شهرهای مهم کشور نپال

نپال

شهر کاتماندو

یکی از شهرهای مهم و صنعتی کشور نپال، شهر کاتماندو که پایتخت این کشور است. این شهر به خاطر وجود جاذبه های تاریخی و مردمان خونگرم، سالانه گردشگران زیادی به این شهر کشور و شهر سفر می کنند. نام شهر کاتماندو به معنی سایه سار می باشد. شهر کاتماندو از نظر موقعیت جغرافیایی در مرکز نپال و در کنار رودخانه ی بگماتی واقع شده است، از مناطق گردشگری این شهر می توان به معبد پاشو پاتینات، میدان دوربار اشاره کرد. در شهر کاتماندو محله ای به نام تامیل وجود دارد، این محل قدیمی فروشگاه ها و مغازه های زیادی دارد و موسیقی محلی این شهر را می نوازند، برای آشنایی با فرهنگ مردمان این شهر بد نیست که به این محله سر بزنید، هم چنین این محله، تنها محله ای است که تا10شب مغازه های آن باز است و مردم آن بیرون هستند. با تور ریسمون شهر زیبای کاتماندو را خواهیم دید.

شهر لالیتپور

یکی دیگر از شهرهای مهم و قدیمی کشور نپال که در اطراف شهر کاتماندو قرار گرفته است، شهر لالیتپور است، نام قدیمی این شهر پاتان می باشد، شهر پاتان از لحاظ میراث فرهنگی بسیار غنی است، این شهر سومین شهر بزرگ کشور نپال محسوب میشود. بر اساس مدارکی که  موجود است، سال ساخت این شهر به سال299 بعد از میلاد مسیح بر میگردد، از جاذبه های تاریخی این شهر موزه ی پاتان می باشد در این موزه  از اشیای تاریخی کمیاب و ارزشمند با معماری بی نظیری که دارد نگه داری می شود. در سال های دور شاهان مالا در این موزه زندگی می کردند. برای خرید ساری ابریشمی دستباف، شهر پاتان بهترین گزینه می باشد.

شهر جاناکپور

این شهر یکی دیگر از شهرهای افسانه ای و مهم کشور نپال می باشد. این شهر در جنوب مرکزی کشور نپال قرار گرفته است. در این شهر فستیوال های مختلفی مانند فستیوال رنگ ها که به دیوالی معروف است، فستیوال نورها که اهالی بومی آن جا به آن چات می گویند و هم چنین فستیوال 4 روزه که مختص مردم بومی آن جا است برگزار میشود. در این شهر معبدی به نام جاناکی است که هر ساله گردشگران زیادی که هندو هستند را جذب می کند، این بنا که سه طبقه است و دارای شش اتاق که از بزرگترین معبد های کشور نپال می باشد، این شهر راه آهن معروفی دارد که اغلب گردشگران برای دیدنش به آنجا سفر می‌کنند. این شهر را محل به دنیا آمدن الهه سیتا می شناسند. برای خرید صنایع دستی با بهترین کیفیت به بازار این شهر باید رفت.

شهر ساحلی پخارا

یکی از شهرهای دیدنی کشور نپال، شهر ساحلی پخارا است. این شهر به دلیل وجود جاذبه های گردشگری مانند اورست از شهرهای مهم کشور نپال به شمار می آید، این شهر ساحلی به دریاچه های زیبایش مشهور است. در شهر پخارا دریاچه های زیبایی به نام های فیوا، کامال پخاری، خاست، بگناس، روپا، گوند و دیبانگ وجود دارد که دریاچه های روناس، فیوا و روپا از بقیه معروف تر است، پخارا به دلیل داشتن ساحل های خرم و سرسبز هم چنین دریاچه های چشم نوازی که دارد از زیبا ترین جاهای دیدنی کشور نپال محسوب می شود، شهر ساحلی پخارا از گران قیمت ترین شهرهای کشور نپال است، این شهر جز شهرهایی است که در زلزله سال2015 هیچ آسیبی به آن وارد نشد. از ورزش های رایج در این شهر ساحلی پاراگلایدر و قایق رانی است.

شهر لومبینی

شهر لومبینی برخی از مهم ترین آثاری که متعلق به سده ی سوم قبل از میلاد است را در خود جای داده است، این شهر از مهم ترین شهرهای تاریخی کشور نپال به شمار می آید، چون این شهر محل به دنیا آمدن سیذارتا گوتوما (بودا) بوده است، این شهر یک شهر بودایی به حساب می آید ولی اطراف این شهر مسلمان هستند. در این شهر به جز صومعه هایی که وجود دارد، باغ های سرسبزی وجود دارند که زیبایی بی نظیری دارد.


مقاله-ریسمون-شهرهای-نپال-2.jpg

ایلام

از شهرهای خوش آب و هوای کشور نپال، شهر ایلام است. در این شهر مزارع چای زیادی وجود دارد که اولین کارخانه ی چای سازی کشور نپال در شهر ایلام  ساخته شد، در این شهر علاوه بر مزارع زیبای چای، پرندگان با انواع مختلفی وجود دارد که زیبایی این شهر را دو چندان کرده است.

برای سفر به این شهرهای زیبا و دیدن قشنگی های آنها در کشور نپال تور ریسمون یک سفر جذاب برای شما تدارک دیده است. شما میتوانید با مراجعه به تور ریسمون برای سفر به این کشور شگفت انگیز اقدام کنید. 


0 دیدگاه

13 آذر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما