شهرهایی که باید در سفر به ژاپن آن‌ها را دید

شش شهر ژاپن که باید در سفر خود آن­ها را حتما ببینید

شاید شما هم از آن دسته گردشگرانی هستید که دوست دارید در برنامۀ سفر خود مهم­ترین مکان­های هر محلی را ببینید. اگر مقصد شما یک شهر یا استان باشد انتخاب این مکان­ها کار راحتی است و چه بسا با برنامه­ریزی درست بتوانید به همۀ جاذبه­‌های گردشگری آن سر بزنید ولی برای یک کشور این امکان وجود ندارد. با این حال در هر کشوری شهرهایی وجود دارند که با دیدن آن­ها می­توانید مطمئن باشید آشنایی مختصر و مفید را از آن کشور پیدا کرده‌­اید. در ادامه با ریسمون همراه باشید بعضی از شهرهای مهم ژاپن را برایتان معرفی می­کنیم.

1- توکیوی سلطنتی

مشهورترین جاذبۀ توکیو کاخ سلطنتی آن است که در قرن هفدهم ساخته شده. اطراف کاخ با فضای سبز زیبایی احاطه شده است. اگرچه بیشتر قسمت­‌های کاخ برای بازدید عمومی نیست و هنوز خانوادۀ سلطنتی در آن ساکن هستند ولی می­توانید با قدم زدن در اطراف کاخ، چشم­اندازی زیبا از کاخ داشته باشید.

از دیگر جاذبه­‌های توکیو، برج توکیوست که به تقلید از برج ایفل فرانسه ساخته شده است و همچنین آسمان­خراش درخت آسمان که در سال 2012 افتتاح شد و بلندترین برج آزاد جهان است.

معابد سن سو جی و میجی به اضافۀ موزۀ ملی توکیو و چندین پارک طبیعی آن از دیگر جاذبه­‌های گردشگری توکیوست.


مقاله-ریسمون-شهرهای-ژاپن-1.jpg

آسمانخراش درخت آسمان در توکیو

2- شهر معابد: نارا

شهر نارا، خانۀ بناهای بزرگ تاریخی است. این بناها گنجینۀ ملی و هنری ژاپن محسوب می­شوند. بسیاری از معابد قدیمی ژاپن در نارا قرار دارند. از جمله می­توان به معبد کوفوکو اشاره کرد که در قرن 7 میلادی ساخته شده و مجسمه­ای برنزی از بودا در آن قرار دارد. علاوه بر معابد زیبا، نارا یک موزۀ ملی و یک باغ گیاه‌­شناسی و یک باغ ژاپنی هم دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست. باید گفت که یکی از جذاب­ترین موزه­های ژاپن یعنی موزۀ نینجای ایگاریوایس در خارج از شهر نارا قرار دارد. البته تنها نیم ساعت از شهر فاصله دارد ولی اگر از علاقه­مندان به نینجاها هستید به آنجا هم سری بزنید.


مقاله-ریسمون-شهرهای-ژاپن-2.jpg

نارا شهر معابد

3- اساکا: قلعه­ای از جنگجوی بزرگ ژاپن

اساکا هم شهری است که مانند توکیو، سنت و مدرنیته را در هم آمیخته است. مهم­ترین اثر ملی اساکا قلعه‌­ای است از تویوتومی هیدیوشی جنگجوی معروف ژاپنی. بعد از بازدید از این قلعه پیشنهاد ما این است که موزۀ هنر، آکواریوم، باغ وحش و همینطور آسمان­خراش­های مدرن اساکا هم دیدن کنید.


مقاله-ریسمون-شهرهای-ژاپن-3.jpg

قلعه اساکا

4- هوکایدو

شمالی­ترین و بزرگ­ترین جزیرۀ ژاپن هوکایدوست. اهمیت این شهر به میزبانی­اش از فستیوال‌­ها و وقایع فرهنگی است. تاریخ تئاتر هوکایدو معروف است و شاید جالب باشد که بدانید بسیاری از فستیوال­های ژاپنی با هنر تئاتر و ماسک‌­های نمادین آمیخته است. هوکایدو تعداد زیادی موزه، گالری و پارک دارد که البته نمی­توان همۀ آن­ها را دید. شاید بهترین قسمت شهر پارک Odori باشد. از اینجا شما می­توانید برج تلویزیون ساپورا را هم ببینید.

با تراموای شهری می­توان به کوه­های مجاور شهر رسید که مکان مناسبی برای نظارۀ شهر مخصوصا در شب است. بعد از سال 1972 که المپیک زمستانی در این شهر برگزار شد، کوه­های هوکایدو به یک مقصد گردشگری در سراسر دنیا تبدیل شد. فوریۀ هر سال نیز فستیوال زمستانی هوکایدو برگزار می­شود که یکی از زیباترین فستیوال­های ملی ژاپن است.


مقاله-ریسمون-شهرهای-ژاپن-4.jpg

پارک اودوری

5- کیوتو- عمارت طلایی

یکی از جذاب­ترین مقاصد گردشگری ژاپن عمارت طلایی در کیوتو است. این عمارت در اصل برای استراحت شوگان­ آشی کاگا یوشی میتسو در دوران بازنشستگی­اش ساخته شد. متأسفانه در سال 1950 راهب جوان و متعصبی که نسبت به این عمارت بدبین بود آن را در آتش سوزاند ولی 5 سال بعد مجددا طبق همان نقشه و مشابه بنای قبلی عمارت طلایی ساخته شد. این بنا که در کنار دریاچه­ای قرار گرفته با ورقه­های طلا ساخته شده است و بازتاب آن در دریاچه دیده می­شود. همچنین تلالو پرتوی نور از دریاچه مجددا به ورقه­‌های طلا منعکس می­شود این عمارت را تبدیل به گوی درخشان طلایی رنگی مانند خورشید می­کند.


مقاله-ریسمون-شهرهای-ژاپن-5.jpg

عمارت طلایی

شهرهای دیگری مثل ناگویا هم هستند که آثار تاریخی منحصر به فردی را در خود جای داده­اند برای کسب اطلاعات بیشتر می­توانید به سایر مطالب سایت مراجعه کنید.

اگر شما به سفر به ژاپن علاقه‌­مندید و دوست دارید که این جاذبه‌­های شرقی را از نزدیک ببینید، به شما پیشنهاد می­کنیم که به قسمت تورهای ریسمون هم سر بزنید. مطمئنا می­توانید تور ژاپن مد نظرتان را در آنجا پیدا کنید.


1 دیدگاه

24 مهر 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما

  • الیار
    3 سال قبل
    رفته بودیم ژاپن خیلی خوب بود مخصوصا برج اسکای تری و برج توکیو معبدها یشان خوب بود