همه چیز درباره اقامت در کاساپارتیکولارهای کوبا با ریسمون

کاساپارتیکولار از کجا آمده‌است؟


در سال 1997 دولت کوبا تصمیم گرفت تا به شهروندان خود اجازه دهد تا بتوانند قسمتی از خانه‌هایی که در آن زندگی می‌کنند را به توریست‌ها اجاره دهند. این تصمیم باعث شد تا سود صنعت توریسم به طور مستقیم به مردم برسد. در طی سالیان اخیر توریست‌های بسیاری در سفر به کوبا در کاساپارتیکولارها اقامت داشته‌اند. اکثر آن‌ها دلیل این انتخاب خود را اینگونه بیان کردند: ارزان بودن کاساپارتیکولارها دلیل اول انتخاب آن‌ها به جای هتل‌ها بوده است و دلیل دوم شناخت و درک بهتر مردم، فرهنگ و روزمرگی‌های کوبا است. همچنین دلیل سوم آن‌ها رسیدن مستقیم پول به جامعه‌ی محلی می‌باشد که در صنعت هتلداری این اتفاق با واسطه می‌افتد. ریسمون هم در طی این سال‌ها در تورهای کوبای خود در کاساپارتیکولارها اقامت داشته است. ریسمون در این مقاله قصد دارد شما را بیشتر با کاسا پارتیکولار و کوبا آشنا کند.


مقاله-ریسمون-کاساپارتیکولار.jpg
کاساپارتیکولار به چه معنی است؟
 ترجمه‌ی لغوی کاسا پارتیکولار، خانه‌ی خصوصی است. البته ترجمه‌ی این لغت در کوبا به معنای خانه‌های محلی قابل اجاره می‌باشد. در کوبا شما ممکن است بتوانید صاحب خانه‌ای که در آن اقامت دارید را ملاقات کنید و در بعضی موارد امکان اجاره کردن کل خانه نیز وجود دارد. کاساپارتیکولارها به صورت خانوادگی اداره می‌شوند و هر کسی در خانواده وظیفه‌ی مشخصی در اداره‌کاسا بر عهده دارد.
در کوبا هزاران کاساپارتیکولار وجود دارد. شما نه تنها می‌توانید بهترین کاساپارتیکولارها را از روی سفرنامه‌ی گردشگران و با جستجو در اینترنت پیدا کنید بلکه با رسیدن به کوبا افراد زیادی را خواهید دید که اتاق‌ها و یا کل خانه‌های‌شان را اجاره می‌دهند. در کوبا این نوع اقامت پرطرف‌دار است پس دلیلی برای ترس و استرس نخواهید داشت. البته رعایت نکاتی قبل از سفر به شما کمک خواهد کرد تا با خیال راحت‌تر سفر کنید.

مقاله-ریسمون-کاساپارتیکولار-2.jpg 
خدمات کاساپارتیکولارها
در اتاق‌های کاساپارتیکولارها خدمات بهداشتی مانند ملحفه‌ی تمیز، حوله و... همانند هتل‌ها به شما ارائه می‌شود. بیشتر کاساها دارای سیستم تهویه و سرمایشی، یخچال کوچک نیز می‌باشند. تفاوت اصلی کاساها با هاستل‌ها در این است که همه‌ی اتاق‌ها معمولا دارای سرویس بهداشتی و حمام جداگانه هستند.
 تنها مشکل کاساپارتیکولارها این است که اکثر آن‌ها ساختمان‌های قدیمی هستند که در قسمت‌های شلوغ شهرها قرار دارند و مشکلاتی همچون سر و صدای خیابان‌ها به دلیل زندگی شبانه‌ای که در کوبا جریان دارد ممکن است به آرامش شما لطمه بزند و با انتظاراتتان کمی متفاوت باشد. البته اگر شما هم به زندگی شبانه کوبایی‌ها بپیوندید، می‌توانید ازاین شلوغی لذت ببرید و همرنگ جماعت کوبایی تجربه‌ای متفاوت خواهید داشت. البته معماری کولونیال یا استعماری اسپانیا، خانه‌های 400 ساله و سبک سرامیک آمریکای جنوبی مخصوصا در ترینیداد، آنقدر جذاب هستند که شما از شلوغی و قدیمی بودن بناها لذت خواهید برد.
نکته مهم: هرگونه خدمات مورد نیاز خودتان را از قبل و هنگام رزرو با صاحب کاسا چک نمایید و درخواست خودتان را ارائه کنید تا هنگام رسیدن با مشکل مواجه نشوید.


مقاله-ریسمون-کاساپارتیکولار-3.jpg

هزینه و رزرو 
هزینه‌ی اقامت در کاساپارتیکولارها بستگی به شهر مقصد شما در کوبا دارند. بعضی از شهرها و مناطق گران‌تر از بقیه هستند. مورد دیگر روش رزرو شما است که می‌تواند روی هزینه تاثیر مستقیم بگذارد. در حال حاضر هزینه متوسط اجاره‌ی اتاق‌ها در کاساپارتیکولار 25 – 45 پزوی تبدیل پذیر کوبا می‌باشد. شهرهای وارادرو و هاوانا گرانترین شهرهای کوبا هستند. 
این روزها شما می‌توانید از طریق وبسایت‌های مختلف رزرو هتل، کاساپارتیکولارها را رزرو نمایید. متاسفانه در حال حاضر در سایت‌های معمولی دسته‌بندی برای کاساها وجود نداره و نمی‌توان درجه‌ی کاساها را به صورت آنلاین به خوب یپیدا کرد. وبسایت‌هایی هم فقط برای رزرو کاساپارتیکولار توسط کوبا و شرکت‌های طرف قرارداد آنها طراحی شده‌اند. 
البته در ایران به دلیل مشکلات پرداخت شما می‌توانید از طریق تماس با ریسمون به علاوه‌ی معرفی بهترین کاساپارتیکولارها، رزرو خود را انجام نمایید. 


مقاله-ریسمون-کاساپارتیکولار-5.jpg

غذا
وعده‌ی صبحانه معمولا در همه‌ی کاساها ارائه می‌شود و عموما میزبانان شما، شب قبل از شما سوال می‌کنند که اگر برای روز آینده صبحانه میل می‌کنید برای شما آماده نمایند. صبحانه‌ی کاساها معمولا از میوه‌های استوایی، آب میوه‌های تازه، نان، پنیر، تخم مرغ و قهوه تشکیل می‌شود. و هزینه‌ی آن جداگانه و چیزی بین 5 تا 10 پزوی تبدیل پذیر کوبا است. در بعضی از کاساها وعده‌ی ناهار و شام نیز ارائه می‌شود که می‌توانید درخواست کنید تا برایتان آماده کنند. هزینه وعده‌های ناهار و شام حدودا 10 پزوی تبدیل پذیر کوبا می‌باشد.
میزبانان
میزبانان کوبایی تمام تلاششان را خواهند کرد تا شما تجربه‌ای بینظیر در کوبا داشته باشید می‌توانید از آن‌ها برای یافتن بهترین رستوران‌ها، اماکن دیدنی، تفریح و هر چیز دیگری راهنمایی بگیرید. همیشه صحبت کردن با افراد محلی شما را به واقعیت آن کشور نزدیک‌تر می‌کند و می‌تواند رابطه و پیوندی عمیق میان فرهنگ‌ها را شکل دهد. 
معمولا مردم کوبا فقط به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند که همراه داشتن یک لیدر اسپانیایی زبان و یا آشنایی با زبان اسپانیایی به شما کمک بسیاری خواهد کرد. ما در ریسمون با لیدر اسپانیایی زبان در تور کوبا شما را همراهی خواهیم کرد تا سفری خاطره‌انگیز و بدون استرس را تجربه کنید.

مقاله-ریسمون-کاساپارتیکولار-4.jpg

چند نکته که باید بدانید:
1-    اگر قصد دارید در زمان تعطیلاتی مثل سال نوی میلادی به کوبا سفر کنید حتما از قبل کاساپارتیکولار خودتان را رزرو نمایید مخصوصا برای شهرهای شلوغی مانند هاوانا و وارادرو.
2-    در کوبا دسترسی به اینترنت برای همه وجود ندارد بنابراین بسیاری از کاساها روی اینترنت پیدا نمی‌شوند به همین دلیل حتما از آژانس‌های معتبر و گردشگران حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. ریسمون در این زمینه به شما کمک می‌کند.
3-    اگر انتخاب کاسای خودتان رو به زمانیکه به آنجا می‌رسید محول نمایید شاید نتوانید خدمات مورد نظر را دریافت نمایید. مثل انتخاب تمیزترین کاسا و یا منظره‌ی خاصی که دوست دارید ببینید.
4-    میزبانان کوبایی باید ماهیانه مبلغ 50 پزوی تبدیل پذیر کوبا را به دولت خود پرداخت نمایند. به علاوه‌ی آن، 10 درصد از درآمد خود را نیز باید به دولت پرداخت نمایند. جدای از این مبالغ، هزینه‌ی آب و برق نیز توسط خودشان پرداخت می‌شود. 
5-    کاساها معمولا علامت مشخصی دارند که توسط وزارت داخلی‌ کوبا تعبیه شده که در شکل زیر می‌بینید. این علامت در دو رنگ آبی و قرمز وجود دارد که رنگ آبی به معنی این است که این کاسا مختص مهمانان غیرکوبایی است. همینطور رنگ قرمز نشانگر این است که این کاسا مختص مهمانان فقط کوبایی است. البته کاساهایی نیز وجود دارند که از هر دو گروه مهمان می‌پذیرند.


مقاله-ریسمون-کاساپارتیکولار-6.jpg

تور کوبای ریسمون با ارائه خدمات بسیار جذاب و اقامت در کاساپارتیکولارها و لیدرهای باتجربه اسپانیایی زبان و تجربه‌ پیوند با فرهنگ و آداب و رسوم کوبا، در طی این سال‌ها طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. برای همراهی با تور کوبا به وبسایت ریسمون مراجعه کنید یا با ما تماس بگیرید.


 


0 دیدگاه

26 مرداد 1398

ریحانه رضاپور

درباره نویسنده
جهانگرد، علاقه مند به فیلم و موسیقی

دیدگاه شما