نپال، بهشت لمس نشده بر روی زمین را با ریسمون بشناسید

نپال از کاتماندو تا چیتوان


تصویر ذهنیتان از کوه‌های بسیار بلند، با برف همیشگی و سرما همه‌ی آن چیزی نیست که از نپال می‌دانید. شمال تا شرق و جنوب شرقی نپال را کوهستان‌های بلند فرا گرفته و بیشتر از 14 قله 8000 متری در این سرزمین قرار دارد و هر چه به سمت هند نزدیک شویم، به سطح آب‌ها نزدیک می‌شویم. اینکه چرا نپال برای بسیاری از سفرگردها مقصدی فراتر از یک سفر است، دلایل زیادی دارد، طبیعت زیبای نپال چیزی است که هر لحظه با اتفاق جدیدی روبرو می‌شوید. از کوه‌های بلند گرفته تا پارک ملی و دشت‌های پرگل آناپورنا در بهار که جذاب‌ترین صحنه‌ها را به شما هدیه می‌دهند. از طرف دیگر فرهنگ مردم نپال، از آئین و اعتقاداتشان گرفته تا جشن‌ها و مراسمشان و غذاها و لباس‌هایشان همه‌ی چیزهایی هستند که در سفر به نپال باید به دل آنها قدم بگذارید و با تمام وجود آنها را بشناسید  و از آن لذت ببرید.


مقاله-ریسمون-نپال-2.jpg
بسیاری از ساختمان‌های قدیمی در کاتماندو پایتخت نپال، بعد از زلزله سال 2015 خراب شده بودند که برخی از آنها بازسازی و ترمیم شدند. ریسمون شما را در کوچه پس کوچه‌های کاتماندو به قلب نپال می‌برد، جایی که طعم غذاهای نپالی را خواهید چشید و عطر و بوی خیابان‌ها را لمس خواهید کرد.
چیتوان بزرگترین پارک ملی در نپال است که حدود 1000 متر از سطح دریا فاصله دارد. چیتوان به معنای قلب جنگل است. علاوه بر مسیرهای پیاده‌ روی در دل جنگل ، جذابیت‌های دیگری هم در این قسمت وجود دارد. دیدار از بومیان محله و آشنایی با فرهنگ و آیین آنها یکی از چیزهایی است که ممکن است تا بحال تجربه نکرده باشید. یکی از فعالیت‌های پرهیجان دیگر در این منطقه، رفتینگ در یکی از زیر شاخه‌های رود گنگ است. بسیاری از دوستداران حیات وحش هم برای دیدن گونه‌های خاص جانوارن به نپال می‌آیند. کرگدن آسیایی، ببر، خرس، گوزن خالدار و تنوع زیادی از پرندگان در پارک ملی چیتوان قابل مشاهده است.


مقاله-ریسمون-نپال-1.jpg

تور ریسمون برای نپال، به شما این انتخاب را می‌دهد که براساس علاقه‌مندی‌هایتان، کاری را که دوست دارید انتخاب کنید. طبیعت و فرهنگ و آیین مردم نپال چیزی است که باید ذره ذره آن را بشناسید و صدای خنده‌ها و حرف‌هایشان را با گوش جان بشنوید. از پیاده‌ روی در دل جنگل و کوهپایه‌های هیمالیا گرفته تا رفتینگ در شاخه‌های گنگ و پاراگلایدر‌ سواری و فیل ‌سواری و قایق‌ سواری بر روی دریاچه فیوا و دیدن فرهنگ و تمدن بودایی و شنیدن صدای آرامش از دل آرام‌ترین نقطه این زمین خاکی. 

برای همراهی با تور نپال با ریسمون تماس بگیرید.


0 دیدگاه

26 مرداد 1398

زویا نیکنام

درباره نویسنده
بلاگر، عاشق سفر

دیدگاه شما