غذاهای کشور ازبکستان که باید امتحان کنید

غذاهای کشور ازبکستان

این کشور با دارا بودن بیش از دو هزار سال قدمت در تاریخ و فرهنگ دارای سابقه ای طولانی در هنر آشپزی و غذا است. حتما هنگام سفر به این کشور از طعم و مزه غذای کشور ازبکستان بچشید و طعم یک غذای اصیل آسیایی را مزه کنید.

سوپ لاچمان

سوپی با انواع مواد که در تهیه آن کاربرد دارد. مواد اولیه در این سوپ بیشتر گوشت گوسفند و یا گاو است و به آن برای تکمیل مزه رشته فرنگی اضافه می کنند. اما تنوع در این سوپ زیاد است و شما اگر از غذاهای آبکی لذت نمی برید از نوع برنجی آن حتما استفاده کنید.

سوپ چوچوارا

این یک غذای کشور ازبکستان است که به صورت اصیل و خاص تهیه می شود. در هنگام تهیه این سوپ از شکم پرهایی که در آب  نمک جوش جوشانده می شود و به آن شیر ترش با فلفل و پیاز و رب گوجه همراه با خامه اضافه می شود طعمی لذیذ ایجاد می شود.

پلوی عروسی نام یک غذای کشور ازبکستان

برای تهیه این غذا به افراد با تجربه در این زمینه نیاز است. ترکیبی از برنج و گوشت که با هویج و پیاز و کشمش به طور معجزه آسایی ترکیب و مزه ای منحصر بفرد را ایجاد می کند. خوردن این غذا آنقدر پر طرفدار  است که در مراسمات خاص مانند عروسی از این غذای کشور ازبکستان استفاده می شود.

مانتی

حتی نام این غذای کشور ازبکستان نیز به نظر لذیذ می آید. شکم پرهایی که با بخار خامه ترش پخته شده و داخل هر کدام مقداری گوشت، مرغ و یا سبزیجات قرار دارد. اما شما هنگام خوردن هیچ نمی دانید که لقمه بعدی شما چه طعمی خواهد داشت.

برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم مردم کشور ازبکستان با تورهای ریسمون به این کشور سفر کنید.


مقاله-ریسمون-غذاهای ازبکستان-2.jpg

سامسا

این غذای کشور ازبکستان نوعی کیک مثلثی کوچک است که در تنور پخته و درون آن با کدو تنبل پر می شود. اما اگر شما دوست نداشته باشید می توانید از نسخه نانی آن که با انواع دیگر مواد پر می شود میل نمایید.

سالاد آچیچوک

این غذای کشور ازبکستان را که می توان برای گیاه خواران مناسب دانست یک سالاد خوشمزه از ورقه های گوجه فرنگی؛ پیاز و ترشی است. اما طعم آن را در کشور ازبکستان مزه کنید.

نارین

طرفداران گوشت اسب به هوش باشید. این غذای کشور ازبکستان با گوشت اسب طبخ می شود. مواد لازم آن هم گوشت چرخ کرده به میزان فراوان و پیاز و فلفل است. در این غذا از رشته فرنگی نیز به مقدار زیاد استفاده می شود. ارج و قرب این غذا در میان مردمان ازبک بسیار زیاد است.

شوربا

نام این غذای کشور ازبکستان شما را یاد غذاهای ایرانی خواهد انداخت. تهیه  این غذا بسیار ساده است.  گوشت گاو و سبزیجاتی مانند گوجه فرنگی و هویج و پیاز از ملزومات پخت آن هستند.

دیملاما

اگر حوصله داشته باشید می توانید این غذا را نیز خود طبخ کنید. با گوشت، سیب زمینی، پیاز، سبزیجات و گاهی میوه که به طور ویژه ای با پخت طولانی و همزدن بسیار مواد کاملا به صورت خامه ای و لذیذ در می آید.

شوپ لاگمن

این غذای کشور ازبکستان که همان رامن مردمان ژاپن است و با شیوه ای آسیایی با ادویه و گوشت پخته می شود.در مواد آن می توان از سبزیجات و نودل نیز استفاده نمود.

برای این که بیشتر با فرهنگ غنی مردمان ازبک آشنا شوید می توانید در تورهای ریسمون شرکت و به این کشور سفر کنید.

کوتابی

این غذا بسیار ساده و با  گوشت سرخ شده با حرارت ملایم تهیه می شود. همراه این غذا سبزیجات و نان سنتی ازبک سرو می شود.

ششلیک

این غذای کشور ازبکستان و تمام کشورهای آسیایی است. اما فراموش نکنید که هر کدام دستور پخت سری دارند که بنا به آن شیشلیک خود را آماده می کنند.

حلوا

دسری خوشمزه با طعمی لذیذ. نوع حلوای ازبکی کمی با حلوای ایرانی متفاوت است. مواد این حلوا آرد، کره و عصاره هلو می باشد.


مقاله-ریسمون-غذاهای ازبکستان-3.jpg

بشقاب میوه ازبکستانی

به شما توصیه می کنیم که حتما هنگام سفر به کشور ازبکستان و چشیدن طعم غذاهای این کشور، این بشقاب میوه را هم تجربه کنید. در این بشقاب شما می توانید انواع برش میوه مانند: هندوانه، انگور، آناناس و مواد دیگری مانند نخودچی و کمپوت پیدا کنید.

چاب ازبکی

بعد از خوردن غذای کشور ازبکستان چشیدن طعم چای ازبکی نیز خالی از لطف نیست. در این چای از مخلوطی مختلف از گیاهان و سبزی های کوهی و چای سیاه استفاده می شود. در کنار این چای از طعم یک شیرینی ازبکی نیز لذت ببرید.


0 دیدگاه

24 دی 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما