سوغاتی های کشور مکزیک

از مکزیک چه سوغاتی بیاوریم؟

سوغاتی های کشور مکزیک از جمله سوغاتی هایی می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد. پیدا کردن سوغاتی در سفر به مکزیک کار سختی نیست زیرا دارای تنوع زیادی سوغاتی می باشد که نشان دهنده ی هنر و فرهنگ و تاریخ این کشور می باشد.

قهوه از سوغاتی های کشور مکزیک

سوغاتی های کشور مکزیک که قهوه از معروف ترین آن ها می باشد یک سوغاتی منحصر به فرد محسوب می شود. زیرا این قهوه کاملا ارگانیک بوده و با داشتن تنها مقداری از آن در خانه کل بوی ان در خانه میپیچد.

ماسک چوبی از سوغاتی های کشور مکزیک

ماسک های چوبی که یکی از سوغاتی های کشور مکزیک به شمار می آیند مربوط به قوم مایا بوده که تاثیر این گروه و قبیله را بر تمام فرهنگ و هنر این کشور می توان دید. این یکی از سوغاتی های زیبا و اصیل این کشور می باشد که دارای طرفداران زیادی نیز می باشد.

 

ساز های چوبی

یکی دیگر از سوغاتی های کشور مکزیک نی و فلوت های چوبی و زیبای ان می باشد که بسیار مورد علاقه ی گردشگران می باشد. این ساز های چوبی می توانند نشانه ای از موسیقی ماریاچی را در خانه ی شما زنده نگه دارند.


مقاله-ریسمون-سوغاتی-مکزیک-2.jpg

کیف های بافتنی

از دیگر سوغاتی های کشور مکزیک میتوان کیف و ساک های پارچه را نام برد که دارای رنگ ها و نقش های متنوع و رنگارنگی می باشند که زیبایی منحصر به فردی نیز دارند.

نقره های شهر تاکسکو

شهر تاکسکو شهری می باشد که به دلیل داشتن نقره های متنوع بسیار معروف می باشد. در این شهر ظروف سنگی مانند فیروزه ای و دیگر ظرف و زیور الات نقره ای به چشم می خورد گه به جذابیت این شهر و کشور مکزیک افزوده است.

شکلات از سوغاتی های کشور مکزیک

کلمخ ی کاکائو از قبیله ای به نام قبیله ی اولمک گرفته شده است. در گذشته مکزیکی ها از از شکلات به طور روتین و در هر روزشان استفاده میکردند. امروزه در کشور مکزیک شکلات در نوع های مختلف به چشم می خورد که از طرف توریست ها و گردشگران مورد استقبلال فراوان قرار می گیرد. بنابراین یکی از بهترین سوغاتی های کشور مکزیک شکلات ان می باشد که دارای کیفیت بسیار خوبی نیز می باشد.

همزن مولینیلو

یکی دیگر از سوغاتی های کشور مکزیم همزن مولینیلو می باشد که برای درست کردن نوشیدنی های مختلف از ان استفاده می کنند. این همزن با قرار گرفتن در بین دو کف دست و چرخاندن سریع بین نوشیدنی ها باعث مخلوط شدن و کف کردن نوشیدنی یا مخلوط شما می شود.

انواع سس های تند

همان طور که اکثر شما می دانید از سوغاتی های کشور مکزیک می توان به انواع سس های آن اشاره نمود. این سس ها دارای تنوع بسیار زیادی نیز هستند و شما می توانید در سفر به مکزیک از این سس ها برای اقوامتان سه عنوان سوغاتی به همراه بیاورید. زیرا سس های مکزیک دارای طعم منحصر به فردی می باشند.

مجسمه درخت زندگی از سوغاتی های کشور مکزیک

یکی از سوغاتی های مکزیک مجسمه درخت زندگی می باشد که نشان دهنده ی هنرهای بومی این ناحیه می باشد که نشان دهنده ی باغ بهشت و تولد عیسی می باشد. این سوغاتی دارای طرفداران بسیاری می باشد زیرا دارای نقش و طرح های زیبا و رنگارنگ بوده که در خانه ها جلوه ی زیادی دارد.

اسکلت کاترینا از سوغاتی های کشور مکزیک

یکی از مسایلی که کشور و مردم مکزیک به ان توجه بسیاری می کنند موضوع مرگ می باشد که جشنی به نام جشن مردگان نیز دارند که این جشن را برای مردگان خود گرفته و در ان روز پایکوبی می کنند و برای ان ها دعا می کنند. اسکلت کاترینا  متعلق به زنی به نام کاترینا می باشد که توسط پزودا یک نقاس کشیده شده است. امروزه مجسمه و تصاویر این زن در بسیاری از مکان ها در مکزیم به چشم می خورد و یکی از سوغاتی های کشور مکزیم محسوب می شود.

سوت مرگ آزتک از سوغاتی های کشور مکزیک

این سوغاتی که یک ساز سفالی می باشد و بسیار اصیل است. این ساز به شکل اسکلت جمجمه بوده و صدایی بسیار بلند دارد. بعضی ها معتقدند که از این سوت برای ترساندن و وحشت زده کردن دشمنان در زمان جنگ استفاده می شد. برخی نیز معتقدند که این ساز برای قربانی کردن انسان ها و یا در مراسم خاک سپاری مورد استفاده قرار می گرفته است.

برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و رسم و رسومات این کشور گردشگران با شرکت در تور های کوبا و مکزیک ریسمون می توانند به این کشور زیبا سفر کردهو نهایت لذت را از سفر خود ببرند.


0 دیدگاه

01 بهمن 1398


برچسب ها
ریحانه رضاپور

درباره نویسنده
جهانگرد، علاقه مند به فیلم و موسیقی

دیدگاه شما