعت گردی ، برداشتن کفش مناسب است ، حتما کفش سبک و کم حجم به همراه داشته باشید. علاوه بر کفش همراه داشتن صندل های راحت نیز به شما پیشنهاد می شود در واقع اگر کفش شما نامناسب باشد سفر برای شما زجرآور خواهد شد. 
کیسه خواب وسیله ای ضرورتی انکار ناپذیر 
کیسه خواب وسیله‌ای است که در تور‌های طبیعت‌گردی به آن احتیاج است و به نوعی جزء وسایل شخصی به حساب می‌آید. معمولا برخی از تور ها کیسه های خواب را در اختیارتان قرار می دهند اما اگر سفر طبیعت گردی شما دارای شب مانی داشته باشد ، حتما به کیسه خواب نیاز خواهید داشت . علاوه بر این مساله دارا بودن کیسه خواب یکی از مسائل مهم و شخصی است. سعی کنید تا جای ممکن از کیسه خواب شخصی خود استفاده نمایید . حتی اگر اسکان شما خوابگاه است باز استفاده از کیسه خواب شخصی توصیه می شود. کسی که می‌خواهد شب را در کوهستان و یا کویر سپری کند ، کیسه خواب برایش یکی از لوازم ضروری است. 
کیسه های خواب همانند سایر کالا ها دارای دسته بندی های متفاوتی هستند. در واقع اینکه شما می خواهید از یک کیسه خواب در چه شرایطی استفاده نمایید به شما می گوید که کدام نوع کیسه خواب برای شما مناسب تر است. تقسیم بندی کیسه های خواب بر اساس اینکه آیا کیسه خواب می تواند گرما را نگه دارد و تا چه حدی نسبت به سرما مقاومت دارد صورت می پذیرد. معمولا بهترین نوع کیسه خواب ها کیسه هایی هستند که در آن از پر استفاده شده است . استفاده از پر در کیسه خواب سبب می شود تا در شب گرم تر بمانید. 
البته این نوع از کیسه خواب‌ها برای مناطق مرطوب و بارانی چندان کارایی مطلوب ندارند. پس با توجه به شرایط اقلیمی محلی که به آن سفر می کنید ، کیسه خواب مناسب را انتخاب نمایید.
 

آب و غذا ، مهم و حیاتی 
 
ریسمون-مقاله-وسایل-طبیعتگردی-4.jpg
آب و غذا  چند بطری آب هم بسته به منطقه ای که به آن سفر می کنید ، به همراه ببرید.در سفرهای کمپینگی و به دور از آب تصفیه شده ، همیشه دو برابر میزان مصرف معمولی آب به همراه داشته باشید. به همراه داشتن غذاهای سبک می تواند به شما در مواقعی که هیچ چیز در دسترس شما نیست کمک شایانی نماید. در واقع شما در حال گشت و گذار در طبیعت هستید و نباید انتظار داشته باشید که یک سوپر مارکت با هر آنچه که می خواهید در مسیرتان وجود دارد. البته سعی کنید خوراکی هایی را انتخاب نمایید که اولا سبک باشند دوما انرژی لازم برای بدن شما را فراهم کنند. 
 

سایر لوازم مورد نیاز جهت سفر 

•    دستمال کاغذی: مگر می شود بدون دستمال کاغذی به سفر رفت ؟ به هیچ وجه این مورد را فراموش نکنید که برایتان دردسر ساز خواهد شد. 
•    چاقوی ضامن دار : یکی از وسائلی که شاید بسیار مورد احتیاج باشد چاقوی ضامن دار است . البته در حمل این چاقو محتاط باشید. 
•    چراغ قوه: اگر فکر میکنید حمل کردن این وسیله کاملا آزار دهنده است باید بگوییم که چراغ قوه یکی از ضروری ترین وسایلی است که در تور باید به همراه خود داشته باشید ، در واقع در بدترین شرایط یک چراغ قوه شما را نجات خواهد داد. 
•    ظروف مناسب: در تور های طبیعت گردی معمولا به شما ظرفی که بتوانید در آن غذا بخورید داده نمی شود پس ظروف خود را فراموش نکنید و سعی کنید سبک ترین ظرف های ممکن را انتخاب کنید. به همراه داشتن لیوان ، بشقاب ، قاشق و چنگال بسیار مهم است. 
•    یکی از دغدغه های هر کسی که به تور طبیعت گردی می رود این است که با آزار حشرات موذی چه کار کند ، بدین منظور سعی کنید تا از پماد های دور کننده حشرات استفاده نمایید تا مبادا به نیش حشره ای حساسیت داشته باشید و سفر به شما تلخ شود. 
•    جعبه دارویی کمک های اولیه ، که حداقل مقادیری از داروهای مسکن و ضددرد و تورم ( مثل ایبو بروفن) ، باند کشی برای مواقع ضروری ، لوازم لازم برای درمان زخم و خونریزی ، پماد آنتی بیوتیک ، چسب زخم به همراه داشته باشید. توجه کنید اتفاق یکبار می افتد و اگر شما امکانات لازم را نداشته باشید برایتان مشکل ایجاد می شود. 
•    مدارک شخصی: حتما قبل از ترک خانه ، چک کنید که مدارک شخصی خود را به همراه داشته باشید. 
•    لوازم عکاسی: برای ثبت خاطرات خوش سفر ،دوربین عکاسی یا فیلم برداری را فراموش نکنید. 
اگر قرار است در دل طبیعت کمپ بزنید ، وسایل بیشتری هم برای کمپینگ نیاز خواهید داشت.در ضمن نگران نباشید ، وقتی با تورهای طبیعت گردی ریسمون سفر می کنید ، لیدرها به شما اطلاع خواهند داد که چه لوازمی مورد نیاز است . 
 


0 دیدگاه

17 شهریور 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما