معرفی جاذبه های طبیعی استان کرمان

طبیعت گردی در کرمان

استان کرمان دارای مکان های مختلفی برای گردشگری است و برای کسانی که قصد سفر به این استان را دارند، باید گفت که جاذبه های طبیعی استان کرمان بسیار زیاد است و ممکن است در طول یک سفر عادی نتوانید به تمامی جاذبه های طبیعی استان کرمان سر بزنید!

به هنگامی که به استان کرمان سفر می کنید باید ببینید که دوست دارید به چه مکان هایی برای تفریح بروید و آیا قصد دارید تا با خانواده به چنین مکان هایی بروید و یا اینکه ترجیح می دهید تنهایی به استان کرمان سفر کنید و جاذبه های طبیعی استان کرمان را مشاهده کنید.

استان کرمان یکی از تاریخی ترین استان های ایران است که شما می توانید از جاذبه های تاریخی استان کرمان نیز بازدید کنید و تاریخ معاصر ایران را در درون خود زنده کنید.

امروز در این مقاله ریسمون قصد داریم تا برخی از جاذبه های طبیعی استان کرمان را به شما معرفی کنیم.

معرفی جاذبه های طبیعی استان کرمان

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، جاذبه های طبیعی استان کرمان بسیار زیاد است و شما نمی توانید در طی یک هفته تمامی جاذبه های طبیعی استان کرمان را مشاهده کنید.

برخی از جاذبه های طبیعی استان کرمان نیاز است تا برای آن ها چیزی حدود 3 – 4 ساعت وقت بگذارید تا بتوانید صرفا یک نمای ساده از آن ها را ببینید و باز با این حال نمی توانید تمام مکان مورد نظر را بگردید.

 

پارک جنگلی قائم استان کرمان

یکی از جاذبه های طبیعی استان کرمان، پارک جنگلی قائم استان کرمان می باشد که بسیار زیبا و دل ربا است و از این جهت بسیاری از مسافرین و توریست ها به هنگام سفر به استان کرمان، بازدید از پارک جنگلی قائم به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی استان کرمان را در راس برنامه های خود قرار می دهند.

پارک جنگلی قائم همانطور که ذکر شد به عنوان جاذبه های طبیعی استان کرمان شناخته می شود و زمین این پارک چیزی حدود 230 هکتار است و تمام آن به صورت دست کاشت بوده و می توان به جرات گفت که بزرگترین پارک جنگلی دست کاشت در ایران متعلق به استان کرمان و آن هم پارک جنگلی قائم است!.

نه فقط توریست ها و مسافرین، بلکه مردم استان کرمان نیز برای تعطیلات و آخر هفته ها به پارک جنگلی قائم می روند تا از آن طبیعت جذاب و دل ربا لذت ببرند.

از این جهت شما با بازدید از پارک جنگلی قائم استان کرمان به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی استان کرمان، می توانید با افراد این استان ارتباط برقرار کنید و دوستی هایی را آغاز کنید.

پارک جنگلی قائم استان کرمان، دارای امکانات بسیار زیادی است و شما می توانید با رفتن به پارک جنگلی قائم به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی استان کرمان از رستوران های مختلف، شهربازی، تفرجگاه، پیست کارتینگ، پیست موتورسواری و دوچرخه سواری، زمین پینت بال و سالن های مختلف دسترسی داشته باشید.

 

 

باغ شاهزاده ماهان در استان کرمان

از دیگر جاذبه های طبیعی استان کرمان را می توان به باغ شاهزاده ماهان اشاره کرد که در نزدیکی شهر ماهان استان کرمان واقع شده و فضای بسیار جالب و دیدنی دارد.

قدمت این باغ جذاب و تاریخی بر میگردد به زمان دوره قاجار و این باغ در دامنه‌ی کوه‌های تیگران بنا شده است.

باغ شاهزاده ماهان که به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی استان کرمان شناخته می شود دارای آب و هوای بسیار خوشی است و از بالای این باغ تقریبا می توانید فضاهای اطراف شهر و استان کرمان را مشاهده کنید که یک نمای بسیار جذاب را برای بازدید کنندگان این شهر به ارمغان آورده است.

به هنگامی که شما وارد باغ شاهزاده ماهان در استان کرمان و شهر ماهان می شوید، می توانید صدای جاری بودن آب را در این باغ بشنوید که آرامش خاص و جالبی را به یک فرد هدیه می دهد.


مقاله-ریسمون-کرمان-2.jpg

باغ شاهزاده ماهان کرمان

بام کرمان به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی استان کرمان

بام کرمان را می توان به عنوان مرکز تنفسی و ریوی استان کرمان دانست!

همانند زمانی که پایتخت نشینان به بام تهران می روند، مردمان استان کرمان نیز برای تفریح و روحیه عوض کردن به بام کرمان می روند و از فضای بسیار دلنشین و آرامش بخش آن استفاده می کنند تا حال و هوای خود را عوض کنند و به اصطلاح روحیه شان عوض شود.

به هنگامی که شما به بام کرمان می روید، می توانید درخت های مختلفی را ببینید که در نوع خود بسیار جذاب است.

بهتر است به شما بگوییم که بام کرمان به پارک جنگلی قائم بسیار نزدیک است و می توانید به راحتی به آن جا دسترسی داشته باشید.

پس اگر شما به پارک جنگلی قائم رفتید، می توانید یک سری به بام کرمان بزنید و از این جاذبه های طبیعی استان کرمان دیدن فرمایید.


مقاله-ریسمون-کرمان-3.jpg

بام کرمان به عنوان جاذبه طبیعی استان کرمان

همانطور که در ابتدای مقاله گفت، تعداد جاذبه های طبیعی استان کرمان زیاد است و بهتر است تا حداقل یک هفته وقت برای استان کرمان بگذارید تا از جاذبه های گردشگری و طبیعی استان کرمان با تور ریسمون بازدید کنید.


1 دیدگاه

27 بهمن 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما

  • میثم عسکری
    4 ماه قبل
    آبشار کشیت، آبشار راین، کلوت های شهداد، باغ فتح آباد، دره راگه و.... اینا بی نظیرند، خیلی بیشتر هم هست