معرفی جاذبه های تاریخی استان خوزستان

جاذبه های تاریخی استان خوزستان

آیا شما نیز به دنبال بازدید از جاذبه های تاریخی استان خوزستان هستید؟ آیا می دانید که بهترین و معروف ترین جاذبه های تاریخی استان خوزستان کدام ها هستند؟ از شما دعوت می شود که با ریسمون همراه باشید.

 

زیگورات چغازنبیل: جاذبه های تاریخی استان خوزستان

استان خوزستان با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود جذب کند. یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های تاریخی استان خوزستان ، زیگورات چغازنبیل می باشد که این آثار تاریخی توانسته است نام خود را در لیست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت برساند.

 

شیرهای سنگی: جاذبه های تاریخی استان خوزستان

از دیگر جذاب ترین و پربازدیدترین جاذبه های تاریخی استان خوزستان می توان به شیرهای سنگی اشاره داشت که در زبان بختیاری ها، به این شیرهای سنگی، سنگ های شجاعت و رشادت نیز می گویند. این سنگ ها توانسته اند موزه ی بازی را به نمایش گذاشته و از این طریق توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جذب کند. با اینکه در طول سالیان دراز بخش های بسیار زیادی از این شیرهای سنگی از بین رفته اند، با این حال باقی مانده های آن توانسته است توجه بسیاری از مسافران را به سوی خود جذب کند. این بنا با داشتن 52 متر ارتفاع و 1.5 متر طول خود توانسته است توجه بسیاری از باستان شناسان را نیز به سوی خود جذب کند که باستان شناسان توانسته اند آثار بسیار باشکوهی را از دل این تاریخ پیدا کنند. اگر قصد دارید تا یکی از بهترین و بی نظیرین جاذبه های تاریخی استان خوزستان را مورد بازدید خود قرار دهید می توانید زیگورات چغازنبیل را در اولویت های خود قرار دهید و در اولین فرصت به دست آمده از این بنا بازدید لازم را داشته باشید.

مسجد رنگونی ها: جاذبه های تاریخی استان خوزستان

مسجد رنگونی ها از دیگر مهمترین جاذبه های تاریخی استان خوزستان بوده که در شهر آبادان واقع شده است و بسیاری از مردم این استان این مسجد را با اسم، مسجد آبادانی می شناسند. این مسجد با داشتن معماری به سبک هندی توسط مهاجران پاکستانی و هندی در این شهر ساخته شده است و سالانه بسیاری از گردشگران و مسافران برای بازدید از این مسجد علاوه بر از شهرهای ایران از شهرهای کشورهای دیگر نیز به سوی این استان سفر می کنند تا بتوانند زیبایی های موجود در این مسجد را از نزدیک تماشا کنند. مسجد رنگونی های توانسته است در لیست بهترین جاذبه های تاریخی استان خوزستان واقع شده است که یکی از پربازدیدترین و پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در استان خوزستان می باشد.

 

آرامگاه دانیال نبی: جاذبه های تاریخی استان خوزستان

از دیگر مهم ترین و دیدنی ترین جاذبه های تاریخی استان خوزستان می توان به آرامگاه دانیال نبی اشاره کرد که این آرامگاه در روی به روی تپه ارگ و در شرق رودخانه شاوور واقع شده است که با داشتن گنبد ارچین مانند خود توانسته است در دل یکی از قدیمی ترین شهرهای دنیا بدرخشد. اگر شما نیز به دنبال یکی از بهترین جاذبه های تاریخی استان خوزستان هستید می توانید این آرامگاه را در اولویت های خود قرار دهید که این آرامگاه در سال 149 خورشیدی ساخته شده است که با داشتن ضریحی بسیار باشکوه توانسته است از اهمیت بسیار زیادی در میان مردم این استان برخوردار باشد.

موزه جنگ: جاذبه های تاریخی استان خوزستان

موزه جنگ از دیگر مهمترین و مشهورترین جاذبه های تاریخی استان خوزستان می باشد که این موزه در سال 1309 تاسیس شده است و در آن زمان به عنوان یکی از مهمترین بخش های اداری شرکت نفت استان خوزستان به شمار می رفته است. این موزه در طول 8 سال دفاع مقدس نیز توانست به عنوان محل دیده بانی نیروهای عراقی واقع شده و نقش بسیار مهمی را در طول این جنگ داشته باشد. امروزه می توانید آثار بسیار باشکوهی از دوران جنگ را در این موزه مشاهده کنید که گردشگران و توریست ها می توانند با بازدید از این مکان بهترین لحظات را برای خود به ارمغان بیاورند. شما نیز میتوانید برای آشنایی بیشتر با آداب و رسوم مردم استان خوزستان و جاذبه های تاریخی استان خوزستان در یکی از تورهای ریسمون شرکت نموده و بهترین و بی نظیرترین لحظات را برای خود در این استان به ارمغان بیاورید.


0 دیدگاه

29 بهمن 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما