همراهی مدرنیته و تاریخ در ژاپن کشور سامورایی‌ها

جاذبه‌های تاریخی ژاپن

جاذبه­‌های تاریخی ژاپن

کشور ژاپن در بین ایرانیان بیشتر به عنوان یک کشور صنعتی با مردمانی سخت­کوش معرفی شده است ولی شاید برایتان جالب باشد که بدانید این کشور یکی از قدیمی­‌ترین تاریخ­‌های جهان را دارد و در کنار جاذبه‌­های طبیعی، جاذبه­‌های تاریخی و فرهنگی بسیاری نیز در آن هست. این کشور کوچک شرق آسیایی تاریخی غنی و فوق­‌العاده دارد که به هزاران سال قبل باز می­گردد. شما را دعوت می­کنم تا با این تور مجازی همراه باشید شاید شما هم علاقه­‌مند شوید تا بازدیدی از ژاپن داشته باشید. اگر هم قصد سفر به ژاپن را دارید، این جاذبه‌­های تاریخی را در بالای لیست گردشگری خود بگذارید. با ریسمون همراه باشید تا بیشتر با جاذبه‌های تاریخی ژاپن آشنا شوید.

1- بازدید از معابد بازسازی شده

معبدهای آیین بودا و شینتو در ژاپن هنوز به خوبی نگهداری می­شوند و هر سال زیارت ­کنندگان بسیاری را جذب می­کنند. معابد ژاپن از معروف‌­ترین مکان­‌های گردشگری جهان هستند. نگه‌داری این معابد معمولا به دست خاندان‌­های خاصی است که فرزندان‌شان در آینده به صورت موروثی شغل موبدی را انتخاب می­کنند.

شما به عنوان یک گردشگر خارجی اجازه دارید تا از این معابد بازدید کنید، از فضای آن عکس بگیرید و حتی در مراسم عبادت شرکت کنید. از آنجایی که موبدان این معابد به انگلیسی مسلطند حتی می­توانید با آن­ها صحبت کنید و اطلاعات بیشتری از فرهنگ دینی ژاپنی­‌ها به دست آورید.


مقاله-ریسمون-تارخ-ژاپن-1.jpg

معبد فوشی می ایناری- گردشگران می­توانند از معابد ژاپنی بازدید کنند.

 

2- کاماکورا، شهری کوچک ولی تاریخی بزرگ

اگر به تاریخ شوگان­‌ها علاقه داشته باشید یا گذرتان به سمت بازی‌­های رایانه‌­ای ژاپنی افتاده باشد حتما می­دانید که قسمت مهمی از تاریخ ژاپن تحت سلطۀ شوگان­‌ها بوده است. شهر کاماکورا در سال 1192 توسط اولین شوگان "مینا موتو نو یوری تومو" بنیان گذاشته شد. اتفاق مهمی که تاریخ‌­پژوهان آن را آغاز فئودالیزم در ژاپن و پیدایی سامورایی­‌ها می­دانند. اکثر مردم جهان به خوبی با فرهنگ سامورایی­‌ها آشنایی دارند. در مطلب مربوط به فرهنگ ژاپن توضیحات بیشتری از سامورایی‌­ها در ژاپن مدرن به شما می­‌دهیم.

 


مقاله-ریسمون-تارخ-ژاپن-2.jpg 

مجسمه برنزی بودای کاماکورا

 

شهر کاماکورا هنوز بافت سنتی خود را حفظ کرده است و شما با قدم زدن در آن سفری در طول تاریخ به عصر شوگان­‌ها و سامورایی­‌ها خواهید داشت. زمانی­که بودائیزم در اوج شکوفایی بود و سامورایی­‌ها در جای جای شهر به آموزش شمشیرزنی مشغول بودند. از مهم­ترین آثار این شهر که باعث شد آن را در لیست خود بگذاریم مجسمه برنزی بودای کاماکوراست.

3- یادبود صلح هیروشیما

تاریخ ملت­‌ها مملو از وقایع تلخ و شیرینی است که ماهیت و هویت آن­ها را شکل داده است. هر چند برای ژاپنی‌­ها جنگ جهانی دوم حادثه­ای تلخ بود ولی آن­ها توانستند با غلبه بر مشکلات جنگ دوباره روی پای‌شان بایستند و تبدیل به کشوری پیشرفته و صنعتی شوند.

اگر دوست داشته باشید شما هم می­‌توانید به هیروشیما سری بزنید تا قدرت همبستگی ژاپنی­‌ها را ببینید. یادبود صلح هیروشیما که در پارکی به همین نام قرار دارد، ساختمانی با یک قرن سابقه است که در سال 1915 برای کارهای اداری و تجاری دولت ژاپن ساخته شد و پس از حادثۀ بمباران اتمی هیروشیما در 6 آگوست 1945 به بنای یادبود و موزۀ صلح تبدیل شد. این بنا ثبت یونسکو می‌­باشد.


مقاله-ریسمون-تارخ-ژاپن-3.jpg

بنای یادبود صلح هیروشیما

 

4- قلعۀ هیمجی Himeji

قلعۀ هیمجی بهترین مثال از معماری قلع‌ه­ای در ژاپن است. این قلعه در زمان فئودال‌­های ژاپنی برای جلوگیری از حملات سایر اربابان ساخته شد و به خاطر اهمیت استراتژیک آن بارها توسط حکومت­‌های بعدی بازسازی شد و مورد استفاده قرار گرفت. این قلعه لوکیشن بسیاری از فیلم­‌های تاریخی دربارۀ ژاپن بوده است.


مقاله-ریسمون-تارخ-ژاپن-4.jpg

قلعه هیمجی

 

5- معبد آتسوتا در ناگویا

این معبد مهم­ترین معبد ژاپن است که در قلب شهر ناگویا قرار دارد. سالانه بیش از 5 میلیون گردشگر برای بازدید از آن به ناگویان می‌­آیند. موزۀ معبد گنجینه­‌ای غنی از آثار هنری ژاپنی است: نقاش‌ی­های کلاسیک و مدرن، ظروف چینی، جواهرات و ماسک­‌های سنتی. ماسک­‌های سنتی از مهم­ترین مظاهر فرهنگی شرق دور است که به کرات در مراسم و نمایش­‌های متعدد استفاده می‌­شود. همچنین برج 48 متری ناگویا و دو دلفینی که روی آن قرار گرفته‌­اند به معبد شکوه و زیبایی خاصی بخشیده، این برج در سال 1612 ساخته شده است.


مقاله-ریسمون-تارخ-ژاپن-5.jpg

 معبد آتسوتا

 

6- معبد کیتا این در کاواگوئه

کاواگوئه شهری در شمال­غربی توکیوست که فقط 45 دقیقه با آن فاصله دارد. معبد کیتا تنها قسمت باقیمانده از قلعه بزرگ ادو که پس از آتش‌­سوزی باقی ماند. شوگان قلعه تمام راه را برای بازسازی معبد از توکیو تا کاواگویه روی زانوهایش راه رفت.مقاله-ریسمون-تارخ-ژاپن-6.jpg

معبد کیتا این

 

اگر با خواندن این مطلب دربارۀ ژاپن، برای سفر به آنجا علاقه ­مند شدید، به شما پیشنهاد می­کنم در تورهای ژاپن ریسمون شرکت کنید. دیدن جاذبه­ های ژاپن با برنامۀ سفر ریسمون به یادماندنی خواهد شد.


0 دیدگاه

15 مهر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما