معرفی شخصیت های مهم در طول تاریخ استان تهران

بزرگان تهران

آیا شما نیز به دنبال شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران هستید؟ آیا با زندگی نامه شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران  آشنا هستید؟ تهران یکی از بزرگترین و مهمترین شهرهای ایران می باشد که در طول تاریخ تاریخ نیز از اهمیت بسیار زیادی به دلیل داشتن شخصیت های بسیار معروف خود برخوردار بود. از شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران می توان به احمد شاملو، صادق هدایت، زکریای رازی، شهید چمران، علی محمد صانعی، آیت الله سید محمود طالقانی و جلال آل احمد اشاره کرد که هر کام از این نویسندگان، فرماندهان، شاعران و پزشکان در رشته خود یکی از بهترین و بی نظیرترین شخصیت ها به شمار می آید. برای آگاهی بیشتر در مورد برخی از شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران می توانید ریسمون را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی کنید.

شهید دکتر چمران: شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران

یکی از شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران بی شک دکتر چمران می باشد که وی در سال 1311 در خیابان 15 خرداد سرپولک متولد شد و دوران تحصیلی خود را در مدارش=س انتصاریه، دارالفنون و البرز گذراند. وی در سال 1326 در دانشکده فنی به ادامه تحصیل در رشته الکترومکانیک پرداخت که بعدها با استفاده از بورس دانشجویی عازم کشور آمریکا شد و توانست با بهترین نمره از دانشگاه برکلی اقدام به اخذ مدرک دکتری خود باشد. اگر شما نیز به دنبال شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران هستید می توانید زندگینامه شهید چمران را که در شهر تهران متولد شده است را مورد مطالعه قرار دهید و از شجاعت ها و پیروزی های وی را آگاه شوید.

 

ابوبکر محمد رازی: شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران

ابوبکر محمد رازی از دیگر شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران به شمار می آید که وی در سال 251 هجری قمری در شهر ری به دنیا آمده و توانست به یکی از معروف ترین فیلسوفان، شیمی دان ها و پزشکان ایران و جهان تبدیل شود. بی شک تمام گردشگران در جویای شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران، در وهله ی اول با اسم رازی واجه می شوند چرا که وی یکی از قدیمی ترین شخصیت های تهرانی می باشد که توانسته است اسم خود را علاوه بر تاریخ و کتاب های ایران، در تاریخ و مقاله های جهانی نیز به ثبت برساند و امروزه نوشته ها و یافته های وی یکی از مهمترین دروس در برترین دانشگاه های جهان باشد.

احمد شاملو: شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران

شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران بسیار زیاد هستند که بی شک یکی دیگر از این شخصیت های بسیار ارزشمند شاعر معروف و معاصر احمد شاملو می باشد که با داشتن اشعار بسیار روان و بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از از هنردوستان و گردشگران را به سوی خود جذب کند. احمد شاملو در سال 1304 در خیابان صفی علیشاه تهران به دنیا آمده و او را به داشتن اشعار نو در وصف بسیار از مشکلات سیاسی و اجتماعی کشورمان می ستایند. وی همچنین یکی از مشهورترین شاعران در زمینه شعر منثور بوده است. اگر شما نیز به دنبال شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران هستید می توانید به راحتی اسم استاد بزرگوار، احمد شاملو را مشاهده کنید که وی بعد از گذراندن زندگی خود در همین شهر نیز درگذشت و امروزه آرامگاه او را در شهر کرج و امامزاده طاهر می توانید پیدا کنید.

 

صادق هدایت: شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران

از دیگر شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان تهران بی شک می توان به صادق هدایت اشاره داشت که وی در سال 1281 در خانه پدری خود به دنیا آمد. پدر و مادر وی یکی از بهترین نویسندگان دوران خود بوده اند که بی شک صادق هدایت نیز این هنرمندی را از والدین خود به ارث برده بود. وی از همان کودکی دارای هوش و ذکاوت بسیار بالایی بود و با گذراندن دوران تحصیلی خود توانست به چندین زبان زنده دنیا صحبت کرده و آشنایی کامل داشته باشد. صادق هدایت در سن 48 سالگی دار دنیا را وداع کرد و توانست در این مدت زندگی خود آثار بسیار برجسته ای را از خود برجای بگذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر از فرهنگ و آداب رسوم استان تهران می توانید در تورهای ریسمون شرکت داشته باشید.


10 دیدگاه

04 آذر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما