معرفی زیباترین جاذبه‌های طبیعی کشور فیلیپین

کشور فیلیپین

جاذبه‌های گردشگری هر منطقه برای توریست‌ها همیشه جالب است. فیلیپین دارای بکرترین و شگفت‌آورترین مناطق طبیعی می‌باشد. این کشور در جنوب شرقی قاره آسیا قرار دارد. این کشوربیشتر به فرهنگ و، جاذبه‌های طبیعی و غذاهای لذیذش در جهان شهرت دارد. در ادامه به معرفی مناطقی نظیر رودخانه زیرزمینی پورتو پرینسا، باغ بهاری کورن،، تالاب بزرگ آل نیدو، کورن، جزیره بوراکالی فیلیپین می‌پردازیم

 

1-رودخانه زیر زمینی پورتو پریسنا در فیلیپین:

 رودخانه پورتو پرینسا در فیلیپین، یکی از هفت عجایب طبیعی جهان محسوب می‌شود. این منطقه در فهرست آثار باستانی یونسکو به ثبت رسیده است. رودخانه زیرزمینی پورتو پرینسا در منطقه سبو قرار دارد. این ناحیه طولانی‌ترین آبراه زیرزمینی را دارد. رودخانه زیرزمینی پورتو پرینسا یک پارک ملی است. اینجا دارای در کشور فیلیپین دارای حیات‌وحش متنوعی می‌باشد. جاذبه‌های طبیعی این کشور زیستگاه جانورانی مانند خفاش‌ها، خزندگان، مارهای دریایی، تمساح‌ها، لاک‌پشت‌ها و سایر موجودات دریایی است.

 در اطراف رودخانه زیرزمینی پورتو پرینسا، یک دره آبی کوچک وجود درد که درواقع ورودی یک غار کم‌نظیر و مرموز است. گردشگران با قایق می‌توانند به سیاحت و گشت‌وگذار در غار بپردازند. در این غار شما مشاهده‌گر خفاش‌ها و استالاکتیت ها باشید. از تماشای مناظر درون غار می‌توانید نهایت لذت را ببرید. فیلیپین سرزمین عجایب است. سفر به این کشور زیبا در برنامه سفرهای خود قرار دهید.

در هنگام غروب خورشید اطراف رودخانه کمی تاریک است. درست در همین زمان تمساح‌ها به سطح رودخانه زیرزمینی پورتو پرینسا می‌آیند و با چشمان خیره‌شان اطراف نگاه می‌کنند. این صحنه بسیار مهیج است. شما در این منطقه از فیلیپین می‌توانید به این تمساح‌های دوست‌داشتنی غذا بدهید.

2-باغ بهار کورن فیلیپین:

 باغ بهاری کورن در پالاوان کشور فیلیپین قرار دارد. این منطقه یکی از کم‌نظیرترین جاذبه‌های طبیعی در جهان به شمار می‌رود. سالانه بسیار از گردشگران برای استفاده از آب گرم از باغ زیبا به فیلیپین سفر می‌کنند. آب این باغ خاصیت درمانی دارد. از دیگر جاذبه‌های طبیعی باغ بهاری کورن می‌توان به سواحل شنی اشاره کرد که قدم زدن بروی آن‌ها به انسان احساس آرامش خاصی را منتقل می‌کند.

 

 باغ بهاری کورن محل مناسبی برای کسب آرامش و استراحت است. در کنار چشمه‌های جوشان کنار این باغ شما می‌توانید نظاره‌گر درختان تنومند و بلندقامت مانگرو باشید و از دیدن آن حظ ببرید. گاهی اوقات شما در این منطقه از کشور فیلیپین لاک‌پشت‌های کهن‌سالی را می‌بینید که بر روی در حال شنا کردن هستند. حتماً به ناحیه سری بزنید.


مقاله-ریسمون-فیلیپین.jpg

3-خلیج هاندا:

خلیج هاندا در فیلیپین حدفاصل تالاب آل نیدو بزرگ و کوچک واقع‌شده است. این جاذبه طبیعی فوق‌العاده زیستگاه انواع گونه‌های جانوران دریایی اعم از ستاره‌های دریایی و لاک‌پشت‌ها هست. خلیج هاندا در پالاوان قرار دارد. اینجا شگفت‌انگیزترین مکان برای ورزش‌های آبی نظیر غواصی هست. گردشگران در خلیج هاندا می‌توانند از انواع امکانات رفاهی استفاده کند. همچنین در این منطقه از کشور فیلیپین استراحتگاه‌های بسیار خوبی وجود دارد.

 

خلیج هاندا در فیلیپین از بهترین گزینه‌ها برای سفرهای تفریحی به‌حساب می‌آید. نکته جالب‌توجه این است که سواحل شنی واقع در این منطقه به رنگ سفید هستند. در اطراف این خلیج روستاهای فوق‌العاده‌ای وجود دارد که آنجا می‌توانید به ماهی گیری بپردازید. خلیج هاندا محل خوبی برای افراد ماجراجو و علاقه‌مند به طبیعت است. در این منطقه فرصت‌های زیادی برای کشف و لذت بردن وجود دارد.

4-دریاچه بارکودا:

دریاچه باراکودا فیلیپین به خاطر داشتن سطوح مختلف آبی شهرت جهانی دارد. قطعاً این دریاچه یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در فیلیپین به‌حساب می‌آید. دریاچه باراکودا امکان فعالیت‌هایی نظیر غواصی و اسکواش در سطح پیشرفته برای همگان فراهم کرده است.

 

برای رسیدن به دریاچه باراکودا باید از یک دیوار آهکی 15 سانتی‌متری عبور کنید. درجه آب این دریاچه بسیار متغیر است. تمامی کف ساحل با شن و ماسه‌های نرم و سفید پوشانده شده است. شما با پا نهادن بر روی آن‌ها می‌توانید احساس آرامش فوق‌العاده‌ای تجربه کنید. پیاده‌روی یکی از گزینه‌های تفریحی توریست در این منطقه است. دریاچه بارکودا فیلیپین بزرگترین سایت غواصی در کل این کشور است که سالانه غواصان زیادی را به این منطقه می‌کشاند.

بنابراین نتیجه می‌گیریم که فیلیپین دارای طبیعتی بکر و دست‌نخورده است. شما می‌توانید در تور فیلیپین شهرهایی مانند پالاوان وبوراکالی شاهد عجایب زیادی باشد. پیاده‌روی در کنار سواحل شنی آرامش‌بخش است. تماشای تمساح‌ها و لاک‌پشت‌ها در کنار این دریاچه‌ها و تالاب‌ها تفریح مهیجی است. سفر به فیلیپین و بازدید از جاذبه‌های طبیعی آن نظیر دریاچه باراکودا، باغ بهاری کورن، خلیج هاندا و رودخانه زیرزمینی پورتو پرینسا را فراموش نکنید.


0 دیدگاه

15 دی 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما