لذیذترین غذاهای استان خوزستان

غذاهای استان خوزستان

آیا شما نیز به دنبال لیستی از بهترین و لذیذترین غذاهای استان خوزستان هستید؟ آیا می دانید غذاهای استان خوزستان از چه مواد اولیه ای استفاده می شود؟ از شما دعوت می شود که ریسمون را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کنید تا اطلاعات بسیار جالبی را در این خصوص به دست بیاورید.

استان خوزستان یکی از بهترین و دیدنی ترین استان های کشورمان می باشد که سالانه میلیون ها گردشگر و توریست ها را به سوی خود جذب کرده است. توجه داشته باشید که این استان با داشتن غذاهای بسیار بی نظیر و لذیذ خود نیز توانسته است سهم بسیار زیادی را در رضایت گردشگران و توریست ها داشته باشد. یکی از لذیذترین غذاهای استان خوزستان می توان به قله ماهی اشاره کرد که این غذا سرشار از کلسترول، فسفر، مس و کلسیم می باشد که یکی از بهترین و قدیمی ترین غذاهای استان خوزستان بوده و امروزه در بسیاری از رستوران های کشورمان می توانید شاهد سرو این غذا باشید. از مهمترین مواد اولیه این غذا می توان به مواردی همچون رب انار، ماهی، سیر، سبزی قلیه و تمبر هندی اشاره کرد. اگر شما نیز به دنبال لذیذترین غذاهای استان خوزستان هستید می توانید قلیه ماهی را در اولویت های خود قرار دهید.

 

ماهی صبوری: غذاهای استان خوزستان

یکی دیگر از لذیذترین و بهترین غذاهای استان خوزستان، ماهی صبوری بوده که این غذا از تازه ترین و بی نظیرترین ماهی های خلیج فارس تهیه و آماده می شود که این غذای دریایی در میان کشورهای عربی نیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده که توسط کدبانوهای این استان تهیه و سرو می شود. از مهمترین موادی که در طبخ ماهی صبوری استفاده می شود می توان به رب گوجه فرنگی، فلفل سیاه، تمبر هندی، ماهی صبور، سیر و پیاز اشاره کرد. ماهی صبوری توانسته است در میان مشهورترین غذاهای استان خوزستان قرار گیرد و شما نیز می توانید صرف آن را در اولویت های خود قرار دهید.

حمیس توله ی دزفول: غذاهای استان خوزستان

حمیس توله ای دزفول از دیگر مشهورترین غذاهای استان خوزستان به شمار می آید که این غذا از بهترین و تازه ترین سبزی های محلی تهیه و آماده میشود که از ارزش غذایی بسیار بالایی نیز برخوردار می باشد. حمیس یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین غذاهای استان خوزستان نیز بوده که در میان مردم استان خوزستان نیز از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار بوده و بسیاری از افراد در طبخ این غذا به یک آشپز ماهر تبدیل شده اند. اگر شما نیز گیاه خوار بوده و علاقه مند به صرف غذاهای بی نظیر استان خوزستان هستید می توانید حمیس توله ی را در اولویت های خود قرار داده و حتما در سفرتان به این استان، در یکی از بهترین و سنتی ترین رستوران های این استان حمیس مورد نظرتان را میل نمایید.


مقاله-ریسمون-غذاهای-خوزستان-2.jpg

قلیه ی تخم مرغ: غذاهای استان خوزستان

یکی دیگر از لذیذترین غذاهای استان خوزستان، قلیه ی تخم مرغ می باشد که در میان گردشگران و مسافران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در کوتاه ترین زمان ممکن نیز آماده می شود. از مواد مورد استفاده در این غذا می توان به آرد گندم، سیر، پیاز، زردچوبه و تخم مرغ اشاره کرد. توجه داشته باشید که قلیه تخم مرغ در لیست قدیمی ترین غذاهای استان خوزستان واقع شده است و یک غذای محلی بسیار لذیذی شناخته می شود. شما نیز در سفر به خوزستان می توانید در یکی از بهترین رستوران های استان خوزستان، قلیه تخم مرغ مورد نظرتان را سفارش داده و آن را با نان تنوری این استان مورد صرف قرار دهید.


مقاله-ریسمون-غذاهای-خوزستان-3.jpg

فلافل: غذاهای استان خوزستان

بی شک همه گردشگران و توریست ها با فلافل آشنا بوده و حتما آن را میل کرده اند که البته فلافل هیچ شهری به پای لذیذی فلافل استان خوزستان نمی رسد. اگر به دنبال لذیذترین غذاهای استان خوزستان هستید می توانید فلافل را در اولویت های خود قرار دهید و این غذای بی نظیر را با قیمت بسیار مناسبی تهیه و خریداری کنید. از مهمترین مواد استفاده شده در فلافل می توان به آرد، جعفری، نخود، پیاز و سیر اشاره کرد که به همراه سیب زمینی سرخ شده سرو شده و توانسته است توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به سوی خود جذب کند. فلافل در لیست لذیذترین و مشهورترین غذاهای استان خوزستان واقع شده که امروزه به یک غذای جهانی تبدیل شده است. برای آشنایی بهتر با فرهنگ مردم این استان می توانید هم اکنون در یکی از تورهای ریسمون شرکت کنید.


0 دیدگاه

17 دی 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما