نکاتی که باید قبل از رفتن به کوبا بدانیم

11 نکته راجع به کوبا

اگر شما هم برای بار اول میخواهید به کوبا سفر کنید با ریسمون همراه باشید. این جزیره رویایی و دیدنی سالهاست که به یکی از مقاصد پرطرفدار برای گردشگران با بودجه پایین تبدیل شده است.

تورهای کوبا و مکزیک ریسمون در این سال ها به یکی از پرطرفدارترین تورهای ریسمون تبدیل شده است به همین دلیل برای شما این مطلب را آماده کرده ایم. تا با چند نکته که باید قبل از سفر به کوبا بدانید آشنا شوید.

کوبا کشوری امن

کشور کوبا به عنوان یکی از امن ترین مقاصد برای گردشگران شناخته می‌شود. (به نوشته مجله زنان مسافر تنها) دزدی های خیابانی مانند تمام شهرهای شلوغ دنیا ممکن است اتفاق بیافتد که گردشگران می‌توانند با رعایت نکات ساده از آن جلوگیری کنند هیچ وقت بیشتر از نیاز روزمره خودتان پول همراهتان نباشد. و از کیف های کمری استفاده کنید که امنیت بیشتری دارند.

انتظار اینترنت مناسب نداشته باشید

اینترنت در کوبا تقریبا نایاب است. برای دسترسی به اینترنت مکان هایی در سطح شهر به نام پارک وایفای در نظر گرفته شده اند که می‌توانید روزی یک ساعت به صورت سرپا از اینترنت استفاده کنید! یکی از مشکلاتی که به خاطر دسترسی نداشتن به اینترنت به وجود می‌آید این است که شما نیاز دارید برنامه روزهای خود را به صورت کامل مانند انتخاب رستوران، نقشه راه ها و حتی شاید رزرو هتل و اقامتگاه را از پیش انجام دهید.


مقاله-ریسمون-قبل از رفتن به کوبا بدانبم-2.jpg

پول نقد فراموش نشود

در کوبا شما نمی توانید از کارت های بانکی برای پرداخت استفاده کنید پس بهتر است با خودتان پول نقد همراه بیاورید. یورو بهترین گزینه برای شما است چون به راحتی می‌توانید آن را با پزوی قابل تبدیل کوبایی تعویض نمایید. اگر با خودتان دلار آمریکایی همراه داشته باشید مجبور به پرداخت مالیات بالایی برای تغییر ارز خواهید شد!

در هنگام برگشت ارز کوبایی همراه نداشت باشید

یکی از قوانین کوبا که باعث شده بسیاری از مسافران پرواز خود را از دست بدهند همراه داشتن ارز کوبایی هنگام خروج از کوبا بوده است. گردشگران باید تمام ارز کوبایی خود را قبل از ترک کردن کوبا خرج کنند پس بهتر است هنگام تعویض ارز در ابتدای سفر بیشتر از نیاز خودتان پزوی کوبا نگیرید.

وسایل ضروری را همراه خود ببرید

بسیاری از لوازم ضروری که در کشور ما به راحتی یافت می‌شوند ممکن است کالایی غیر قابل دسترسی در کوبا باشد. پس هنگام سفر به کوبا تمامی وسایل مورد نیاز خودتان مانند لوازم بهداشتی و آرایشی و داروهای شخصی را به اندازه نیاز خود به همراه داشته باشید.

سبک سفر کنید

نوع جغرافیا، شهرسازی و معماری شهرها  وخانه های کوبایی همه دلایلی برای این است که بهتر است به کوبا سبک سفر کنید. پلکانی بودن خیابان های برخی شهرها و درهای کوچک ساختمان و نبود آسانسور در بیشتر ساختمان ها را در هنگام بستن چمدانتان در نظر داشته باشید.

دانستن زبان اسپانیایی

دانستن زبان اسپانیایی یا حداقل چند کلمه کلیدی اسپانیایی کمک بسیار بزرگی برای شما خواهد بود! تقریبا در این کشور اسپانیایی زبان تعداد محدودی زبان انگلیسی را به اندازه کافی خوب می دانند تا با شما راحت ارتباط برقرار کنند. پس همراه داشتن یک تورلیدر اسپانیایی زبان به همراه تورهای کوبای ریسمون یک مزیت به حساب می آید.

تبدیل شارژر همراه داشته باشید

ولتاژ برق در کوبا مانند آمریکای شمالی 110 ولت می‌باشد. برخی از هتل ها دارای سوکت های در اتاق هایشان می باشد. در سفر به کوبا همراه داشتن تبدیل سوکت را فراموش نکنید!


مقاله-ریسمون-قبل از رفتن به کوبا بدانبم-3.jpg

غذاهای کوبایی

به دلیل تحریم هایی که کوبا با آنها روبرو است، اکثرغذاها و نوشیدنی های کوبا از مواد اولیه موجود در کوبا پخته و آماده می‌شوند. پس اگر شما خیلی طرفدار امتحان کردن مزه های جدید نباشید گزینه های زیادی در کوبا مانند رستوران های بین المللی و زنجیره ای برای شما وجود ندارد. گوشت یکی از غذاهای اصلی در فرهنگ غذایی کوبا به شمار می‌رود پس اگر از رژیم گیاهخواری پیروی می‌کنید پیدا کردن رستوران و یا غذای گیاهی مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه است!

اپلیکیشن های مورد نیاز خود را قبل از سفر دانلود کنید

بسیاری از اپلیکیشن هایی که در کوبا قابل استفاده می‌باشند را شما نمی‌توانید در کوبا دانلود کنید. اپلیکیشن هایی مانند واتسپ یا maps.me. پیشنهاد ما این است که قبل از شروع سفر اپلیکیشن های مورد نظر خودتان را دانلود کنید تا با زمان کمی که برای استفاده از اینترنت دارید بتوانید استفاده لازم را ببرید.

بهترین زمان سفر به کوبا

بهترین زمان برای سفر به کوبا بین ماه آذر تا بهمن می‌باشد. البته در این زمان گردشگران بسیاری به کوبا سفر می‌کنند و شلوغی اماکن توریستی ممکن است شما را آزار دهد. بین ماه مرداد تا مهر ماه زمانی است که باران های موسمی و طوفان های کارائیب در کوبا رخ می‌دهند که بهتر است به کوبا سفر نکنید.


0 دیدگاه

20 بهمن 1398


برچسب ها
ریحانه رضاپور

درباره نویسنده
جهانگرد، علاقه مند به فیلم و موسیقی

دیدگاه شما