معرفی و آشنایی با سوغاتی های استان خوزستان

سوغاتی خوزستان

قلم نی: سوغاتی های استان خوزستان

آیا شما نیز به دنبال بهترین و بی نظیرترین سوغاتی های استان خوزستان هستید؟ آیا می دانید که در سفرتان به این استان بایستی از چه سوغاتی هایی خریداری کنید؟ استان خوزستان با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کند که بی شک سوغاتی های استان خوزستان در این امر نیز بسیار موثر بوده اند. از مهمترین سوغاتی های استان خوزستان می توان به خرما، کپوبافی، گلیم و قلم نی اشاره کر که در ادامه مقاله با ریسمون، راجع به سوغاتی های استان خوزستان توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه خواهیم داد.

قلم نی یکی از قدیمی ترین و مشهورترین سوغاتی های استان خوزستان به شمار می آید که امروزه بسیاری از گردشگران علاقه مندی زیادی را برای خرید این محصول از خود نشان می دهند. بی شک شما می توانید در چمدان هر گردشگری یک عدد قلم نی را مشاهده کنید که به عنوان سوغاتی های استان خوزستان تهیه کرده و قصد دارد به شهر خود ببرد. این قلم از مهمترین ابزارهای برای خوشنویسی بوده و شما می توانید آن را برای دوستان و نزدیکان خود هدیه دهید. قلم نی‌های دزفول از شهرت بسیار بالایی برخوردار هستند.


مقاله-ریسمون-سوغاتی-خوزستان-3.jpg

گلیم افشار: سوغاتی های استان خوزستان

از دیگر هنرهای دستی و سنتی مردم خوزستان می توان به گلیم بافی و گلیم افشار اشار کرد. گلیم افشار یکی از معروف ترین سوغاتی های استان خوزستان می باش که توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جذب کند. اگر شما نیز به دنبال یکی از متفاوت ترین و بهترین سوغاتی های استان خوزستان هستید می توانید گلیم افشار را در اولویت های خرید خود قرار دهید. تنوع رنگ و استفاده از نقش نگارهای گوناگون از مهم ترین آیتم های این گلیم می باشد.


 

کپوبافی: سوغاتی های استان خوزستان

کپوبافی از دیگر مهمترین سوغاتی های استان خوزستان بوده که در بسیاری از شهرستان های استان، به ویژه در دزفول بسیار رایج می باشد. مردم محلی این شهر با استفاده از کامواهای بسیار رنگارنگ، کپوهای بسیار زیبا و دوست داشتنی را طراحی و تهیه می کنند که بسیاری از گردشگران و توریست ها نیز علاقه مندی زیادی را برای خرید این محصول دستی از خود نشان می دهند. امروزه اغلب درآمد بسیاری از زنان روستاها از کپوبافی می باشد و گردشگران به خوبی توانسته اند به رونق گرفتن اقتصاد محلی و به وجود آمد خود اشتغالی در روستاهای این استان کمک کنند. شما نیز می توانید در سفرتان به خوزستان، یکی از بهترین انواع کپو را در اولویت های خرید خود قرار دهید.

 

کلیچه: سوغاتی های استان خوزستان

یکی دیگر از بهترین و بینظیرترین سوغاتی های استان خوزستان، نان کلیچه میباشد که این نان شیرین بوده و در برخی از شهرهای استان مثل دزفول، خرمشهر و شوشتر بسیار فراوان پخته می شود. در این شیرینی از کنجد، خرما و زده ی تخم مرغ استفاده میشود و به همین دلیل از طعم بسیار جالبی برخوردار است. امروزه بسیار از گردشگرانی که به دنبال خرید بهترین سوغاتی های استان خوزستان هستند، خرید این شیرینی را در اولویت های خود قرار می دهند و شما می توانید تازه ترین و لذیذترین کلیچه را در شهرهای مذکور استان پیدا کرده و خریداری کنید.


مقاله-ریسمون-سوغاتی-خوزستان-2.jpg

خرما: سوغاتی های استان خوزستان

بی شک یکی از بهترین و مشهورترین سوغاتی های استان خوزستان، خرما می باشد که این استان دارای انواع بسیار متنوعی از خرماهای گوناگون می باشد که حجم بسیار بالایی از این خرما به کشورهای دیگر صادر می شود. از پرطرفدارترین و خوشمزه ترین انواع خرما میتوان به نوع برهی، کبکاب، زاهدی، خضراوی و استعمران اشاره داشت. اگر شما نیز به دنبال یکی از بهترین و لذیذترین سوغاتی های استان خوزستان هستید می توانید از انواع بسیار متنوع این محصول تهیه و خریداری کنید. توجه داشته باشید که شما می توانید در تمام مغازه های خرما فروشی، در مورد خواص هر کدام از آنها اطلاعاتی را به دست آورده و سپس اقدام به خرید یکی از بهترین انواع آن داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوغاتی های استان خوزستان، فرهنگ، آداب و رسوم مردم این استان می توانید در یکی از بهترین تورهای ریسمون شرکت کرده و اطلاعات جالبی را در این خصوص به دست بیاورید.


0 دیدگاه

30 آذر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما