شهرهای مهم استان کرمان کدامند؟

شهرهای مهم استان کرمان

شهرهای مهم استان کرمان هر کدام به نوبه خود دارای امکانات و ویژگی های خاص خود هستند.

استان کرمان را می توان به یکی از جذاب ترین استان ها در رابطه با مکان های گردشگری و صنعت غذایی و مرکبات اشاره کرد و به هنگامی که شما به شهرهای مهم استان کرمان سفر می کنید، مطمئنا با موارد بسیار جذابی رو به رو خواهید شد که بعدا برای دوستان و آشنایان خود تعریف خواهید کرد و از آن ها می خواهید تا به استان کرمان بروند و از جاذبه های گردشگری آن دیدن فرمایند.

همچنان با وجود کویر لوت در این استان، باغ های بسیار جذاب در دیگر نقاط استان کرمان وجود دارد و شما به هنگام بدو ورود به این استان، شاهد فرهنگ های مختلفی خواهید بود و در کنار آن می توانید از شهرهای مهم استان کرمان نیز بازدید کنید.

به جرات می توان گفت که استان کرمان در ایران به عنوان قطب پسته ایران شناخته شده است و حتما تا به امروز نام پسته کرمان به گوش شما خورده است و باید گفت که پسته استان کرمان به اکثر نقاط دنیا صادر می شود و کشاورزان از این طریق، سود بسیار خوبی را به دست می آورند.

در این مقاله ریسمون قصد داریم تا برخی از شهرهای مهم استان کرمان جهت دید و بازدید معرفی کنیم.

 

1-جیرفت

یکی از شهرهای مهم استان کرمان را می توان به شهر جیرفت اشاره کرد که دارای آب و هوای معتدل و تقریبا بهاری است و همین باعث جذابیت بسیار زیاد این شهر شده است.

شهر جیرفت به عنوان یکی از شهرهای مهم استان کرمان، دارای قدمت چند هزار ساله است و بسیاری از بقایای کشف شده نشان دهنده تاریخی بودن این شهر است.

همانطور که ذکر شد، آب و هوای شهر جیرفت بسیار معتدل و خوش آب و هوا است به گونه ای که شما انگار به شهر کالیفرنیا آمریکا رفته اید.

اگر قصد دارید تا به استان کرمان بروید و از شهرهای مهم استان کرمان بازدید کنید، به شما پیشنهاد می دهیم تا با تورهای کرمان گردی حتما سری به شهر جیرفت بزنید و علاوه بر خوش آب و هوا بودن شهر، از اماکن تاریخی بازدید کنید و مطالعات خود را بر تاریخ معاصر ایران بیشتر از قبل کنید.

 

2-شهر بم به عنوان یکی از شهرهای مهم استان کرمان

یکی از سوغاتی های معروف شهر بم، خرماهای خوشمزه آن است و متاسفانه در چند دهه گذشته، شهر بم مورد هدف زلزله قرار گرفت و به طور کلی نابود شد اما در سال های اخیر با کمک مردم و سازمان های دنیا، این شهر بازسازی شد و گردشگران داخلی و خارجی می توانند به راحتی به این شهر به عنوان یکی از شهرهای مهم استان کرمان سفر کنند و خاطرات خوبی را برای خود رقم بزنند.

اگر قصد دارید تا با سفر به استان کرمان، اتفاقات بسیار خوبی را برای خود رقم بزنید، به شما پیشنهاد می کنیم حتما شهر بم را نیز در نظر بگیرد و با رفتن به بازار سنتی و ارگ بم، خاطرات زیبایی را برای خود ایجاد کنید.

همچنین، با وجود توریست محور بودن این شهر، شما می توانید به باغ وحش این شهر بروید و از مناظر طبیعی ساخته شده در شهر بم، لذت ببرید.مقاله-ریسمون-کرمان-2.jpg

3-شهر رفسنجان، خدای پسته!

همانند شهر جیرفت، یکی از معتدل ترین هواهای شهر ایران به شهر رفسنجان تعلق دارد و علاوه بر این، رفسنجان به عنوان یکی از شهرهای مهم استان کرمان است و این شهر در 110 کیلومتری مرکز استان کرمان قرار دارد و محصولات کشاورزی بسیار زیادی دارد.

باغ های شهر رفسنجان هر ساله اقدام به تولید گردو، انار، زردآلو، سیب، فندق و مهم تر از همه پسته می کنند.

همانطور که پیش تر ذکر شد، یکی از مهم ترین ویژگی های استان کرمان، وجود پسته با کیفیت در این استان است که در باغ های رفسنجان تولید می شود و به اکثر نقاط کشور صادر می شود و از این جهت باغ داران و کشاورزان می توانند به سود خوبی دست پیدا کنند.

یک نکته بسیار جذابی که در رابطه با شهرهای مهم استان کرمان مخصوصا شهر رفسنجان وجود دارد این است که، بزرگترین هتل خشتی جهان در شهر رفسنجان استان کرمان ایجاد شده است که با نام "هتل حاج علی آقا" شناخته شده است و شما می توانید به این هتل سر بزنید و از فضای بسیار جذاب آن، دیدن کنید.

 

4-سیرجان به عنوان یکی از شهرهای مهم استان کرمان

یکی از مهم ترین شهرهای استان کرمان را می توان به سیرجان اشاره کرد که دنیای گلیم و فرش است و آب و هوای معتدل و بهاری به خود گرفته است.

مطمئنا ایرانی ها علاقه خاصی به فرش و گلیم دارند و از این جهت اگر قصد دارید تا برای خانه و یا محل کار خود گلیم و فرش جدید تهیه کنید، به شما پیشنهاد می کنیم تا به سیرجان بروید و از آن جا تنوع را مشاهده کنید و ببینید که قبل از آن، چه صحنه هایی را از دست داده بودید و حال با وجود قالی های قشنگی که در سیرجان وجود دارد، می توانید زندگی خود را چگونه تغییر دهید!.

همچنین شهر سیرجان به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای استان کرمان، دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار است که شما می توانید با سفر به سیرجان، از تمام جاذبه های دیدنی این شهر، بازدید نمایید.


0 دیدگاه

30 بهمن 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما