سوغات های کشور کوبا، جذاب برای هر سلیقه ای

سوغاتی‌های کوبا

سوغات در سفر نماد انتقال فرهنگ است. وقتی در مکانی جدید همراه با مردمانی جدید هستید، قطعاً علاقه خواهید داشت تا خودتان را شبیه به آن مردمان نمایید، مانند آنها لباس بپوشید، غذا بخورید، نوشیدنی ‌های آنها را بنوشید و آداب و رسوم آنها را دنبال کنید. اینها همگی اصل سفر های تفریحی و فرهنگی هستند؛ اما این سفر های جذاب فرهنگی وقتی زیباتر می شوند که شما در غالب یک سفیر فرهنگی، لذت های سفرتان را برای دوستان خود به ارمغان آورید. سوغات در سفر تنها انتقال چند قلم لباس و یا خوراک و امثالهم نیست. نشانه ‌ای از انتقال فرهنگ هاست. احترام به زیبایی ‌های دیگر مردمان است و دلیل لذت شما از سفر خواهد بود. از این رو است که در این مقاله قصد صحبت از سوغات های کشور کوبا را داریم تا در سفر های آمریکای لاتین خارج از لذت زیبای دریای کارائیب، ساحل های دلنشین و آرام آن، محله های تاریخی و غذا های خوشمزه اش، همراه با سوغات های کشور کوبا سفیر فرهنگی از قلب آمریکای لاتین باشید. آژانس گردشگری ریسمون قصد دارد تا در این مقاله شما را با سوغات های جذاب این جزیره آشنا سازد.


مقاله-ریسمون-سوغات-کوبا-2.jpg

سیگار، جذاب‌ ترین در سوغات های کشور کوبا: اگر چه سیگار و سیگار کشیدن چندان عمل پسندیده ای نیست؛ اما سیگار کوبا خارج از این تعریف است. سیگار های این کشور شهرت جهانی این جزیره هستند. تا جاییکه می توانید عمده ترین صادرات این کشور را در سیگار هایش جستجو کنید. جدا از سیگار های صادرات شده این جزیره که تقریباً در تمام دنیا پخش شده است، یکی از بهترین سوغات های کشور کوبا، همین سیگار های باکیفیت آن است. سوغاتی در شکل و شمایل سیگار کوبایی، یقیناً برای هر کسی جذاب خواهد بود. خصوصاً اگر از انواع محلی و حتی دست ساز آن باشد. البته برند های صاحب نامی در عرصه تولید سیگار فعالیت می‌ کنند. برند هایی با نام کوهیبا و مونته کریستو می توانند در زمره ی بهترین سیگار های کوبایی قرار گیرند.در تور کوبای ریسمون به کارگاههای ساخت سیگار برگ سر می‌زنیم و می‌توانید سیگار برگ خود را آنجا تهیه کنید.مقاله-ریسمون-سوغات-کوبا-3.jpg

کلاه حصیری کوبایی: کلاه های حصیری همواره از مظاهر فرهنگی آمریکایی لاتین هستند. تقریبا هر کشوری در این منطقه از جهان کلاه حصیری خاص خودش را دارد. معروفترین آنها را یقیناً بسیار دیده اید. کلاه حصیری مکزیکی که لبه‌ های بلندی دارد و اندکی رو به بالا قوس بر می دارد؛ اما در نوع کوبایی آن که با نام کلاه فدورا شناخته می ‌شود، لبه های کوتاهی دیده می شود. اگر چه کلاه حصیری مکزیکی ها در روز های داغ استوایی آمریکای لاتین خیلی کارآمد است؛ اما کلاه لبه کوتاه کوبایی ها می تواند در شکل و شمایل یک کالای لوکس همراه زیبایی های شما باشد. کلاه فدورا آنچنان جذاب و دلنشین است که می ‌توانید آن را در هر فضا و مکانی استفاده کنید.


مقاله-ریسمون-سوغات-کوبا-4.jpg

قهوه، آوردی دلنشین در سوغات های کشور کوبا: آمریکای لاتین اگر چه خواستگاه قهوه نمی باشد؛ اما در دنیای امروز صنعت قهوه، اصلی ترین مرکز تولید آن شده است. تقریبا تمام کشور های آمریکای لاتین توانایی بالایی در تولید قهوه دارند. برزیل بزرگترین تولیدکننده قهوه جهان در راس این کشور ها قرار گرفته است؛ اما جذاب‌ ترین قهوه ها را باید در کشور کوچک کوبا جستجو کنید. خصوصا اگر این قهوه محصول کوه های سیرا ماسترا باشد که دیگر شبیه آن را در هیچ جا نخواهید دید. قهوه کوبایی، قهوه ای با طعمی تند و بسیار قوی است. اگر این قهوه به شکل خالص آن در اختیار شما قرار گیرد، می تواند صبح های بسیار با نشاطی برای شما به ارمغان آورد. کوبا اصلی ترین کشور در تامین قهوه کشور هایی چون اسپانیا و ایتالیا می باشد و تقریباً بسیاری از قهوه دوستان، طعم بی نظیر قهوه های کوبایی را چشیده اند.


مقاله-ریسمون-سوغات-کوبا-5.jpg

خرده تزیینات چوبی: کوبایی ها در کار با چوب مهارت خاص خود را دارند. آنها با توجه به سلایق خود و با در نظر گرفتن فرهنگ و تاریخ خود، خرده تزیینات چوبی جذابی تولید می کنند. از مجسمه های کوچک چوبی تا جعبه و جواهرات و دیگر مظاهر زیبایی را می ‌توان در کار دست چوبکاران کوبایی پیدا کرد.


مقاله-ریسمون-سوغات-کوبا-6.jpg

میمون های نارگیلی: نارگیل در کوبا بسیار است و این میوه تداعی کننده نوعی فرهنگ ریشه دار در این کشور شده است. هنرمندان این جزیره از روی میوه سخت نارگیل نوعی مجسمه های میمون شکل می سازند که با عنوان میمون های نارگیلی از آنها یاد می شود. این میمون های نقش بسته بر چهره نارگیل ها خیلی جذاب و زیبا و خاص هستند و می‌ توانند سوغات فرهنگی دلنشینی باشند.


مقاله-ریسمون-سوغات-کوبا-7.jpg

پیراهن ‌های گوآیا برا: سوغات آوردن برای آقایان امر چندان ساده ‌ای نیست؛ اما اگر در سفر کوبا باشید، این ماجرا خیلی ساده می شود. کافی است قصد خرید یک پیراهن گوآیا برا را داشته باشید تا یک سوغات مردانه جذاب همراه خود از سفر کارائیب به ارمغان آورید. پیراهن ‌مردانه گوآیا برا یک لباس گشاد و غالباً رنگی است که در نزد مردان کوبایی و شاید آمریکای لاتین از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 

یکی از فاکتور های مهم در تکمیل دلنشین هر سفری، خرید خوب در سوغات می باشد. موسسه گردشگری ریسمون با توجه به این فاکتور مهم خود را متعهد می داند تا هر کسی را از مظاهر فرهنگی و سوغات جای جای جهان، خصوصا سوغات جذاب این جزیره آشنا سازد.


0 دیدگاه

29 دی 1398


برچسب ها
تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما