معرفی بهترین جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی

جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی، جنگل های ارسباران

آیا تا به امروز فرصت بازدید از جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی  را داشته اید؟ یا می دانید جاذبه های طبیعی این منطقه از جمله پر بازدید ترین و محبوب ترین دیدنی های کشورمان می باشد. با ریسمون همراه شوید، در این مقاله سعی بر آن داریم شما دوستان را با برخی از معروف ترین اماکن دیدنی و طبیعی استان آذربایجان شرقی آشنا کنیم.
عاشقان طبیعت گردی می توانند با در اولویت قرار دادن جنگل های ارسباران در بازدید از جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی لحظاتی ناب و بی نظیری را سپری کنند. جنگل های ارسباران به عنوان جاذبه های پرطرفدار شمال غرب ایران شناخته می شود که با داشتن طبیعتی بکر و دست نخورده و جاذبه های شگفت انگیز هوش از سر هر بیننده ای می برد. توریست ها می توانند با حضور در این منطقه گونه های مختلفی از پستانداران، خزندگان و ماهی ها را مشاهده نمایند. در یک کلام ارسباران زیباترین جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی و کشورمان می باشد.
 

جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی: آبشار آسیاب خراب
استان آذربایجان شرقی یکی از بهترین و بی نظیرترین مناطق برای طبیعت گردی بوده و هر ساله شاهد ورود گردشگران و مسافران بیشماری به این استان می باشیم که به منظور گردش و بازدید از جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی بار و بندیل می بندد و راهی سفر می شوند. آبشار آسیاب خراب از کوه کیامکی که از کوه های مرتفع منطقه ارسباران می باشد سرچشمه می گیرد و این آبشار با داشتن طبیعتی بی نظیر و دیدنی با درختانی انجیر تصویری بسیار جذاب در دل طبیعت به وجود آورده است. هم چنین از نکات جالب در خصوص این جاذبه می توان به شرایط اقلیمی حاکم در آن اشاره کرد که سبب شده است گردشگران با بازدید از این جاذبه از هوایی دلپذیر آن بهره مند شوند. 
 

مقاله-ریسمون-آذربایجان شرقی-ارسباران-1.jpg 
آبشار آسیاب خراب،جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی

جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی: روستای کرینگان
روستای کرینگان یکی دیگر از جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی می باشد این روستا در شهرستان ورزقان واقع شده است که از روستاهای دره ای و جنگلی این منطقه بوده و مردم آن به زبان تاتی صحبت و گویش دارند. این روستا با داشتن طبیعتی بی نظیر و جاذبه های طبیعی و تاریخی هر ساله مقصد سفرهای گردشگری بسیاری از توریست های داخلی و خارجی واقع می باشد و می توان گفت از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی بوده و در میان مردم این منطقه بسیار محبوب می باشد. خانه های این روستا در شیب تند تپه به موازات هم قرار گرفته اند و دارای فرهنگی کهن و تاریخ دیرین می باشد که گردشگران با حضور در این روستا فرصت آشنایی با آداب و رسوم این مردمان را خواهند داشت.

جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی: دژ بابک
دژ بابک یکی از دیگر جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی بوده و در ارتفاعات غربی شاخه ای از رود بزرگ قره سو در فاصله 3 کیلومتری جنوب غربی کلیبر قلعه رازآلود بابک واقع شده است. گردشگران و مسافران می توانند برای رسیدن به این دژ دو راه مختلف را امتحان کنند. که راه اول طی کردن مسیری از کنار روستا و مناطق ییلاقی می باشد و راه دوم مسیر دژ دره سی که در جنوب دژ قرار دارد، می باشد. شما می توانید با سفر به شهرستان کلیبر از این قلعه تاریخی دیدن نمایید که نشان از قدمت و تاریخ این شهرستان می باشد. برای دیدن این دژ با تورهای داخلی ریسمون به آذربایجان شرقی همراه شوید.


مقاله-ریسمون-آذربایجان شرقی-ارسباران-2.jpg 
دژ بابک؛جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی

جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی: آبشار عیش آباد
یکی دیگر از جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی، آبشار عیش آباد می باشد که در 20 کیلومتری شهرستان مرند در روستای عیش آباد قرار گرفته است. گردشگران برای دسترسی به این آبشار می توانند دو مسیر مختلف را طی کنند مسیری که از تپه های غرب دره و از میان باغ ها میگذرد و مسیر دیگر طسح مسیر رودخانه می باشد. این آبشار با داشتن طراوت و زیبایی منحصر به فرد توانسته است در میان معروف ترین جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی نام خود را به ثبت رساند و در اولویت انتخاب توریستها قرار بگیرد. این آبشار دارای ارتفاع 15 متر و حدود 310 متر مربع می باشد.

 
آبشار عیش آباد،جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی
 

جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی: سلطان داغی
سلطان داغی در شمال غربی کوهستان سهند واقع شده است و از جمله کوه های آتشفشانی سهند بوده و در جنوب روستای سفید خوان و در شرق روستای کندوان قرار گرفته است. این کوه با داشتن دیدنی های بسیار از جمله جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی محسوب می شود شما می توانید با حضور در این منظقه از زیارتگاه سلطان حسام الدین و کوه یخچال های بسیاری دیدن نمایید. زیارتگاه حسام الدین در ارتفاع 3440 متری این کوه قرار گرفته است هم چنین قبرهایی از دوران مغول بر قله این کوه مشاهده می گردد که از جالب ترین دیدنی های سلطان داغی می باشد. 

مقاله-ریسمون-آذربایجان شرقی-ارسباران-4.jpg

جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی: کندوان
و در آخر از جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی می خواهیم به روستای کندوان اشاره کنیم که با توجه به شرایط اقلیمی دارای آب و هوای سردی در فصل پاییز و زمستان می باشد به گونه ای که می توان گفت مردم این روستا 180 روز از سال در شرایط اقلیمی یخبندان به سر می کنند. خانه های کندوان با داشتن 700 سال قدمت از زیباترین و جالب ترین جاذبه های طبیعی آذربایجان شرقی می باشد.
برای دیدن این استان زیبا همراه ریسمون شوید.


0 دیدگاه

31 شهریور 1398

ریحانه رضاپور

درباره نویسنده
جهانگرد، علاقه مند به فیلم و موسیقی

دیدگاه شما