غذاهای معروف مکزیک و تنوع آن ها

غذاهای مکزیکی


غذاهای معروف مکزیک از جمله غذاهایی می باشد که در سرتاسر دنیا طرفداران پر و پا قرص خود را دارا می باشد. کشور مکزیک که پایتخت ان شهر مکزیکو سیتی می باشد و بزرگترین شهر کشور مکزیک نیز است. این شهر همچنین دارای جمعیت بسیار زیادی می باشد. شهر مکزیکو سیتی یک شهر با مناطق تاریخی بسیار زیاد بوده و دارای موزه های بسیاری نیز می باشد. یکی از جاذبه های این کشور امتحان کردن غذاهای جدید و منحصر به فرد این منطقه بوده که در زیر به تعدادی از آنها اشاره شده است.

چیلاکیله از غذاهای معروف مکزیک
یکی از غذاهای معروف مکزیک غذای چیلاکیله بوده که آن را در موقع صبحانه سرو می کنند. این غذا دارای سس سالسا ی قرمز و تخم مرغ و مرغ و پنیر و خامه بوده که یک صبحانه ی مقوی به شمار آمده و طرفداران زیادی نیز دارد.
این غذا را به طور اختیاری میتوان با مواد دیگری مانند لوبیا سرو نمود که به اختیار خودتان می باشد.
پوزوله از غذاهای معروف مکزیک
این غذا نام یک سوپ می باشد که دارای مرغ و یا گوشت و یا نوع بدون گوشت می باشد. این غذا دارای ذرت، ادویه های مختلف و سبزیجات می باشد و دارای مدت زمان پخت نسبتا طولانی می باشد. در هنگام سرو این غذا روی آن فلفل تند و تربچه و پیاز قرار می دهند.
تاکو الپاستور از غذاهای معروف مکزیک
یکی از غذاهای معروف مکزیک تاکوالپاستور می باشد که نام دیگر ان به معنی –به مانند چوپان ها- می باشد. در این غذا گوشت را تکه تکه و باریم برش می دهند و بر روی نان ذرت قرار می دهند. این غذا به همراه چاشنی های دیگر مانند سبزی گشنیز و یا پیاز سرو می شود.
 
توستادا از غذاهای معروف مکزیک
توستادا یکی از غذاهای معروف مکزیک بوده و غذای ساده ای نیز می باشد. این غذا شامل نانی می باشد که در داخل روغن سرخ شده است و داخل نان گوشت و پنیر و غذای دریایی و ... قرار می دهند و سرو می کنند.
چیلی نوگادا از غذاهای معروف مکزیک
یکی از غذاهایی که در کشور مکزیک بسیار پر طرفدار است این غذا می باشد که رنگی به مانند رنگ پرچم کشور مکزیک دارد. این غذا شامل فلفل، گوشت، میوه، ادویه جات و ... می باشد که دارای سسی با طعم گردو و انار نیز است که به خوشمزگی آن افزوده است.
ایلوته از غذاهای معروف مکزیک
این غذا تقریبا در همه جای کشور مکزیک به چشم می خورد و از جمله غذاهای معروف مکزیک می باشد. این غذا از ذرت تشکیل شده است. در ابتدا ذرت ها را پخته و آن را با استفاده از یک چوب شبیه به بستنی کرده و می خورند. یک نوع دیگر این غذا به مانند ذرت مکزیکی ای است که در کشور ایران نیز پیدا می شود و دانه های پخته ی ذرت را در ظرفی  ریخته و به آن سس، فلفل، پنیر، خامه، لیمو و ... اضافه می نمایند. این غذا در ایران نیز دارای طرفداران بسیاری بوده و توانسته است بسیاری از مردم را جذب طعم بی نظیر خود نماید. 


مقاله-ریسمون-غذاهای-مکزیک-2.jpg 
انچیلادا از غذاهای معروف مکزیک
این غذا یکی دیگر از غذاهای معروف مکزیک بوده که بیشتر به عنوان صبحانه سرو می شود. این غذا از ماهی تشکیل شده است که بیشتر در قدیم اینگونه خورده می شد ولی امروزه با غذاهای دیگری مانند گوشت و دیگر غذاهای دریایی نیز خورده می شود. این غذا شامل سس تند و نان تورتیا نیز می باشد.

 موله از غذاهای معروف مکزیک

موله به نوعی سس گفته می شود که دارای انواع مختلفی می باشد و مواد تشکیل دهنده ی آن بسیار زیاد می باشد. یکی از انواع معروف آن در مکزیک موله پوبلانو بوده که به همراه گوشت و یا مرغ سرو می کنند و رنگی قرمز رنگ نیز دارد و دارای مقدار زیادی فلفل نیز است.
 

 

گواکاموله از غذاهای معروف مکزیک
از دیگر سس های معروف مکزیک این سس گواکاموله بوده که از آووکادو و مواد دیگری مانند پیاز و آب لیمو و گوجه تشکیل شده است. این سس دارای طرفداران بسیار زیادی به دلیل طعم خاص آن می باشد و ان را می توان با غذاهای دیگری مانند چیپس تورتیا و یا دیگر غذاهای اصلی مصرف نمود.

تاماله از غذاهای معروف مکزیک
این غذا در مکزیک جزو غذاهایی نیرو بخشی به شمار می اید و در قدیم قبل از جنگ میخوردند تا دارای نیرو شوند. این غذا شامل گوشت و خمیز ذرت و سبزیجات و ... می باشد و این مواد را داخل پوست موز و یا ذرت پیچیده و بخارپز می کنند. در هنگام سرو این غذا پوست موز و یا ذرت را از آن جدا می نمایند. 
تور های گردشگری ریسمون این امکان را برای توریست ها فراهم نموده است که با استفاده از شرکت در تورهای خود مسافران بتوانند لحظات خوشی را با اطمینان سپری کنند و از سفر خود لذت ببرند.
لذا لازم به ذکر می باشد که گردشگران می توانند به منظور آشنایی بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم این کشور در تورهای ریسمون شرکت کنند.
 


0 دیدگاه

13 آذر 1398

ریحانه رضاپور

درباره نویسنده
جهانگرد، علاقه مند به فیلم و موسیقی

دیدگاه شما