معرفی شهرهای مهم استان خوزستان

استان خوزستان

آیا شما نیز به دنبال بازدید از زیباترین و دیدنی ترین شهر های مهم استان خوزستان هستید؟ آیا می دانید که مشهورترین شهر های مهم استان خوزستان کدام می باشد؟

استان خوزستان با داشتن جاذبه های زیبا و بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را از شهرهای مختلف ایران و جهان به سوی خود جذب کند. این استان با داشتن شهرهایی با قیمت طولانی خود دارای آثار تاریخی و باستانی بسیار زیادی می باشد. از مشهورترین شهر های مهم استان خوزستان می توان به مواردی از جمله آبادان، دزفول، خرمشهر، ایذه و بندر امام خمینی اشاره کرد. با ریسمون همراه باشید.

اهواز یکی از مشهورترین شهر های مهم استان خوزستان بوده که تاریخ بسیار پر فراز و نشیبی را دارد و توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جذب کند از مهمترین جاذبه های این شهر می توان به موارد زیر اشاره داشت:

-          موزه ی هنرهای معاصر

-          بازار فلافل

-          پل سفید اهواز

-          خانه ی ماپار

 

آبادان: شهر های مهم استان خوزستان

یکی دیگر از زیباترین و دیدنی ترین شهر های مهم استان خوزستان ، شهر آبادان می باشد که در طول تاریخ با اسم های مختلفی از جمله آپانا، آپفانا و اسپاسینو شناخته می شده است. توجه داشته باشید که این شهر با داشتن اولین پالایشگاه ایران، نخستین آتش نشانی و غیره به یکی از شهرهای نخستین ها تبدیل شده است و با داشتن جاذبه های بسیار دیدنی و بی نظیر خود توانسته است توجه هزاران گردشگر را به سوی خود جذب کند. از مهمترین این جاذبه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-          پل کابلی

-          دبیرستان رازی

-          نخلستان های آبادان

-          مسجد رنگونی ها

-          بقایای سینما رکس

-          موزه ی نفت

-          سینما شیرین

-          بازارهای قدیمی کویتی ها

شوشتر: شهر های مهم استان خوزستان

شوشتر یکی از قدیمی ترین شهر های مهم استان خوزستان و جهان می باشد که بسیاری از باستان شناسان قدمت آن را به دوران عیلامی ها می دانند و بر این باورند که شوشتر همان تیشر بوده که در زمان های بسیار دور این شهر را با این اسم می شناختند. تیشر به معنای الهه ی باران بوده و این شهر به دلیل داشتن رودخانه های بسیار پرآب و خروشان خود، زیباترین مزارع کشت را داشته است. از مهمترین جاذبه های دیدنی شوشتر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-          نهر داریون

-          پل بند لشکر

-          برج کلاه فرنگی

-           خانه ی امین زاده

-          چهار طاقی شوشتر

-          ابن مالک

-          بقعه ی برا

 

خرمشهر: شهر های مهم استان خوزستان

خرمشهر از دیگر مشهورترین شهر های مهم استان خوزستان به شمار می آید که بسیاری از مردم ایران و جهان آن را با نماد غیرت و ایستادگی می شناسند و اسم قدیمی آن نیز خارکس بوده که در سال 1316 به خرمشهر تغییر نام داده است. توجه داشته باشید که خرمشهر نه تنها یکی از مشهورترین شهر های مهم استان خوزستان به شمار می آید بلکه قبل از جنگ تحمیلی از بزرگترین بنادر ایران و خاورمیانه نیز بوده است و به همین جهت نقش اقتصادی بسیار ارزشمندی را ایفا می کرده است. از مهمترین و جذاب ترین جاذبه های دیدنی شهر خرمشهر می توان به موارد زیر اشاره داشت:

-          بازار ماهی فروشان خرمشهر

-          تالاب ناصری

-          موزه ی جنگ

-          پل قدیم خرمشهر

-          جزیره ی مینو

-          کشتی زمان جنگ اروند صغیر


مقاله-ریسمون-خوزستان-2.jpg

دزفول: شهر های مهم استان خوزستان

یکی دیگر از زیباترین شهر های مهم استان خوزستان ، شهر دزفول می باشد که این شهر مربوط به تاریخ و دوران حکومتی ساسانیان می باشد که این شهر به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی بسیار معتدل خود توانسته است توجه بسیاری از پادشاهان تاریخ را به سوی خود جذب کند. از مهمترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-          روستای لیوس

-          آبشار شوی

-          مسجد جامع دزفول

-          دریاچه شیهون

-          آسیاب های آبی دزفول

اگر شما نیز به دنبال بازدید از بهترین شهر های مهم استان خوزستان هستید. شما نیز با شرکت در تورهای ریسمون می توانید با شهر های مهم استان خوزستان و فرهنگ مردم این استان از نزدیک آشنا شوید. 


1 دیدگاه

01 بهمن 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما

  • رامتین
    2 سال قبل
    بسیار مطالب خوب و اموزنده بود