معرفی برخی جاذبه های طبیعی کوبا

کوبا

جزایر موجود در دریای کارائیب همواره به زیبایی سواحل و طبیعت بکر و بی نظیرشان شناخته شده اند. به جرات می توان گفت کمتر منطقه ای است که دارای جزایر متعدد به این زیبایی باشد. سالیانه میلیون ها گردشگر از سراسر جهان برای سفر به جزایر زیبای دریای کارئیب به مناطقی مانند باهاماس، تورکس و کایکوس، جزایر ویرجین و البته کوبا سفر می کنند. کوبا بزرگترین جزیره در دریای کارائیب است، بنابراین می توانید انتظار طبیعتی گسترده را داشته باشید. از سواحل شنی زیبا گرفته تا جنگل های انبوه و کوهستان های سرسبز. کوبا به دلیل قرار گرفتن در خط استوا همواره هوای معتدل و مرطوبی دارد. بارش فراوان باعث وجود جنگل های انبوهی در این کشور شده است. در این مقاله ریسمون مختصرا برخی جاذبه های طبیعی کوبا را به شما معرفی می کنیم.

جاذبه های طبیعی کوبا، پارک ملی وینالز ولی

این پارک ملی که در سال 1999 در میراث جهانی یونسکو ثبت شد یکی از زیباترین مناطق در تمام کارائیب است، دره ها و تپه های سرسبز و زیبای این پارک ملی باعث می شود هر دوست دار طبیعتی از این زیبایی به وجد آید. همچنین با قرار گرفتن تعداد مناسبی اقامتگاه از جمله هتل ها هاستل های متعدد در اطراف این پارک، می توانید از اقامتی عالی در این منطقه داشته باشید.

 

جاذبه های طبیعی کوبا،شهر وارادرو

چنانچه در سفر به کوبا به دنبال ساحلی با ماسه های سفید رنگ، درختان نخل، آسمان آفتابی و هتل های لوکس ساحلی هستید، شهر و ساحل زیبای وارادرو همان چیزیست که می خواهید. همه گونه تفریحات آبی در این ساحل زیبا فراهم است. همچنین می توانید از تفریحات و ورزش های دیگری همچون گلف در زمین گلف زیبای این ناحیه نیز لذت ببرید. همچنین بازدید از غار های این منطقه و دیدن حیات وحش این منطقه نیز میتواند لذت بودن در این بهشت استوایی را کامل کند.

جاذبه های طبیعی کوبا،ساحل پلایا پاراسیو:

ساحل زیبای پلایا پارسیو در جزیره کیو لارگو در جنوب کوبا واقع شده است. این جزیره به آب های بسیار شفاف و سواحل ماسه ای سفید رنگ خود مشهور است. آبهای اطراف این جزیره به دلیل عمق کم، محل مناسبی برای شنا و تفریحات آبی است. همچنین می توانید در این جزیره از کافه ها و رستوران های زیبای آن دیدن کرده لحظات خوشی را سپری کنید.


مقاله-ریسمون-جاذبه های-طبیعی-کوبا-2.jpg

جاذبه های طبیعی کوبا، پارک ملی آلخاندرو هومبولت

اگر در سفر به کوبا قصد بازدید از مناطق شرقی این کشور را داشته باشید، با جنگل های انبوه گرمسیری روبرو خواهید شد. انبوهی جنگل و سرسبزی این شرق کوبا، انسان را به یاد آمازون می اندازد و شاید بتوان نام آمازون کوچک بر آن نهاد. یکی از مناطق زیبایی که در شرق کوبا می توانید از آن بازدید کنید، پارک ملی آلخاندرو هومبولت است. این پارک ملی که در کنار شهر و ساحل زیبای باراکوآ قرار گرفته است شامل جنگل های انبوه بارانی با درختان گرمسیری است. رودخانه زیبای توآ نیز از میان این جنگل ها می گذرد که منظره ای تماشایی برای آن ایجاد کرده است. در پارک ملی آلخاندرو هومبولت می توانید به جنگل نوردی و رفتینگ در رودخانه توآ بپردازید. همچنین برای اقامت می توانید از هتل های خوب منطقه ای جمله هتل های شهر باراکوآ که در نزدیکی این پارک ملی قرار گرفته اند اقامت کنید. 

جاذبه های طبیعی کوبا، سیرا ماسترا

پارک ملی سیرا ماسترا که با نام تورکیونو نیز شناخته می شود، نه تنها به عنوان یک جاذبه گردشگری بلکه به عنوان یک یادگار تاریخی در کوبا استفاده می شود. این کوهستان و جنگل آن یادآور نبرد های چریکی فیدل کاسترو و چه گوآرا در جریان انقلاب کوبا می باشد. در مجموع شما در سیرا ماسترا با کوهستان های پوشیده از جنگل و بسیار سرسبز روبرو خواهید شد. سیرا ماسترا که در جنوب شرقی کوبا قرار گرفته است دارای آب و هوای استوایی مطلوبی می باشد.

 

جاذبه های طبیعی کوبا، ال نیچو

از کوبا به عنوان کشوری پر آب انتظار می رود رودخانه ها و دریاچه ها و البته آبشار های زیبایی داشته باشد. این انتظار کاملا به جاست، شما می توانید در کوبا آبشار های بسیار زیبایی مشاهده کنید. یکی از زیباترین آنها، آبشار ال نیچو است که به دریاچه هانابانیلا می ریزد. این آبشار و دریاچه زیبا در مرکز کوبا و نزدیکی شهر سیینفوئگوس قرار گرفته است.

شما می توانید برای سفر به این نقاط جذاب و دیدنی و همچنین آشنایی بیشتر با فرهنگ و رسوم مردم کوبا، از تور های ریسمون استفاده کنید. 


0 دیدگاه

01 دی 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما