سویس هند، مهد گلف آسیا

کشمیر سرزمین زیبای طبیعت

بهشت نامیدن کشمیر و جامو در توصیف این سرزمین زیبا کافی نیست. در واقع هرچه تلاش کنیم، کمات کافی برای توصیف جادو و زیبایی کشمیر وجود ندارد. قسمت شمالی هندوستان غوطه‌ور دربیشمار زیبایی‌ طبیعت ‌است. گویی آفریننده هستی به این نقطه که رسیده با صبر و حوصله‌ای چند برابر به چینش زیبایی‌ها و رنگ‌ها در کنار یک‌دیگر پرداخته است. همین موضوع باعث جلب توجه گردشگران و جهانگردان از سراسر دنیا شده‌است. سالیانه تورهای بیشماری برای دیدن کشمیر زیبا برگزار می‌شوند.

البته موقعیت جغرافیایی و همراهیِ طبیعت توانسته این منطقه را به مکانی بسیار مناسب برای یکی از ورزش‌های پرطرف‌دار در دنیا نیز بدل کند. چندین سال است که کشمیر به عنوان سویس هند، مهد گلف آسیا شناخته شده‌است. در طی سالیان اخیر علاوه بر استاندارد سازی زمین‌های گلف، اجرای چند مسابقه‌ی جهانی گلف در کشمیر به ارتقای سطح گلف تا سطح بین‌المللی کمک کرده است و این منطقه را به بهترین مکان گلف‌بازان در آسیا بدل کرده‌است.

مقاله-کشمیر-مهد-گلف-آسیا.jpg

گلف نه تنها به عنوان ورزش حرفه‌ای شناخته می‌شود بلکه برای گذراندن اوقات فراغت توسط گردشگران نیز بسیار مورد توجه است. نمی‌‌توان تصور کرد که گلف بازی کردن در کنار دریاچه‌ی شگفت‌انگیز دال و منظره‌ی کوه‌های هیمالیا تا چه اندازه می‌تواند لذت‌بخش و مفرّح باشد.

تپه‌های وسیع و زیبا و از همه مهم‌تر آب و هوای خنک و مناسب برای بازی گلف باعث شده تا کشمیر به مقصد تورهای گلف در آسیا بدل شود. بهترین زمان برای سفر به کشمیر بین ماه‌های فروردین تا مهرماه می‌باشد و بعد از مهر ماه به علت سرد شدن هوا و بارش برف پیست‌های گلف تعطیل می‌شوند تا بهار سال آینده بازگشایی شوند.

چند نکته‌ی جالب درباره‌ی گلف در کشمیر که توجه شما را به خود جلب می‌کند.

  1. زمین گلف گولمارگ در ارتفاع 2650 متری بلند ارتفاع‌ترین زمین گلف در جهان شناخته شده‌است.
  2. بهترین زمین گلف هندوستان زمین گلف بهار سلطنتی است. (The Royal Spring Golf Course)
  3. فشار هوا در ارتفاعات به کمک توپ شما در سرعت بالا می‌آید و این یعنی بهترین نتیجه با کمترین تلاش.
  4. چمن‌های استفاده شده در زمین‌های گلف کشمیر همگی از آمریکا وارد شده‌اند که از مرغوب‌ترین چمن‌های دنیا هستند
  5. بازی روی چمن‌هایی که دانه‌های یخ در حال آب شدن هستند، تجربه‌ای منحصر به فرد است.

 


1 دیدگاه

20 اسفند 1397

ریحانه رضاپور

درباره نویسنده
جهانگرد، علاقه مند به فیلم و موسیقی

دیدگاه شما