شهرهای مهم استان سیستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان پهناور ترین استان کشور بوده و شهر های مهم فراوانی دارد. هر کدام از شهر های استان سیستان و بلوچستان دارای ویژگی های گردشگری منحصر به فردی هستند که می توانند افراد زیادی را برای سفر به این مناطق ترغیب نمایند. در استان سیستان و بلوچستان شما می توانید از آثار باستانی فراوانی دیدن نمایید علاوه بر این جاذبه های طبیعی در این استان بسیار زیاد است و به طور کلی می توان گفت در صورتی که قصد بازدید از تمام جاذبه های گردشگری در استان سیستان و بلوچستان را دارید نمی توانید با یک سفر چند روزه این کار را انجام دهید. بازدید از شهر های زاهدان، چابهار، زابل، میرجاوه، ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، کنارک، سراوان، خاش و ... می تواند سفر خاطره انگیزی برای شما به همراه داشته باشد. با ریسمون در این مقاله با سیستان و بلوچستان بیشتر آشنا شوید.


مقاله-ریسمون-استان سیستان و بلوچستان-1.jpg

معرفی شهر های استان سیستان و بلوچستان

آشنایی با شهر های مهم در استان سیستان و بلوچستان می تواند برای مسافران راهنمای خوبی باشد تا بتوانند سفر پر هیجانی را برنامه ریزی نمایند. فواصل شهر ها با هم و وجود آثار تاریخی و یا جاذبه های طبیعی در آن ها می تواند معیار های مناسبی برای تصمیم گیری مسافران جهت سفر به این شهر ها به شمار بیاید. در ادامه به معرفی برخی از شهر های مهم این استان خواهیم پرداخت. بدون تردید صحبت در خصوص تمام شهر های مهم استان سیستان و بلوچستان و ویژگی های آن ها نیاز صرف زمان زیادی دارد اما در این جا به چهار مورد از مهم ترین شهر های این استان اشاره خواهیم نمود.

زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان

زاهدان را می توان به عنوان مهم ترین شهر در استان سیستان و بلوچستان معرفی نمود. این شهر مرکز استان بوده و یکی از کلان شهر های کشور محسوب می شود. در سفر به زاهدان شما می توانید از مسجد زرنج، موزه پست، روستای لادیز و تالاب زیبای هامون بازدید نمایید. در گذشته زاهدان را با نام دزداب می شناختند. زاهدان به عنوان یکی از شهر های مرزی شناخته می شود که به افعانستان و پاکستان راه دارد. زبان مردم در شهر زاهدان فارسی بوده و دین رایج در این شهر اسلام است.


مقاله-ریسمون-استان سیستان و بلوچستان-2.jpg

چابهار شهری مهم در لحاظ اقتصادی در استان سیستان و بلوچستان

چابهار به عنوان یکی دیگر از شهر های مهم استان سیستان و بلوچستان شناخته می شود. آن چه که چابهار را متمایز می نماید این است که در ایران فقط یک بندر اقیانوسی وجود دارد که در این شهر واقع شده است. جاذبه های دیدنی در این شهر به اندازه ای زیاد است که به آن نام بهشت جنوب ایران را داده اند. علاوه بر این چابهار دارای آب و هوایی مطلوب است که می تواند برای مسافران گزینه ای بسیار مهم مکرزن، منطقه حفاظت شده گاند، کوه‌ های مینیاتوری و ... بازدید نمایید. همچنین اگر به آثار تاریخی علاقه دارید این شهر می تواند گزینه های زیادی برای شما خواهد داشت. مواردی نظیر موزه محلی چابهار، قلعه پیروز گت، مسجد جامع دزک ... از جمله این موارد است.


مقاله-ریسمون-استان سیستان و بلوچستان-3.jpg

زابل شهری تاریخی در استان سیستان و بلوچستان

زابل دارای جاذبه های گردشگری تاریخی فراوانی است. در این شهر جنوبی می توانید بسیاری از قلعه های تاریخی که مربوط به سال های دور بوده است را مشاهده کنید. همچنین کاروانسرای فرنگی، آرامگاه خواجه قلطان، بانک ایران و انگلیس، مقبره سید غلام رسول و بسیاری مکان های تاریخی دیگری در این شهر واقع شده اند که می تواند مقصد گردشگران بسیاری از سر تا سر دنیا باشد. با تورهای داخلی ریسمون می‌توانید به این استان زیبا سفر کنید و از دیدنی‌های سیستان و بلوچستان دیدن کنید. 

 

میرجاوه شهری کوچک در استان سیستان و بلوچستان

میرجاوه از جمله شهر های بسیار کوچک در استان سیستان و بلوچستان بوده که در گذشته از لحاظ اقتصادی اهمیت بالایی داشته است. این شهر دارای قدیمی ترین گمرک در ایران بوده است. علاوه بر این مسیر راه آهن ایران به شبیه قاره هند از این شهر عبور می کند. انواع جاذبه های گردشگری و تاریخی در این شهر می تواند برای مسافران بسیار جذاب باشد.

ریسمون با اجرای تور های متعددی به استان سیستان و بلوچستان این امکان را برای مسافران فراهم کرده تا بتوانند با شهر های مختلف استان آشنا شوند. با استفاده از خدمات تورهای ریسمون می توانید با فرهنگ و آداب و رسوم و جاذبه های گردشگری این استان بیشتر آشنا شوید.


0 دیدگاه

21 آبان 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما