نپال و فرهنگش

نپال

نپال ، یک کشور کوچک محاصره شده در جنوب آسیا ، مقصدی شناخته شده برای ماجراجویان از سراسر جهان است.ما هدفمان آشنایی با جشنواره های نپال است که تا در کنار ریسمون نپال زیبا را بشناسید و با تور نپال همراه شوید

جشنواره فضای باز هیمالیا
فستیوال هیمالیا در فضای باز ، ذهنیت یک گروه پرشور از کوهنوردان دیرینه ، دوچرخه سواران ، دوچرخه سواران کوهستانی و مدیران این رویداد مستقر در دره کاتماندو نپال است.
بنابر حرف آنها:عشق ما به چهره ها و مسیرهای پیاده روی تماشایی سنگ در اطراف کاتماندو و تمایل شدید ما برای به اشتراک گذاشتن آنها با جهان منجر به ایجاد جشنواره ورزشی ماجراجویی حماسی شد. شور و شوق بی دریغ ما ، تجربه گسترده و تعهد به چیزی کمتر از موفقیت ،باعث زنده نگه داشتن این جشنواره است.
این فستیوال اولین فستیوال این کشور در ورزش های تفریحی ، موسیقی و سبک زندگی هیمالیا با قدرت انسانی است.
ورزشکاران حرفه ای و آماتور در فضای باز از سراسر نپال و در سراسر جهان در مسیرهای پیاده روی ، سنگ ها و دامنه های سراشیبی همراه خواهند شد تا در سه ورزش اصلی به رقابت بپردازند: دویدن پیاده روی ، صخره نوردی و دوچرخه سواری در کوهستان.
 

مقاله-ریسمون-نپال-1.jpg
علاوه بر ورزش های ماجراجویانه ، فستیوال فضای باز هیمالیا همچنین شامل نمایشگاه های تعاملی ، بحث در مورد مسائل زیست محیطی ، مناطق نمایشی ، فروشندگان ، نمایشگاه تجاری ، موسیقی زنده ، فیلم های ماجراجویانه و مهمانی های سبک زندگی کوهستانی خواهد بود. با تور نپال ریسمون به دیدن نپال زیبا می‌رویم.

جشنواره جازمندو
مأموریت جشنواره جاز کاتماندو ، معروف به "جازمندو" ،ارائه  جاز با کیفیت به نپال و فراتر از مرزهای فرهنگی و پخش پیام صلح و شفقت از طریق موسیقی است.
جشنواره جاز کاتماندو با موفقیت جاز را در نپال ترویج کرده وپیام  نوازندگان کلاس جهانی را در کاتماندو به مخاطبان رسانده است. 
جازماندو تلاش می کند تا با فعال کردن برنامه های رایگان ، برنامه های آموزشی و کارگاه های آموزشی ، موسیقی را در دسترس هرچه بیشتر افراد قرار دهد.
 

فستیوال بین المللی فیلم کوهستان کاتماندو
ورزش های شدید ، ماجراجویی ، مذهبی یا اقدامات فرهنگی متمایز ، انسان با هزاران روش با کوه ها ارتباط برقرار می کند.
 در دنیایی که شخصیت و مناظر آن به سرعت در حال تغییر است ، روابط ما با کوه ها فقط گسترده تر ، ظریف تر و پیچیده تر می شود.
 

مقاله-ریسمون-نپال-2.jpg
تنوع و پیچیدگی روزافزون این رابطه همان چیزی است که جشنواره بین المللی فیلم کوهستانی کاتماندو به دنبال کشف آن است.
 تنها جشنواره در نوع خود در شرق سوئز و نپال است، برخی از جدیدترین و مهیج ترین فیلم ها در مورد کوه ، محیط کوهستان ، فرهنگ های فیلم هایی را تولید می کند که در طول سه سال گذشته تولید شده اند ، دارای تالار گفتگو ، نمایش فیلم های در صورت تقاضا و همچنین نمایشگاه های کتاب و عکس های کوهستانی هستند.
مجموعه گسترده ای از فیلم ها - مستندات کوهستانی ، فیلم های بایگانی شده ، سینمای ماجراجویی ، تفسیرها ، روایت های انسان شناسی ، فیلم های برجسته و غیره نپال - به نمایش در آمده است.

فستیوال لوزار
جشنواره لوزار به طور کلی توسط گروه مردم شرپا نپال جشن گرفته می شود. در اصل ، لوزار به معنای سال نو است و عموماً در دوره فوریه انجام میشود. 
در این دوره ، جوامع مذهبی و بودایی واقعی به انجام اعمال میپردازند. 
در این جشن به نهار خوردن کنار هم و با خانواده میپردازند و به رقص و پایکوبی به استقبال سال نو میروند.
این حرکات به طور معمول در خمبو ، هلامبو و بودتانات در کاتماندو مشاهده می شود.
 در آستانه جشن، لاما (روحانی) کتابهای آسمانی را تنظیم می کنند و مجسمه بودا را در هر خانه  بودایی برپا می کنند.
  در اینجا ، بستگان می گویند سال نو شاد ، به بودا سلام می دهند و میله های معطر را به عنوان قطعه عرف مصرف می کنند. بعد از جشن لوزار ، سال تعطیل می شود.


مقاله-ریسمون-نپال-3.jpg

فستیوال هولی
هولی به عنوان یکی از مشهورترین و مهم ترین جشنواره های نپال در نظر گرفته می شود و تقریباً در همه نقاط این کشور جشن گرفته می شود.
  همچنین گاهی اوقات به عنوان "جشنواره عشق" خوانده می شود ، زیرا در این روز مردم با همدیگر متحد می شوند و همه نارضایتی ها و انواع احساسات بد نسبت به یکدیگر را فراموش می کنند.
 جشنواره بزرگ هندی یک روز و شب به طول می انجامد که در غروب پورنیما یا روز کامل ماه در ماه فالگون آغاز می شود.
 در اولین شب جشنواره با نام هولیکا داهان یا چوتی هولی جشن گرفته می شود و روز بعد هولی نامیده می شود.
 در مناطق مختلف کشور با نامهای مختلف شناخته می شود.نشاط رنگ ها چیزی است که باعث ایجاد مثبت در زندگی ما می شود و هولی جشنواره رنگ ها در واقع روزی است که ارزش شاد کردن را دارد که در تور نپال ریسمون این از اهداف است. 
سال نو نپالی، بیسکت جاترا Bisket Jatra یا Navavarsha یک رویداد سالانه در، Madhyapur Thimi ، Dhapasi و Tokha, Bhaktapur و در نپال است.
این جشنواره در آغاز سال جدید بیکرام سامبات جشن گرفته می شود.این جشنواره به مدت هشت شب و نه روز برگزار می شود.
بیشترین مکان برگذاری در طول جشنواره، میدان داربار باکتاپور (خووپا لایکو) ، تیمی بلکومری، بدو و غیره است.

مقاله-ریسمون-نپال-4.jpg

 

با ریسمون برای تماشای فرهنگ بینظیر مردمان نپال همراه شوید تا با تور نپال از طبیعت و فرهنگ این کشور لذت ببریم.


0 دیدگاه

23 شهریور 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما