معرفی جاذبه های تاریخی کشور نپال

جاذبه های تاریخی نپال را می شناسید؟

معبد پاشو پاتینات

معابد زیادی در کشور نپال در شهر کاتماندو وجود دارد، اما معبدی که نسبت به دیگر معبد مقدس تر، منزه تر است معبد پاشو پاتینات است.این معبد از مقدس ترین معابد خدای هندوها که خدای شیوا نام دارد  در کشور به  حساب می آید. در قرن چهاردهم بود که بخش مهم واصلی این معبد به خاطر حملات مغول ها از بین رفت معبد کنونی درقرن نوزدهم ساخته شده است، دراین معبد جشنواره ی شیواراتری که هر سال کسانی را که ازدین هندوها پیروی می کنند به خود جذب می کند.

لومبینی

لومبینی محل به دنیا آمدن بودا سیذارتاگوتاما بوده است. طبق اسنادی که وجود دارد پیشینه ی این مکان نزدیک 550 سال قبل از میلاد است.مادر بودا، مایا دوی را درجایی نزدیک درختی به دنیا اورد و در نزدیکی همان درخت ، معبدی برای بودا ساخته شد. بودایی های زیادی هر روز به دیدار این مکان می آیند، این مکان در پارک کوچکی که در مرکز آن قرار گرفته است بنا شده است  ویک معمار ژاپنی آن  را طراحی کرده است.

قصر سلطنتی کاتماندو

ساخت این قصر سلطنتی که در شهر کاتماندو پایتخت نپال واقع شده است از قرن چهاردهم تا قرن هشت میلادی زمان برده است. در این قصر نیز موزه ی پاتان قرار گرفته است، در این موزه آثار و اشیاهایی با قدمتی کهن و با ارزش که متعلق به هندوها و بوداها می باشد نگه داری می شود.

بازار آسان

اگر قصد خرید ادویه و لباس محلی در کشور نپال را دارید و میخواهید از فضای سنتی و معماری که آن لذت ببرید،بازار آسان بهترین گزینه برای انتخاب است.بازار آسان که در شهر کاتماندو قرار دارد مکانی قدیمی و با قدمتی کهن است، این بازار به خاطر ادویه و لباس های محلی که برای فروش دارد و هم چنین معماری بی همتایش در جهان معروف است. این بازار متعلق به زمانی است که کاتماندو به عنوان  تنها قطب اقتصادی این کشور بوده است.

گنبد بودهاناث

ساخت این گنبد به زمان قرن 14میلادی بر میگردد از بزرگترین گنبد های جهان به حساب می آید، این گنبد از مقدس ترین مکان ها برای بودایی های تبتی هایی است که در خارج از تبت زندگی می کنند. گنبد بودهاناث سفید رنگ و با نو طلایی رنگ، چرخش در جهت عقربه های ساعت در دور این گنبد از کارهای مقدسی به حساب می آید، این گنبد از معروفترین مکان های تاریخی پایتخت نپال است و در سال 1979بود که به ثبت میراث جهانی یونسکو در آمد.


مقاله-ریسمون-جاذبه-تاریخی-نپال_3.jpg

بلند ترین معبد نپال

این معبد که  بلندترین معبد نپال است، درسال 1702 ساخته شده است، منطقه ی بوهاکتاپوربه علت وجود معابد زیادی که دارد در بین مردم بومی آن جا و گردشگران از محبوبیت  وشهرت زیادی برخوردار است.بوهاکتاپور در قرن 12بود که زیر نظرپادشاه آنانرا مالا تبدیل به یک شهر مستقل شد، در اطراف میدان دوبار این منطقه معبدهای باستانی و مجسمه های زیبایی نیز به چشم می خورد.

معبد میمون ها

یکی دیگر از مکان های مقدس کشور نپال ، معبد میمون ها می باشد.این معبد در غرب شهرکاتماندو قرار گرفته است. نامگذاری این معبد به خاطراین است که میمون های زیادی که در بخش های مختلف این بنا زندگی می کنند. نام اصلی این معبد سوایامبونات است که براساس معنی کتیبه ی خطی که متعلق به سال 460 میلادی است و وبه معنای خود ساخته  می باشد. این معبد از قدیمی ترین معابد نپال است و از وقتی که این روستا حدود2000به وجود آمد، معبد میمون ها هم ساخته شده  است.

بازار نامچه

این بازار از مرتفع ترین بازارهای دنیا می باشد. بازار نامچه مکانی است که اکثرا سفر خود را به اورست شروع می کنند که  نام دیگر آن دروازه ی اورست  است. این بازار از سالیانی دور یعنی از هزاران سال پیش مرکز تجارت و بازرگانی بوده است.این بازار از آن جایی که مرتفع ترین بازار جهان است  و همین موضوع باعث این شده تا رفتن به بازار با چالش همراه باشد، کسانی که می خواهند به هیمالیا بروند و یا در روستا زندگی کنند می توانند از این بازار مایحتاج خود را از این بازار خریداری کنند. محصولاتی که در بازارنامچه معروف است پنیر و کره محلی می باشد.

کشور نپال کشوری با قدمت زیاد و تاریخی جای دیدنی برای گردشگران میباشد، میتوانید با تور ریسمون این زیبایی ها را تجربه کنید. تور ریسمون با استقاده از لیدر های مجرب یک سفر گردشی عالی برایتان تداعی میکند، یکی از مکان های زیبایی که تور ریسمون برایتان در نظر گرفته کشور نپال است پس برای تجربه این سفر شگفت انگیز تور نپال را با ریسمون انتخاب کنید.


مقاله-ریسمون-جاذبه-تاریخی-نپال_2.jpg


0 دیدگاه

17 آذر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما