مهم ترین جاذبه های گردشگری استان اردبیل را با ریسمون بشناسیم

طبیعت گردی و تاریخ در اردبیل

استان اردبیل با مرکزیت شهر اردبیل در قسمت شمال غربی کشور قرار دارد. اردبیل کلان شهر زیبا و سرسبزی است که دارای جاذبه های گردشگری زیادی است. اردبیل منطقه ای آذربایجانی محسوب می شود و دارای مردمی ترک زبان است. این شهر تاریخی هوایی سرد دارد؛ ولی در فصل بهار و تابستان آب و هوایی مطبوع دارد و تماشای طبیعت و مناظری زیبایش سیری ناپذیر است. در این مطلب قصد داریم به همراه ریسمون شما را با مشهورترین نقاط زیبای آن آشنا سازیم.
 


مقاله-ریسمون-جاذبه‌های-اردبیل-1.jpg

طبیعت گردی در پل معلق مشکین شهر و جنگل زیبای فندقلو
یکی از پرجاذبه ترین دیدنی های استان اردبیل که برای طبیعت گردی انتخابی عالی است؛ پل معلقی است که در مشکین شهر قرار دارد. این پل بر فراز رود خیاوچای و روی پارک جنگلی مشکین شهر قرار گرفته است. گذر از این پل لحظات پر از هیجانی را برای شما به همراه خواهد داشت. جنگل فندقلو از دیگر طبیعت های زیبایی است که در نزدیکی شهر اردبیل قرار دارد و یکی از مهم ترین نقاط توریستی محسوب می شود. در این منطقه درختان مختلفی مانند ازگیل و تمشک نیز وجود دارد ولی به دلیل فراوانی درخت فندق به این نام خوانده می شود. این جنگل به گردنه مشهور حیران نزدیک است و تله کابین حیران در جذب گردشگری این منطقه در استان اردبیل نقش مهمی دارد. در این جنگل حیواناتی نظیر خرس قهوه ای، قرقاول، روباه، سمور نیز یافت می شود. منطقه فندقلو منطقه ای بکر است که گیاهان دارویی زیادی را در خود جای داده است. جشنواره گل های بابونه همه ساله در روز جهانی گل و گیاه یعنی 24 و 25 خرداد در این منطقه برگزار می شود و توریست های زیادی را میزبانی می کند. پیست اسکی روی چمن فندقلو نیز از دیگر امکانات طبیعی است که طرفدار زیادی دارد. 

 

مقاله-ریسمون-جاذبه‌های-اردبیل-2.jpg

دریاچه های مشهور و دیدنی استان اردبیل
دریاچه شورابیل اردبیل یکی از مشهورترین دریاچه هایی است که در نزدیکی شهر اردبیل قرار دارد آب این دریاچه قبلا شور بوده است و از این رو چنین نامی گرفته است ولی در حال حاضر به دلیل اضافه کردن آب شیرین به آن از مقدار شوری آن کاسته شده است. این دریاچه یک تفرجگاه طبیعی بسیار زیبا است که در خود امکاناتی نظیر قایق رانی، پیست دو میدانی و دوچرخه سواری دارد. رستورانی در وسط این دریاچه واقع شده است که از گردشگران میزبانی می کند. هتل های مجهز از دیگر امکانات این دریاچه زیباست. گردشگران می توانند از باغ وحش و شهربازی آن نیز دیدن کنند. دریاچه نئور نیز یکی دیگر از دریاچه ها در نزدیکی اردبیل است که دارای منظره ای بکر و طبیعتی زیباست. دریاچه نئور جزو مناطق حفاظت شده در استان اردبیل است که دارای چشمه های بسیاری است. این دریاچه محل اسکان پرندگان مهاجر زیادی است و شکار پرندگان آبی در این منطقه ممنوع است. آب و هوای مطبوعی که در این منطقه وجود دارد باعث شده است که گردشگران زیادی آن جا را برای طبیعت گردی خود انتخاب کنند. دوستداران صید ماهی نیز می توانند در ماه های مخصوص سری به این دریاچه بزنند. برای دیدن دریاچه‌های زیبای اردبیل با تورهای طبیعت‌گردی ریسمون همراه شوید.
 


مقاله-ریسمون-جاذبه‌های-اردبیل-3.jpg

بقعه دیدنی و توریستی شیخ صفی الدین اردبیلی 
اگر در استان اردبیل به دنبال مکانی تاریخی آمیخته با انواع هنر معماری هستید بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی را به خاطر بسپارید. این بقعه انواع رشته های هنر را در جای جای خود به یادگار گذاشته است. معماری اسلامی را می توانید در این آرامگاه مشاهده کنید و از کاشی کاری ها و آجرکاری های زیبای آن لذت ببرید. این بنا در دوره اسلامی بنا شده است و موزه هایی را در خود جای داده است. موزه چینی ها، موزه سنگی و باستان شناسی همچنین کتابخانه تخصصی از این جمله است. در این بقعه آرامگاه برخی سران صفویه و همچنین شاه اسماعیل یکم قرار دارد. قندیل خانه از قسمت های اصلی بناست که دارای پنج پنجره چوبی است و دیدنش خالی از لطف نیست. این مجموعه دارای بخش های مختلف دیگری است که عالی ترین گچبری ها و خطاطی ها را در خود دارد و در کل یک اثر هنری نفیس در استان اردبیل است. این ویژگی ها باعث شده است در بین مجموعه های تاریخی که در ایران وجود دارد ممتاز باشد.


مقاله-ریسمون-جاذبه‌های-اردبیل-4.jpg

تجدید نیروی روح و روان در مجتمع آب درمانی سرعین و آبگرم های شیروان دره
یکی از بهترین مناطقی که می توان برای آب درمانی در ایران معرفی کرد مجموعه آب گرمی است که در سرعین در استان اردبیل قرار دارد. امکانات مدرنی که در آن جا برای گردشگران فراهم کرده اند این مجموعه را پرطرفدار کرده است. مسافران می توانند از دوش ها و وان های متعدد بهره ببرند و تن و روح خود را جلا بخشند. استخرهای آبگرم سرعین از نظر بهداشتی و درمانی دارای اهمیت زیادی است. شروان دره یکی دیگر از جاهایی است که دارای آبگرم های متعددی است. بعضی از این آبگرم ها در مسیر دره به صورت آبشارهایی زیبا هستند. این منطقه در دامنه غربی کوه معروف سبلان قرار دارد. یکی از منظره های جذابی که در این مسیر وجود دارد رسوباتی است که از آتشفشان سبلان بر جای مانده است. آبگرم شابیل از معروف ترین آبگرم های استان اردبیل در این منطقه است که هم دارای منظره ای زیباست و هم از نظر درمانی خاصیت زیادی دارد. کسانی که از پادرد و همچنین کمردرد رنج می برند می توانند سری به اینجا بزنند. از خواص درمانی دیگر آن می توان به تاثیرات آن بر آرامش اعصاب و روان اشاره کرد.

برای همراهی با تور اردبیل ریسمون با ما تماس بگیرید.
 


0 دیدگاه

01 مهر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما