معرفی جاذبه های طبیعی تاجیکستان

تاجیکستان زیبا

شما گردشگران عزیز اگر تصمیم گرفته اید که این بار به دیدن یکی از مناطق سر سبز و دیدنی کشورهای اطراف خود بپردازید، ما در ریسمون به شما پیشنهاد می دهیم که گردش و لذت بردن از جاذبه های طبیعی تاجیکستان را از دست ندهید .

 

1 – بزرگراه پامیر: یکی از جاذبه های طبیعی تاجیکستان وجود رشته کوه های پامیر در این کشور است که این رشته کوه ها به کو ه های قله هیمالیا متصل شده اند . این مکان دارای کوههای بسیار زیبا و دیدنی می باشد ؛ کمتر کسی هست که به تاجیکستان سفر کند و موتور سواری را در هوای پاک و تازه این کوه ها تجربه نکند؛ علت نامیده شدن این کوه ها به نام بزرگراه به دلیل عریض بودن جاده های خاکی و شباهت این مسیرها به اتوبان می باشد ؛ همچنین این رشته کوه ها به نام بام دنیا در میان فارسی زبانان مشهور می باشد .

 

2 – دره دالان وخان: دره ای بسیار طویل و باریک در نواحی مرز بدخشان می باشد . البته بخش دیگری از این دره مربوط به کشور افغانستان است . می توان به جرات گفت که این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا و هم چنین پر از دار و درخت " بهشت عکاسان " برای گرفتن عکس هایی با کیفیت و به یاد ماندنی است .


مقاله-ریسمون-طبیعت-تاجیکستان-1.jpg

3- کوه های فان: یکی دیگر از جاذبه های  طبیعی تاجیکستان   " کو های فان " واقع در منطقه شمال غربی تاجیکستان می باشد . این کوه ها با منظره رشته کو ه های آلپ و وجود دریاچه های جذاب و پر تلالو منطقه بسیار مناسبی برای گردش و لذت بردن از مناظر طبیعی می باشد ؛ کوه های فان یکی از مسیرهای قابل دسترس و آسان کوهستانی بوده که واقع در مرز بین دوشنبه تاجیکستان و سمرقند ازبکستان است و شما برای رفتن به این منطقه نیازی به اخذ مجوز جدید نخواهید داشت .

4- مورغاب: " مورغاب " شهری در تاجیکستان ، دارای ارتفاع 3600 متر از سطح دریا می باشد ، که به عنوان بلندترین و مرتفع ترین شهر این کشور  و یکی از معروف ترین جاذبه های طبیعی تاجیکستان محسوب می شود . این شهر در رشته کوه های معروف پامیر واقع شده و شما می توانید پس از موتور سواری در این رشته کوه ها به شهر مورغاب نیز سفر کنید و از بازار های زیبا و محلی آن دیدن کنید . بازارهای شهر مورغاب به دلیل استفاده از کانتینرهای کشتی به جای مغازه ، توریست های زیادی را برای خرید و هم چنین دیدن این مناظر جالب، به خود جذب می کنند .

5- رود وخش: یکی دیگر از جاذبه های طبیعی تاجیکستان "وخش " یا همان " سرخ آب " رودی بسیار عریض و پر آبیست  که در مرز تاجیکستان و قرقیزستان قرار دارد (در لغت فارسی باستان وخش به معنای پهن وپر آب است). رود وخش دارای 32 حوزه آب ریز و 150 کیلومتر مربع عرض می باشد و به عنوان بزرگ ترین رود تاجیکستان شناخته می شود ؛ این رود در تاجیکستان به طول 524 کیلوتر وجود دارد و ادامه آن مربوط به مرزهای کشور قرقیزستان می باشد. میانگین متوسط برآورد آب این رود در هر ثانیه ، برابر با 631 متر مکعب می باشد و به همین دلیل پر آب بودن رود وخش ، کشور تاجیکستان اقدام به احداث سد بر روی این رود عظیم نموده است . شما می توانید با رفتن به کنار این رود و دیدن عظمت آن و سدهای احداث شده روی آن ، از دیدن این مناطق لذت ببرید و به قدرت یگانه هستی بخش پی ببرید .

البته ذکر این نکته ضروریست که جاذبه های طبیعی تاجیکستان بسیار بیشتر از این مطالب درج شده در این متن هستند؛ برای اطلاعات بیشتر از ریسمون کمک بگیرید.

 بازدید از جاذبه های طبیعی تاجیکستان

پس از شناخت مناطق و جاذبه های طبیعی تاجیکستان و تصمیم گیری برای سفر بهتر است که به وسیله تورهای گردشگری اقدام به این کار بکنید ؛  چون تورها از لحاظ اقتصادی برای شما گردشگران عزیز بسیار به صرفه خواهند بود و در مقایسه با سفرهای بدون تور ، بسیار ارزان می باشند و با این پول هایی که در خرج آن صرفه جویی کرده اید می توانید برای عزیزان خود از کشور تاجیکستان سوغاتی تهیه کنید . یکی از این تورهای کم هزینه تور تاجیکستان و ازبکستان ریسمون می باشد که حتما در سفر خود با این تور نهایت لذت را از کشور تاجیکستان خواهید برد و پول کمتری خرج خواهید کرد .


0 دیدگاه

07 بهمن 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما