سیگار برگ کوبایی را با ریسمون بیشتر بشناسیم

جشنواره سالانه سیگار برگ


این جشنواره در شهر هاوانا پایتخت کوبا برگزار شده و هزاران هزار جمعیت از طرفداران این سیگار در جشنواره شرکت میکنند. بازدید کردن از گیاهان توتون و تنباکوی استفاده شده در سیگار برگ، بازدید کردن از کارخانه و بازدید نمایشگاه این سیگار و نیز استعمال این سیگار هم از بخش های متنوع برگزاری این جشنواره می باشد. این جشنواره قدمتی در حدود 500 سال دارد. علاقه مندان به این جشنواره میتوانند در تور کوبا ریسمون شرکت کنند و از طریق تور کوبا به این کشور سفر کنند و در این جشنواره شرکت کنند. کشورکوبا ادعا دارد که سیگار برگ بهترین مدل سیگار در کل جهان است و منطقه استان پینار دل ریو که در غرب کوبا قرار دارد بهترین منطقه برای تولید این سیگار می باشد.

 
مقاله-ریسمون-سیگار-برگ1.jpg
سیگار برگ چگونه تولید میشود؟
  روش ساخت سیگار برگ به این صورت است که اول کمی از برگ توتون به دست گرفته و نیز به هم می‌پیچیم البته باید پیش از این امر رگ اصلی توتون را جدا کرده باشیم تا کیفیت سیگار کم نشود. سپس برگی صاف و مرطوب که از قبل آن را آماده کرده‌ ایم باید بر روی سطحی صاف قرار بدهیم. مرطوب بودن برگ لازم است و در غیر این حالت برگ خرد شده و نمیتواند پیچیده شود. پس از آن که ان برگ مرطوب آماده شد آن را برش میدهیم و یک تکه‌ را از برگ جدا کرده که ظاهری تقریبا مستطیلی باید داشته باشد. آن برگ مرطوب را روی یک سطح صاف پهن کرده و آن برگ ‌های بهم پیچیده شده را بر روی برگ میگذاریم  و آن را غلت داده تا شکل لوله‌ ای پیدا کند.  سپس قسمت‌ های مازاد برگ را از آن جدا کرده و بعد بار دیگه برگ مرطوبی را انتخاب می‌ کنیم  که رنگ آن از بقیه‌ی برگ‌ ها شفاف‌ تر میباشد و بعد سیگار را به روی آن غلت خواهیم داد. البته سیگار برگ حتما خیلی محکم به دورش پیچیده بشود تا اینکه بعد باز نشود. سپس دوباره بخشهای اضافه سیگار را از آن جدا کرده تا مرتب بشود. یکی از قسمت‌ های اصلی این سیگار ته آن است که دوباره از طریق توتون بسته می‌ شود و به این صورت که برگ را خیس و بعد انتهای ان سیگار را با آن خواهیم بست. پس از اینکه این سیگار حاضر شد و ته آن هم بسته شد آن را در قالب‌ های کاملا آماده قرار داده تا محکم بشود و قالب گیرد. پس از گذشت چندین روز دیگر آن سیگار آماده برای كشیدن است و باید آن را بسته بندی و راهی بازار کرد.


مقاله-ریسمون-سیگار-برگ2.jpg
تاریخچه سیگار برگ
برای بار اول کریستف کلمب توتون را به قاره اروپا آورد. در اصل زمانی که وی به همراه ملوانان و خدمه کشتی اش در هیسپانیولا توقف کردند، مردم محلی به دو نفر از ملوانان وی به رسم دوستی یک سیگار برگ هدیه دادند و این گونه شد که این سیگار توانست به اروپا راه پیدا کند. از آن به بعد توتون و تنباکو به‌ شکل گسترده‌ در جزیره کارائیب معروف شد. بعد از آن همان ملوانان دوباره این مخدر را توانستند در کوبای امروزی مشاهده کنند. در خاطرات آن ها از این سیگار به شکل برگ‌ های پیچیده و در هم که خشک شده اند و از آن ها دود با مقدار زیادی بلند می‌شود نامبرده شده ‌است. با ریسمون در کوبا تاریخچه‌ی این سیگار به صورت حضوری در کارخانه‌های تولید سیگار برگ خواهیم دید.


مقاله-ریسمون-سیگار-برگ3.jpg
صادر شدن سیگار برگ به کشورهای مختلف
بیشتر ملوانان اسپانیایی کلمب نیز از سیگار استفاده می‌کردند تا این که این رسم ما بین بقیه ملوانان هم شایع گشت. سیگار برگ به این ترتیب وارد اسپانیا و پرتغال شد. بعد آن سیگار از طریق ژان نیکوت، سفیر آن موقع فرانسه در پرتقال به کشور فرانسه برده شد. بعد به ایتالیا هم راه یافت و از ایتالیا از طریق سر والتر رالی به کشورهای آمریکا و انگلستان راه یافت. دیگر همه اروپا با مصرف سیگار آشنا شده بود. طی اواسط قرن 16 به چیزی رایج در انگلستان مبدل شد. در سده 19 میلادی سیگار جنسی کمیاب بود ولی استعمال آن رایج گردیده بود. طی سال ۱۹۰۵ بیشتر از ۸۰۰۰۰ کارخانه های کوچک جهت تولید این سیگار در آمریکا وجود داشت که بیشتر آن‌ها مغازه ‌ها و کارخانجات کوچک بودند و به شکل خانوادگی اداره می‌شد. در ابتدا از توتون و تنباکو تحت عنوان یک ماده با خاصیت دارویی یاد می‌شد. طی سال ۱۵۹۲ بود که کشتی بادبانی سان کلمنه توانست ۵۰ کیلو از بذرش را به دست آورد. پس از آن بذر توتون از طریق مبلغان کاتولیک به علت آب و هوای خیلی مناسب به فیلیپین انتقال داده و کشت شد.

 

توصیه میکنیم برای آشنایی بیشتر با سیگار برگ، در تور کوبا همراه ما باشید و از کارگاه های تولید سیگاه از نزدیک بازدید کنید. 


مقاله-ریسمون-سیگار-برگ.jpg
نحوه مصرف سیگار برگ
در یک سیگار برگ اثری از فیلتر نمیباشد و باید ته سیگار را با یک کاتر برش داده و آن سیگار را به وسیله  یک کبریت یا فندک اتمی روشن بکنید. چون فندک های گازی و بنزینی در موقع اشتعال یک گازی ترشح کرده که در طعم و نیز مزه سیگار برگ شما تاثیر می گذارد. باید این سیگار را بیشتر از طریق شعله اتش زد که همه بخش جلویی سیگار روشن بشود. البته که نباید دود سوختن سیگار برگ را به داخل ریه های خود بدهید چون که اثرات مخرب بسیار بدی برای ریه دارد. در اصل دود را در داخل دهان خود چرخانده و بلافاصله بیرون بدهید. نیکوتین این سیگار نیز معمولا از راه سیستم چشایی جذب میشود.


0 دیدگاه

02 شهریور 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما