شهر های کوبا، همراه با تاریخ کشف قاره آمریکا

کوبا

کوبا، کشوری جزیره ای در کنار دریای کارائیب، در جوار اقیانوس اطلس می باشد. کشوری که همراه با یک جزیره زیبا شده است. اگر چه این جزیره چندان مساحت بزرگی ندارد؛ اما به لحاظ آب و هوای مطلوب، زمین های حاصلخیز و شرایط مناسب زندگی، تقریباً در هر نقطه از آن می‌ توان سکونت داشت. کوبا شاید کشور کوچکی باشد؛ اما همین کشور کوچک نزدیک به ۹ میلیون نفر جمعیت دارد. جمعیتی که می ‌تواند مستعد شهر های بسیاری باشد. با ریسمون همراه باشید.


مقاله-ریسمون-شهرهای کوبا-2.jpg

کوبا شهر های جذابی دارد، فضای فرهنگی و اجتماعی کشور کوبا به گونه ‌ای است که ساختار تاریخی شهر های کوبا محفوظ مانده است. از طرفی کوبایی ها خیلی علاقه دارند تا مظاهر فرهنگی خود را در آرایش شهری بگنجانند. از این رو وقتی در خیابان ‌های شهری کشور کوبا قدم می زنید، خیلی با مظاهر فرهنگی آن کشور نزدیک هستید و می توانید در هر محله، خیابان، کوچه و حتی خانه ای به راحتی یک فضای گردشگری پیدا کنید.

از این جهت است که برخی از شهر های کوبا با محوریت گردشگری فرهنگی و تاریخی شناخته می ‌شوند. شهر هایی که در عین کلاسیک بودن، بسیار جذاب هستند. شهر هایی که می خواهیم همراه با دنیای گردشگری ریسمون اندکی بیشتر با آنها آشنا شویم. تقریبا تمام تور کوبا همراه این شهر های کلاسیک در جوار ساحل دریای کارائیب خواهد بود. از این رو موسسه گردشگری ریسمون متوجه اهمیت شهر های تاریخی تا ساحلی کوبا می باشد. 

شهر هاوانا: هاوانا یقیناً یکی از زیباترین پایتخت های جهان است. یک شهر کلاسیک و جذاب که در آن از مظاهر فرهنگی و تاریخی به وفور یافت می ‌شود. جدا از پایتخت بودن، هاوانا پرجمعیت‌ ترین شهر کوبا، بزرگترین بندر و مرکز اقتصاد و صنعت کشور کوبا نیز می ‌باشد. جمعیت 2.1 میلیون نفری هاوانا، این شهر ساحلی را تبدیل به سومین شهر پرجمعیت منطقه کارائیب کرده است؛ اما جدا از اهمیت اقتصادی تا تجاری هاوانا، این شهر احتمالاً تاریخی ترین شهر آمریکایی نیز می‌ باشد. داستان تاسیس آن به قرن شانزدهم و در آغاز کشف قاره آمریکا باز می گردد. از این رو می‌ توان هاوانا را یکی از قدیمی ‌ترین شهر های اروپایی آمریکا در نظر گرفت. شهری که نقطه ی اتصال جهان نو یعنی آمریکا با جهان قدیم یعنی اروپا بوده است.


مقاله-ریسمون-شهرهای کوبا-3.jpg

هاوانای قدیم، شهری در دل هاوانا: هاوانا از اتصال سه شهر ایجاد شده است که یکی از آنها را با عنوان هاوانای قدیم می شناسند. همه چیز در هاوانایی قدیم، قدیمی مانده است. معماری سبک باروک، کوچه ها و خیابان های سنگفرش قدیمی در کنار ساختار شهری که همچنان شرایط گذشته را تداعی خواهد کرد. شهر هاوانای قدیم در کنار بخش های امروزی هاوانا با عنوان قطب گردشگری در کوبا شناخته شده می باشد.

 

شهر سینفوئگوس: در دنیا، مظاهر تاریخی بسیار زیادی داریم؛ اما هر مظهر تاریخی به این سادگی ‌ها در فهرست جهانی یونسکو قرار نمی ‌گیرد. این اهمیت در حالی است که بخش های بزرگی از شهر سینفوئگوس در فهرست جهانی یونسکو قرار گرفته است. یک شهر با مساحت ۳ هزار کیلومتر مربعی که خانه ی ۱۷۰ هزار نفر است و تقریباً در جوار دریا واقع شده است. ساختار کلاسیک و قدیمی و در عین حال دست نخورده ی این شهر بسیار معروف است.


مقاله-ریسمون-شهرهای کوبا-4.jpg

شهر بایامو: بایامو یک شهر با جمعیت متوسط در منطقه جنوبی کوبا در جوار دریای کارائیب است. مساحت شهر، چیزی در حدود ۹۰۰ کیلومتر مربع است که همراه با یک جمعیت دویست هزار نفری شده است. این حجم از شهر در کنار چنین جمعیت متوسطی می تواند نشان از ساختار باز شهری باشد. بایامو یک شهر تاریخی در کوبا است. تاریخ تاسیس شهر به قرن شانزدهم، همزمان با تاریخ کشف آمریکا باز می ‌گردد. اگر چه بایامو یک شهر ساحلی نیست؛ اما در مرکز استان گرانما قرار دارد. استان گرانما یکی از قطب‌ های گردشگری دریایی در منطقه کارائیب می ‌باشد.

 

شهر گوانتانامو: تقریباً تمام شهر های گردشگری در کوبا، همجوار دریای زیبای کارائیب هستند؛ اما اگر بخواهید همراه با روزگار خشن اقیانوس اطلس باشید، بهتر است راهی شرق تا شمال کوبا شوید و بهترین آن یقیناً شهر گوانتانامو در مرکز استان گوانتانامو می ‌باشد. گوانتانامو شهری است با قدمت ۲۰۰ ساله که با جمعیت ۲۲۰ هزار نفری خود در لیست مهمترین شهر های کوبا قرار می گیرد.

 

شهر اولگین: اولگین از دیگر شهر ها در جوار اقیانوس اطلس می باشد. موقعیت آن درست در شمال شهر گوانتانامو قرار گرفته و از جمعیت ۳۵۰ هزار نفری بهره ‌مند است. اولگین یکی از شهر های تاریخی کوبا است و تاسیس آن در قرن پانزدهم و به سال ۱۵۲۳ باز می ‌گردد.


مقاله-ریسمون-شهرهای کوبا-5.jpg

برای داشتن یک تور کوبا در فضایی خاطره انگیز باید شهر های این جزیره را دیدن کنید و برای این منظور بهتر است تا همراه تجربه های یک موسسه گردشگری حرفه ای مانند ریسمون باشید.


1 دیدگاه

05 اسفند 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما