طبیعت گردی در نپال تصویری که هرگز فراموش نخواهد شد.

طبیعت گردی در نپال

طبیعت گردی در نپال یکی از ده مقصد جذاب گردشگری در جهان است. پس با ریسمون همراه باشید تا با جاذبه های زیبا و مهیج  نپال آشنا شوید. در طبیعت گردی در  نپال می توان به بازدید از معابد و جاذبه ها، خرید لباس کوهنوردی و وسایل مورد نیاز از بهترین برند های مشهور در دنیا، گذر از رودخانه های منطقه، دوچرخه سواری، پاراگلایدر کوه‌پیمایی بر فراز هیمالیا و... پرداخت. همان طور که می دانید کشور نپال در شمال کشور هندوستان قرار گرفته است و یکی از سرزمین هایی است که کوه هیمالیا را در خود جای داده است.  در یک کلام می توان گفت که بهشتی است، برای آن هایی که به ماجراجویی و سفری لذت بخش و خاص علاقه دارند.

نکات مهم به هنگام طبیعت گردی در نپال

شاید برایتان جالب باشد بدانید که طبیعت گردی در نپال به یک سری نکات ریز و درشتی همراه است که فهمیدن هر یک از آن ها می تواند لذت یک سفر به یادماندنی را برایتان دو چندان کند. با ریسمون همراه ما باشید تا تمامی این موارد را برایتان به اختصار توضیح دهیم.

روش سلام کردن در نپال: با گفتن واژه 《ناماسته》باید کف دست هایتان را به هم رسانید.

به تنهایی به طبیعت گردی نپال نروید. افراد زیادی  به تنهایی مسیر های طبیعت را رفته و بعد از مدتی ناپدید گشته اند پس بهتر است با یک راهنما که به آنجا آشنایی دارد به گشت و گذار پرداخت.

بیشتر مکان ها تا ساعت ۱۰ شب بسته می شود و هزینه تاکسی ها بعد از این ساعت دو برابر می شود.

بهتر است به هنگام طبیعت گردی در نپال، همراه خود دستمال کاغذی داشته باشیم یا حتی یک ژله ضد عفونی کننده که اگر برای شستن دست هایمان جایی پیدا نکردیم بتوان از آن ها استفاده نمود.

بهترین تایم برای طبیعت گردی نپال از بهمن تا اردیبهشت و از شهریور تا مهرماه می باشد

آشنایی با موزه ها با طبیعت گردی در نپال

خالی از لطف نیست بدانید که کشور آسیایی نپال مکانی است که دارای فرهنگ، تاریخ و طبیعت غنی است. با طبیعت گردی در نپال می توان به این نتیجه رسید که مردم این کشور به طرز صحیحی توانسته اند آیین و رسوم باستانی جذاب و منحصر به فرد خود را حفظ کنند. آشنایی با این سنت ها می تواند ذهنیت شما را راجع به آن ها عوض کند. موزه های این کشور به موضوعاتی گوناگون فرهنگی، تاریخی پرداخته است که دیدن این مکان های خاص خالی از لطف نیست.

•موزه پاتان

موزه نپال یکی از جاذبه های خاص در طبیعت گردی در نپال می باشد به عنوان یکی از بهترین موزه شرق آسیا شناخته می شود که در کاخ سلطنتی قدیمی در میدان دور بار پاتان قرار گرفته است. فضای داخلی آن به زیبایی مرمت گشته که باعث می شود هر ببیندِ ای را در حس و حال متفاوتی قرار دهد.

•کاخ موزه نارایان هیتی

کاخ موزه نارایان هیتی در دهه ۱۹۶۰ ساخته شده است. به احتمال زیاد به اندازه کاخ های قدیمی در نپال جذاب نباشد اما با این حال با برج های سر به فلک کشیده سفیدش و طراحی منحصر به فردش شبیه معماری پاگودا های سنتی نپال است. و یکی از ساختمان های تأثیر گذار در طبیعت گردی نپال محسوب می شود.

در  داخل این ساختمان ها زندگی مهیج و جالب خانواده های سلطنتی سابق را درک خواهید کرد.

•موزه ملی کوه

 موزه ملی کوه، جاذبه های دیدنی خاص خود را دارد. ولی  نمی توان گفت جایگزینی برای دیدن کوه های بی نظیر نپال است. با تمامی این اوصاف در این موزه می توان اطلاعات خوبی را  درباره  کوهنوردی کسب کرد. فرهنگ محلی، پوشش گیاهی و جانوری موجود در کوه ها، عکس های زیبا و جالب، کتابخانه و یک مدل ۹ متری از کوه ماناسلو را می توان در این موزه مشاهده نمود. این موزه یکی از بهترین موزه های گردشگری در طبیعت گردی نپال است.

•موزه تاراگائون

موزه تاراگائون یکی از آن موزه هایی است که از نظر بسیاری از بازدید کنندگان اصلاً نباید  فراموش شود. این موزه به دلیل حمایت از حفظ تاریخ بنا نهاده شده است.

نکته قابل توجه اینجا است که رویداد ها و نمایشگاه های موزه به طور مداوم عوض می شوند پس موزه همیشه باز نیست برای دیدن موزه باید برنامه ریزی کرد و از باز بودن آن  مطمئن شد.

برجسته ترین نکته این موزه معماری مدرن  با آجر های قرمز است که در سال ۱۹۷۰ به عنوان یک اقامتگاه بنا شده دارای پنجره های دایره ای شکل است  که آن را منحصر به فرد کرده است. اگر شما هم جزء آن دسته از گردشگرانی هستید که عزمان را برای طبیعت گردی در نپال جزم کرده اید پیشنهاد می کنیم با انتخاب تور نپال ریسمون بهترین و بی بدیل ترین خاطره یک سفر را برای خود رقم زنید.


0 دیدگاه

10 دی 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما