معرفی شخصیت های مهم استان خوزستان در طول تاریخ

مهم ترین شخصیت های استان خوزستان در طول تاریخ چه کسانی بودند؟

شخصیت های استان خوزستان در حیطه ادبیات

آیا شما نیز به دنبال شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان هستید؟ آیا می خواهید با شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان آشنا شوید؟ از شما دعوت می شود تا ریسمون را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کنید.

امروزه بسیاری از افراد و گردشگران به دنبال آشنا شدن با شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان هستند تا اطلاعات خود را در مورد این استان کامل تر کنند. از شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان در زمینه ادبیات می توان به افراد زیر اشاره کرد:

-          احمد محمود: از شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان می توان به احمد محمود اشاره کرد که از مهمترین آثار وی همسایه ها می باشد.

-          زویا پیرزاد: وی ارمنی تبار بوده و در این استان زندگی می کرده است که بیشتر آثار وی به زبان فرانسوی بوده است.

-          کوروش اسدی: از دیگر شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان می توان به کوروش اسدی اشاره کرد که برنده جایزه های بین المللی بسیار زیادی بوده است.

-          نسیم خاکسار: یکی از بهترین نویسندگان و نمایشنامه نویسان بوده و در لیست شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان قرار گرفته است.

 

شخصیت های معروف استان خوزستان در حیطه موسیقی

از دیگر شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان می توان به خوانندگان این استان اشاره کرد که هر کدام از آنها دارای شهرت و آوازه بسیار بی نظیری هستند. از مهمترین خواننده ها و موسیقی دان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-          سیاوش قمیشی: سیاوش قمیشی از شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان به شمار می آید که همه مردم ایران با آثار بی نظیر وی آشنا هستند.

-          محسن چاوشی: محسن چاوشی یکی از آهنگسازها و ترانه سازهای معروف معاصر می باشد که بسیاری از کارهای او را می توانید در برنامه های مختلف تلویزیون نیز مشاهده کنید.

-          نعمت الله آغاسی: یکی از مشهورترین خواننده های قبل از انقلاب بوده که در تهران و خیابان لاله زار از شهرت بسیار فراوانی برخوردار بوده است.

-          فرامرز آصف: یکی از خواننده های می باشد که علاوه در زمینه خوانندگی توانست نام خود را در فهرست بهترین ورزشکاران نیز به ثبت برساند.


مقاله-ریسمون-مشاهیر-خوزستان_4.jpg

 

شخصیت های معروف استان خوزستان در حیطه ورزشی

شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان در زمینه ورزشی نیز کم نبوده و از مهمترین شخصیت های ورزشی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

-          احمد رضا عابدزاده: یکی از بهترین دروازه بان های سابق در تیم ملی فوتبال می باشد.

-          سعید عبدولی: یکی از بهترین کشتی گیرهای ایرانی و فرنگی بوده که توانست مدال برنز المپیک 2016 را از آن خود کند.

-          مجتبی حق دوست: از دیگر شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان، مجتبی حق دوست می باشد که یکی از بهترین بازیکنان فوتبال به شمار می آید.

از دیگر مهمترین شخصیت ها در زمینه ورزشی می توان به فرشاد عربی، حبیب الله اخلاقی، پرویز دهداری و آرش افشین اشاره کرد.


مقاله-ریسمون-مشاهیر-خوزستان.jpg

 

شخصیت های معروف استان خوزستان در حیطه ورزشی هنر و بازیگری

از دیگر شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان می توان به بازیگران این استان اشاره کرد که بی شک این استاد دارای بهترین بازیگرانی بوده که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-          حمید فرخ نژاد: حمید فرخ نژاد اهل آبادان بوده و یکی از بهترین بازیگران و کارگردان های سینمای ایران می باشد.

-          نصرالله رادش: نصرالله رادش یکی از بازیگران بسیار مهم در تلویزیون ایران می باشد که شهرت او به خاطر بازی او در فیلم های کمدی می باشد.

-          رضا فیاضی: رضا فیاضی از دیگر شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان بوده که دوبله گر و هنرپیشه هایی بسیار پیشتاز در هنر بازیگری می باشد که وی زاده 1332 می باشد.

-          نادر سلیمانی: یکی از بهترین بازیگران در حوزه طنز می باشد که مجموعه های بسیار زیبایی را از این بازیگر در سینما مشاهده کرده اید.

اگر به دنبال آشنایی بیشتر با شخصیت های مهم در طول تاریخ از استان خوزستان و فرهنگ این استان هستید می توانید در یکی از تورهای ایرانگردی ریسمون شرکت کنید.  


مقاله-ریسمون-مشاهیر-خوزستان_2.jpg


2 دیدگاه

18 آذر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما