معرفی معروف ترین غذاهای استان تهران

اصیل ترین غذاهای محلی استان تهران را می شناسید؟

سر گنجشکی: غذاهای استان تهران

آیا شما نیز به دنبال صرف یکی از بهترین غذاهای استان تهران هستید؟ آیا می دانید که بهترین غذاهای استان تهران از چه مواد اولیه ای تهیه و آماده می شود؟ از شما دعوت می شود که ما را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی کنید و اطلاعات ارزنده ای را در مورد غذاهای استان تهران به دست بیاورید.

تهران علاوه بر داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی خود توانسته است با غذاهای خود نیز توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جذب کند. از مهمترین غذاهای استان تهران می توان به اشکنه اسفناج، دمی بلغور جو، دمپختک، آش شله قلم و سر گنجشکی اشاره داشت.

غذای سرگنجشکی یکی از اصلی ترین و خوشمزه ترین غذاهای استان تهران می باشد که بسیاری از گردشگران و مسافرانی که از این شهر بازدید می کنند به دنبال صرف لذیذترین و بی نظیرترین سر گنجشکی می باشد تا بتواند یکی از اصیل ترین غذاهای استان تهران را میل کند. از مواد مورد استفاده در این غذا می توان به گوشت چرخ کرده، سیب زمینی، مرزه، رب و پیاز اشاره کرد.


مقاله-ریسمون-غذاهای-تهران-min.jpg

اشکنه اسفناج

بسیاری از افراد با هدف چشیدن طعم لذیذ غذاهای مختلف هر منطقه، اقدام به شرکت در تورهای ایرانگردی می کنند. در این میان، غذاهای اصیل و بومی استان تهران شاید کمتر مورد توجه واقع شده باشند. اشکنه اسفناج از دیگر مهمترین غذاهای استان تهران به شمار می آید که از زمان های بسیار دور مورد توجه بسیاری از مردم ایرانی واقع بوده و دارای طعم فوق العاده لذیذی می باشد. اگر قصد دارید تا یکی از بهترین و شگفت انگیزترین غذاهای استان تهران را میل کنید می توانید اشکنه اسفناج را در اولویت های خود قرار دهید. از مهمترین مواد استفاده شده در این غذا می توان به تخم مرغ، آب سماق، آرد، پیاز داغ، سیب زمینی و اسفناج زیر شده اشاره کرد. در بسیاری از رستوران های سنتی و قدیمی تهران می توانید بهترین و مشهورترین اشکنه ها را مشاهده کرده و سفارش دهید. این غذا یکی از مناسب ترین غذاها برای فصل های سرد می باشد که می تواند بدن از انواع میکروب ها و ویروس ها محافظت نماید و به همین دلیل در میان مردم محلی تهران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

دمی بلغور جو: غذاهای استان تهران

از دیگر لذیذترین غذاهای استان تهران می توان به دمی بلغور جو اشاره کرد که از قدیمی ترین و اصیل ترین غذاهای این شهر بوده و در زمان های دور یکی از پرطرفدارترین غذاهای به شمار می آمده است و امروزه نیز در بسیاری از رستوران های سنتی تهران شاهد پخت و سرو این غذا هستیم. اگر شما نیز به دنبال یکی از بی نظیرترین غذاهای استان تهران هستید می توانید دمی بلغور جو را در اولویت های خود قرار دهید. از مهمترین مواد اولیه آن می توان به بلغور جو، نعنا، عدس، برنج، پیاز، لوبیا چیتی  و آب اشاره کرد.

دمپختک، از معروف ترین غذاهای استان تهران

دمپختک از دیگر لذیذترین غذاهای استان تهران به شمار می آید که یکی از اصلی ترین غذاها در زمان های قدیم به شمار می آمده است و امروزه نیز بسیاری از مردم علاقه مندی زیادی را به این غذا از خود نشان می دهند. از مهمترین مواد استفاده شده برای پخت این غذای تهرانی می توان به برنج، باقلا، گوشت چرخ کرده و زعفران اشاره کرد. اگر شما نیز به دنبال صرف یکی از بهترین غذاهای استان تهران هستید می توانید دمپختک را در اولویت های خود قرار داده و لذت یک غذای کاملا ایرانی را بچشید. طرز پخت و سرو این غذا بسیار آسان می باشد و شما می توانید دستور پخت آن را از یک سرآشپز بسیار ماهر تهران فرا گرفته و اقدام به تهیه آن داشته باشید.


مقاله-ریسمون-غذاهای-تهران1-min.jpg

آش شله قلمکار، یکی از محبوب ترین غذاهای استان تهران

یکی دیگر از خوشمزه ترین و لذیذترین غذاهای استان تهران می توان به آش شله قلمکار اشاره کرد که از مهمترین مواد لازم برای پخت و تهیه این غذا می توان به گوشت قرمز، سبزی آش، لوبیا چیتی، عدس، گندم، پیاز، کشک، نعناع و برنج اشاره کرد. طرز تهیه و پخت این آش بسیار ساده و راحت می باشد به شرطی که تمام حبوبات لازم را از شب قبل خیس کنید. امروزه در بسیاری از سفره خانه های سنتی و مناطق گردشگری تهران شاهد سرو آش مذکور هستیم و اگر شما نیز به دنبال یکی از بهترین غذاهای استان تهران هستید می توانید این آش را در اولویت های خود قرار دهید. شما می توانید با شرکت در تورهای ریسمون از نزدیک با فرهنگ و آداب مردم تهران آشنا شوید.


مقاله-ریسمون-غذاهای-تهران3-min.jpg


3 دیدگاه

28 آذر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما

 • مهر
  2 سال قبل
  این غذاهایی که محبت کردین اسمش رو اینجا آوردین و بعضی از اونها رو من بار اولمه که در زندگی ام میشنوم، لطف میکنید دست کم یک رستوران رو نام ببرید که داشته باشد شون
 • نا شناس
  1 سال قبل
  خیلی جالب بود
 • س.د
  1 سال قبل
  سلام من تقریبا همه ی این غذاهارو میشناسم و اشکنه و دمپختک رو در گذشته زیاد میخوردم عالی هستن