غذاهای کوبا را با ریسمون بشناسیم

غذا های کوبا


در کوبا ترکیبی از غذا های لذیذ و دلپذیر بومیان آمریکایی، اسپانیایی، آفریقایی وجود دارد. غذاهای کوبایی به طرز حیرت انگیزی متنوع است و از محبوبیت بالایی برخوردار است. به دلیل فراوانی برنج و لوبیا، آن ها از مواد اولیه پر مصرف و محبوب در کوبا هستند. کوبایی ها معمولا چه می خورند؟ در جواب این سوال می توان گفت حتما یک وعده غذایی معمولی در خانه شامل یک ساندویچ یا برنج و لوبیا می خورند، این غذا ها ساده اما بسیار لذیذ و پر طرفدار هستند. 

مقاله-ریسمون-غذا-کوبا.jpg

صبحانه
برای صبحانه، کوبایی ها غذای سبک می خورند. یکی از موارد زیر ممکن است صبحانه ای باشد که میل می کنند: 
تخم مرغ و نان تست: تخم مرغ ها را سرخ می کنند یا می پزند و با مقداری نان کوبایی طعم دار همراه با خامه سرو می کنند. 
قهوه با شیر گرم به همراه مقداری شکر.
میوه: آناناس، انبه و پرتقال رایج ترین میوه هایی هستند که در وعده ی صبحگاهی خود جا می دهند. 
ساندویچ: کوبایی ها ساندویچ های زیادی می خورند، معمولاً ژامبون و یا گوشت خوک را با سایر مواد مخلوط می کنند و به شکل ساندویچ سرو می کنند. 

انواع ساندویچ کوبایی
ساندویچ مخصوص کوبا : این یک ناهار پرطرفدار است که از گوشت خوک خرد شده و بوداده، ژامبون خرد شده، پنیر سوئیسی، شوید و خردل زرد درست می شود. مواد ذکر شده را در داخل نان محلی مخصوص سرو می کنند. این ساندویچ معروف ترین و محبوب ترین ساندویچ کوبایی است. 
ساندویچ lechón Pan con:  این یک ساندویچ فشرده سنتی است که حاوی گوشت بو داده، سس موجو و پیاز روی نان کوبا است.
ساندویچ  Pan con bistec: این ساندویچ فشرده شده شبیه pan con lechón است ، اما در این ساندویچ استیک جایگزین گوشت بو می شود.

ناهار و شام
برای ناهار و شام، کوبایی ها انواع غذاهای حاوی برنج و حبوبات می خورند. همچنین کوبا غذا های دریایی بسیار معروف و خوشمزه ای دارد. آن ها غذا های گیاهی لذیذی هم سرو می کنند چرا که گوشت کاو در آن جا بسیار کمیاب است. در ادامه به معرفی غذا های سنتی کوبا خواهیم پرداخت:


مقاله-ریسمون-غذا-کوبا-2.jpg
تامالس
مشابه غذای مخصوص مکزیکی هاست، اما در کوبا گوشت با خمیر مخلوط می شود و به عنوان پر کننده ی نان استفاده نمی شود.

مدیانوش
معنی لغوی آن "نیمه شب" است، یک ساندویچ است که معمولاً در کلوپ های شبانه در هاوانا سرو می شود. این غذای کوبا از نان شیرین پر شده از تخم مرغ، ژامبون، گوشت خوک، پنیر و ترشی تشکیل شده است.

کباب دم خوک 
دم خوک را در آب پرتقال، سیر، پونه ی کوهی و ترشی فلفل می خوابانند و بعد از مدتی که مواد را جذب خود کرد آن را با برنج و لوبیا پر می کنند و در فرمی پزند.

واسا فریتا
معنی لغوی این غذا "گاو سرخ شده" شده است، این غذا را با گوشت گاو طعم دار شده در آهک، سیر و نمک تهیه می کنند و سپس آن را خیس می کنند تا تقریباً ترد شود.

فریتا
فریتا نسخه ی همبرگر در کوبا است. یک نان پر تکه های گوشت گاو خرد شده است و در کنار سیب سرخ کرده سرو می شود.

میگو با سس نارگیل
از لذیذ ترین غذا های کوبا محسوب می شد. سس نارگیل که به صورت محلی به آن گفته می شود، از نارگیل، رب گوجه فرنگی، سیر و مخلوطی از ادویه ها تهیه می شود. این سس به طور کلی روی میگو، هشت پا یا حتی خرچنگ ریخته می شو

پالپتا
یکی از غذا های معروف کوبا که شامل گوشت گاو است. این غذا ترکیبی از گوشت چرخ کرده و ژامبون و تخم مرغ آب پز است.

مرغ سرخ شده
این غذا به سختی نظر کسی را جلب می کند، اما این یک غذای محلی در ترینیداد است. در واقع یک مرغ کباب شده است، که به آرامی در یک سس غلیظ با گوجه فرنگی و پیاز پخته می شود و به آن طعم شیرین و در عین حال تند می دهد.

لومو آهومادو
فیله گوشت خوک که به آرامی دودی می شود تا زمانی که گوشت پر از عطر و طعم و در عین حال آبدار شود.

روپا ویجا
روپا ویجا غذای ملی کوبا است. پیدا کردن گوشت گاو در آن جا بسیار دشوار است، چرا که بخش اعظم آن را به استراحتگاه ها و رستوران های گردشگری می فرستند. روپا ویا به معنای لباس های قدیمی است اما این یک غذای کوبایی است که تکه های گوشت گاو را به آرامی همراه با گوجه فرنگی و پیاز طبخ می کنند تا زمانی که کاملا له شود.


مقاله-ریسمون-غذا-کوبا-3.jpg
شیرینی های کوبایی
کوبایی ها دسرهای زیادی نیز می خورند. کوبایی ها عاشق شیرینی هستند، اکثر نانوایی ها در آن جا گواوا و سایر شیرینی های میوه ای را به فروش می رسانند. شیرینی های آن ها پر از پوره ی میوه ای خوشمزه هستند و هرکدام فقط به صورت سنتی پخته می شوند و داغ فروخته می شوند. 
پاستیلوس: شیرینی های پفی کوچکی که بسیار خوشبو و شیرین هستند. در اکثر موارد پاستیلوس ها از پنیر خامه ای ، گواوا ، آناناس و یا نارگیل پر می شوند.
فلان: مردم کوبا با مخلوط کردن سفیده های دو تخم مرغ و یک چوب دارچین شیرینی به اسم فلان درست می کنند. همچنین گاهی اوقات فلان  را از نارگیل و گایابا درست می کنند. گابایا مخلوطی از کشمش های فراوان است.
کوپا لولیتا: یک شیرینی شبیه به فلان است، اما خوشمزه تر. ترکیب شیرینی فلان با یک گل کوچک و کارامل است که با یک قاشق بستنی وانیلی سرو می شود.
کیک Tres Leches : یک کیک اسفنجی که در سه نوع شیر خیس شده است: شیر تبخیر شده، شیر غلیظ شده و خامه سنگین.


0 دیدگاه

09 شهریور 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما