شهرهای مهم کشور ترکیه

سفر به ترکیه

بسیاری از افرادی که می خواهند به کشور ترکیه بروند، مایل هستند که اطلاعات خود را در مورد شهرهای بزرگ کشور ترکیه بیشتر نمایند، چرا که هر یک از این شهرها  ویژگی های جالب و جذابی دارند که افراد مایل هستند در مورد آنها اطلاعات بیشتری داشته باشند. کشور ترکیه امروزه رشد بسیار چشمگیری داشته و بسیاری از افراد دنیا به عنوان توریست و گردشگر به این کشور شهرهای بزرگ آن سفر می کنند. شما اگر می خواهید به شهرهای بزرگ ترکیه سفر کنید می توانید با تور ریسمون همراه باشید تا به بهترین و زیباترین شهرهای این کشور بروید. برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد شهرهای مهم و بزرگ ترکیه داشته باشید در ادامه برخی از آنها را معرفی می کنیم.

معرفی شهرهای مهم ترکیه :

همانطوری که بیان کردیک کشور ترکیه شهرهای بزرگ و مهمی دارد که برخی از مهمترین این شهرهای عبارت است از :

1. آنکارا:

دومین شهر بزرگ در کشور ترکیه آنکارا می باشد که جمعیت آن بیشتر از چهار میلیون می باشد و همچنین بیشتر آنها پایین تر از 30 سال دارند و بالاتری سطح آموزشی در این کشور را می گذرانند. یکی از شهرهای بزرگ کشور ترکیه که بسیار مدرن می باشد و مراکز دولتی و اداری زیادی در آن وجود دارد آنکارا است. ساختمان های دولتی، دانشگاه ها، سفارتخانه ها و ... در این شهر بسیار زیاد می باشد، همچنین موزه هایی که در مورد فرهنگ و تمدن این کشور می باشد را می توانید در این شهر مشاهده کنید. این شهر با اینکه بسیار مدرن و بزرگ شده است هنوز بسیاری از باورهای سنتی را در خود حفظ کرده و به همین دلیل به این شهر احترام زیادی می گذارند.

2. استانبول:

یکی از مهمترین و بزرگترین شهرهای کشور ترکیه که گردشگران بسیاری هر ساله به این شهر می ورند استانبول می باشد. جاذبه های تفریحی و هیجاناتی که در این شهر وجود دارد بسیار زیاد می باشد و به همین دلیل است که افراد زیادی به این شهر می روند تا آنها را از نزدیک مشاهده کنند. تنگه بسفر، مسجد ایاصوفیه، حمام های تاریخی و ... موجب شده است که توریست های این شهر هر ساله بیشتر شود. این شهر از آنجایی که بسیار بزرگ است به آن شهر امپراطوری های می گویند و اولین شهر بزرگ کشور ترکیه به شمار می رود. صنعتی که در این شهر وجود دارد بسیار پررونق می باشد و مهمترین صنعتی که موجب شده این شهر رشد کند صنعت گردشگری می باشد.


مقاله-ریسمون-ترکیه-2.jpg

3. آنتالیا:

یکی دیگر از شهرهای بزرگ ترکیه شهر آنتالیا می باشد که ساحلی است و در امتداد خط ساحلی دریای مدیترانه قرار گرفته ، به همین دلیل افراد زیادی به این شهر برای تفریح می روند. در واقع باید بدانید این شهر هم یکی از مهمترین مراکز گردشگری و تفریحی کشور ترکیه به شمار می رود و افراد زیادی برای تفریح به این شهر می روند. یکی از ویژگی های مهمی که این شهر دارد این است که بیشتر از 300 روز در طول سال آفتابی می باشد و از آنجایی که تفریحات آبی و گردشگری بسیاری در آن وجود دارد افراد زیادی برای مسافرت های ماه عسل خود به این شهر می روند. بیشتر هتل هایی که در این شهر وجود دارند لوکس می باشند و خدمات بسیاری را به مسافران خود ارائه می دهند.

4. کوش آداسی:

در بین تمامی شهرهایی که در کشور ترکیه وجود دارد باید بدانید که کوش آداسی هم یکی دیگر از مهمترین آنها به شمار می رود. این شهر آب و هوای بسیار عالی و معتدلی دارد و همین ویژگی آن موجب شده است که شما هر زمان از سال به این شهر بروید جذابیت آن را احساس کنید. باید بدانید بهترین فصلی که برای مسافرت به این شهر به شما پیشنهاد می شود بهار است، چرا که زیبایی های طبیعی و جذابیت های کوش آداسی در بهار دوچندان می شود. یکی از زیبایی های مهمی که این شهر دارد سواحل شنی و صخره های زیبای آن می باشد که بسیاری از افراد به آنها علاقه دارند.


مقاله-ریسمون-ترکیه-1.jpg

5. ازمیر:

ازمیر یکی دیگر از شهرهای بزرگ کشور ترکیه به شمار می رود که سومین شهر بزرگ این کشور است و از آنجایی که باستانی می باشد شکل بسیار مدرن و توسعه یافته ای را پیدا کرده است. بسیاری از افرادی که به کشور ترکیه می روند باید بدانند که این شهر یکی از شهرهای مهم تجاری در این کشور است و به همین دلیل افراد مهم و سرشناسی در این شهر زندگی می کنند. برخلاف استانبول که شهر شلوغ و پرهیاهویی می باشد، شهر ازمیر سکوت دلنشینی دارد، چرا که بیشتر مردم آن سنتی هستند و در سبک سنتی به زندگی خود ادامه می دهند. میدان ساعت یکی از مهمترین جاذبه های باستانی این شهر به شمار می رود که افراد  زیادی هر روز از آن بازدید می کنند.


0 دیدگاه

29 بهمن 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما