غذاهای نپالی که باید با آنها آشنا شوید

تنوع غذا در نپال

نپال سرزمینی با جغرافیای متنوع است. در شمال آن رشته کوههای هیمالیا و در جنوب آن سرزمین های پست نیمه گرمسیری قرار دارد. نپال مردمی از قومیت ها و فرهنگ های گوناگون دارد. همین تنوع جغرافیایی و فرهنگی باعث شده که تنوع غذا در نپال زیاد باشد. با ریسمون از غذاهای جذاب نپالی بخوانید.
 
مقاله-ریسمون-غذا-نپال.jpg
تجربه غذا در نپال
از هر نپالی سوال کنید محبوب ترین غذایتان چیست احتمالا لبخندی به شما تحویل می دهد و می گوید البته دال بات. دال بات غذای اصلی بیشتر نپالی هاست و آنها حتما باید چند بار در هفته دال بات بخورند. غذاهای سنتی لذیذ دیگری هم هست که شما وقتی در نپال هستید باید آنها را امتحان کنید. همراه شدن با تور نپال ریسمون امکان لذت بردن از تنوع غذایی این کشور را برای شما فراهم می کند.

غذا در نپال معمولا سالم تر از سایر غذاهای جنوب آسیاست. چون بیشتر مبتنی بر سبزیجات, گوشت لخم, سالاد و ترشیجات و کم چربی است. در غذاهای نپالی معمولا از عدس, سیب زمینی, لوبیا, گوجه فرنگی, زیره, گشنیز, فلفل تند, فلفل, سیر و روغن خردل استفاده می شود.

 
مقاله-ریسمون-غذا-نپال-1.jpg
غذا در نپال از تنوع زیادی برخوردار است

در اینجا ما لیستی از غذاهای سنتی نپال را تهیه کرده ایم. اگر برای اولین بار است که به این کشور مسافرت می کنید, با تور نپال ریسمون همراه شوید و با امتحان غذاهای محلی لذیذ آنجا, ذائقه خودتان را شگفت زده کنید.

دال بات تارکاری (Daal Bhat Tarkari)

یکی از غذاهای اصلی نپال, دال بات تارکاری است و می توان گفت که این غذا در نپال یک غذای ملی است. در تهیه آن سوپ عدس, برنج و کاری گیاهی به کار می رود و گاهی, ولی نه همیشه, به آن گوشت هم اضافه می کنند. این غذا غالبا همراه با ترشیجات سرو می شود و انواع مختلفی دارد. 
 

مقاله-ریسمون-غذا-نپال-2.jpg
یکی از غذاهای اصلی نپال, دال بات تارکاری است

 

مومو (Momo)

بندرت می توانید در نپال رستوران هایی پیدا کنید که در آنها momo سرو نمی شود. مومو شبیه پیراشکی است. یک خمیر آردی که وسط آن با موادی مثل سبزی, گوشت و پنیر پر شده و خمیر در اطراف آن پیچیده شده است. اگرچه momo در اصل یک غذای تبتی است, ولی با به کار بردن ادویه های نپالی و ترفندهایی که در تهیه آن به کار می رود, به محبوب ترین غذا در نپال تبدیل شده است. 
 مقاله-ریسمون-غذا-نپال-3.jpg

مومو (Momo), محبوب ترین غذا در نپال

 


چاتاماری (Chatamari)
چاتاماری که به آن پیتزا نواری (Newari Pizza) هم می گویند, یک نوع نان لواش است که مثل پیتزا مواد مختلفی روی آن قرار دارد. تخم مرغ,  گوشت چرخ کرده, و پیاز چیزهایی است که معمولا بطور سنتی روی آن می گذارند. البته, به دلیل تغییراتی که در فرهنگ غذایی ایجاد شده, به این غذا در نپال مواد دیگری مانند پنیر هم اضافه می شود. مقاله-ریسمون-غذا-نپال-4.jpg 

چاتاماری, غذایی شبیه پیتزا

 

آلوتاما (Aloo Tama)
آلو به معنای سیب زمینی و تاما به معنای شاخه های بامبو است. این غذا دارای یک طعم ترش بی نظیر است و ترکیبات مختلفی دارد. افزودن لوبیا و گوشت گاو مزه عالی به آن می دهد. ابتدا سیب زمینی با کاری پخته می شود و در آخر بامبوی سرخ شده به سوپ اضافه می شود. بعضی ها از سیر, گوجه فرنگی و لیمو نیز استفاده می کنند. شما می توانید همراه با تور نپال ریسمون, بهترین نوع این غذا را در رستوران های نواری (Newari) پیدا کنید.


مقاله-ریسمون-غذا-نپال-5.jpg 

آلوتاما, این غذا در نپال معروفیت زیادی دارد

 

رایس پووا (Rice Puwa)
رایس پووا یکی از میان وعده های محبوب است. این غذا در نپال غربی با برنج تهیه می شود و دارای یک سبزی سرخ شده با کاری یا ترشیجات است. خوشمزه, سالم و سیر کننده است. تهیه آن ساده است و نسبتا سریع درست می شود و مواد زیادی در تهیه آن به کار نمی رود. برای این که این غذای سنتی نپالی را بچشید می توانید با تور نپال ریسمون همراه شوید.


مقاله-ریسمون-غذا-نپال-6.jpg 

رایس پووا, این غذا در نپال غربی با برنج تهیه می شود

 

سامای باجی (Samay Baji)

سامای باجی یا نواری کاجا (newari khaja) یک اسنک معروف است و بطور سنتی در دورهمی های خانوادگی و در فستیوال ها سرو می شود. ساماباجی دارای برنج کوبیده, گوشت ادویه دار شده, پنکیک عدس, لوبیای چشم بلبلی, تخم مرغ آب پز, ترشی تند, لوبیای سویا با سرکه, زنجبیل, آلوتاما (سیب زمینی و کاری), ساقه بامبو, و سبزیجات برگی است.
 
مقاله-ریسمون-غذا-نپال-7.jpg
سامای باجی, این غذا در نپال در فستیوال ها سرو می شود

 

سل روتی (Sel Roti)
سل روتی از آرد برنج و مقداری نمک و شکر درست می شود. به شکل حلقه است و در روغن فراوان سرخ می شود.در جشن ها سرو می شود و ظاهر آن شبیه دونات ولی باریک تر است. سل روتی یک نوع نان است و بیشتر به عنوان اسنک و صبحانه مصرف می شود. این غذا در نپال بیشتر در کنار خیابان و رستورانهای محلی یافت می شود. تور نپال ریسمون امکان چشیدن این غذا را برای شما فراهم می کند.

مقاله-ریسمون-غذا-نپال-8.jpg 

سل روتی, این غذا در نپال در وعده  صبحانه مصرف می شود.

 

دیدو (Dheedo)
دیدو نوعی پولنتا (سوپ ذرت) است که معمولا از آرد ذرت و گندم سیاه آب پز شده تهیه می شود. دیدو یک غذای سنتی نپالی است که بعد از دال بات (daal bhat), تقریبا در همه آشپزخانه های منطقه کوهستانی طبخ می شود. بیشتر همراه با کاری مرغ محلی, سبزیجات برگی, ترشیجات و کاری سبزیجات سرو می شود و خیلی مغذی و سالم است. با تور نپال ریسمون همراه شوید و از خوردن این غذای خوشمزه لذت ببرید.


مقاله-ریسمون-غذا-نپال-9.jpg

دیدو, این غذا در نپال در همه آشپزخانه های کوهستانی تهیه می شود


0 دیدگاه

06 شهریور 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما