معرفی جاذبه های تاریخی کشور تاجیکستان

جاذبه های تاریخی کشور تاجیکستان

شما گردشگران عزیز اگر تصمیم گرفته اید که این بار به دیدن یکی از مناطق تاریخی کشورهای اطراف خود بپردازید، ما به شما پیشنهاد می دهیم که به همراه ریسمون بازدید و لذت بردن از جاذبه های تاریخی تاجیکستان را از دست ندهید.

معرفی جاذبه های تاریخی تاجیکستان

پنجیکنت : یکی از جاذبه های تاریخی تاجیکستان ، شهر قدیمی " پنجیکنت " است؛ این شهر در گذشته های بسیار دور یکی از شهرهای سعدیانا بوده و امروزه همگان آن را به نام " پامپی آسیای میانه " می شناسند؛ این مکان تاریخی از لحاظ موقعیت جغرافیایی در قسمت شمال غربی تاجیکستان واقع شده و یکی از ویرانه های تاریخی این کشور محسوب می شود و دارای چند موزه کوچک ، اما بسیار غنی و پر بار است.

موزه خانه ابوالقاسم لاهوتی: این موزه خانه یکی از چندین موزه ها و جاذبه های تاریخی تاجیکستان می باشد ؛ موزه ابوالقاسم لاهوتی در سال 1981 میلادی واقع در خیابان استروشن شهر دوشنبه ، و در خانه خود او تاسیس شده است ؛ هم چنین این موزه یا بهتر است بگوییم منزل تاریخی ، 5 اتاق دارد که در هر یک از این اتاق ها اشیا و وسایل مربوط به زندگی مرحوم لاهوتی موجود هستند . البته ذکر این نکته نیز ضروریست که موزه خانه این مرحوم ، در سال 1988 میلادی به مناسبت 100 سالگی او و هم چنین به دلیل از بین نرفتن این مکان تاریخی، ترمیم و بازساز شد .

موزه خانه سعید علی ولی زاده :  موزه مرحوم سعید علی ولی زاده در سال 1981 میلادی به دلیل 80 سالگی شاعر در خانه خود ایشان در شهر کولاب تاسیس شد . اشیای به نمایش گذاشته از این مرحوم در منزل ایشان در 5 اتاق قرار گرفته اند که برای بازدید عموم در نظر گرفته شده است تا مردم با شعرای معروف خود بیشتر آشنا شده و همچنین گردشگران با فرهنگ و تاریخ این کشور بیشتر آشنا شوند .

موزه خانه محی الدین امین زاده : یکی دیگر از جاذبه های تاریخی تاجیکستان ، موزه خانه محی الدین امین زاده     می باشد . این موزه خانه نیز ، مانند سایر موزه خانه های این کشور ، منزل یکی از اشخاص بنام و تاریخی تاجیکستان می باشد ؛ که برای بازدید و افزایش آگاهی افراد در معرض دید همگان قرار داده شده است . این موزه خانه واقع در شهر خجند تاجیکستان می باشد و دارای سه اتاق است ؛ مجموعا دو هزار وسیله واشیا در این خانه جای گرفته شده اند.

مزار یاری : یکی از جاذبه های تاریخی تاجیکستان مکانی به نام " مزار یاری " می باشد . این مزار واقع در قبرستان کهنه و قدیمی روستای یاری واقع در منطقه پنجکت است .این قبر چهار گوش و هم چنین گنبد دار بوده و درب ورودی آن رو به جنوب می باشد . در وسط ساختمان مقبره ای وجود دارد که هویتش مشخص نشده ؛ در قسمت دیوار غربی این بنا زیارت خانه قرار داده شده است .

مزار مولانا محمد علی : یکی دیگر از جاذبه های تاریخی تاجیکستان و البته مزارهای معروف این کشور ، مزار " مولانا محمد علی " است .این مزار واقع در روستای سنگستان استان سغد می باشد . قدمت این مزار به صد سال پیش ، یعنی قرن 19 میلادی می رسد . این مزار دارای قبرستان مستطیل شکل بوده که دیوارهای آن ساخته شده از آجر و سقفش تزئین شده با چوب است .

 

آرامگاه مولانا

البته ذکر این نکته ضروریست که جاذبه های تاریخی تاجیکستان بسیار بیشتر از این مطالب درج شده در این متن هستند ؛ برای اطلاعات بیشتر از ریسمون کمک بگیرید .

توضیح درباره مزایای تور برای بازدید از جاذبه های تاریخی تاجیکستان

پس از شناخت مناطق و جاذبه های تاریخی تاجیکستان و تصمیم گیری برای سفر بهتر است که به وسیله تورهای گردشگری اقدام به این کار بکنید؛  چون تورها از لحاظ اقتصادی برای شما گردشگران عزیز بسیار به صرفه خواهند بود و در مقایسه با سفرهای بدون تور ، بسیار ارزان می باشند و با این پول هایی که در خرج آن صرفه جویی کرده اید می توانید برای عزیزان خود از کشور تاجیکستان سوغاتی تهیه کنید . یکی از این تورهای کم هزینه " تور تاجیکستان و ازبکستان ریسمون " می باشد که حتما در سفر خود با این تور نهایت لذت را از کشور تاجیکستان خواهید برد و پول کمتری خرج خواهید کرد .


0 دیدگاه

28 دی 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما