سنت مراقبه و یوگا در هند

یوگا برای جسم و روح

یوگا ، ورزشی مفرح و سالم هم برای ذهن و هم برای روح ،یوگا به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از هندوئیسم ، قرن ها در هندوستان به عنوان روشی برای آزادسازی ذهن ، بدن و روح عمل و اجرا می شود. در سالهای اخیر ، یوگا در غرب نیز رواج پیدا کرده است و این امر الهام بخش ، برای این است که بتوان فلسفه دوستی و عشق را در جهان نهادینه کرد جالب است بدانید که تعداد زیادی از مردم در هند  باید حتما در مدارس یوگا ثبت نام کنند و یوگا را در یک مرکز سنتی بگذرانند ، در هند تور یوگا بسیار است و مردم را از سراسر کشور به معابد خاص و یا مکان های خاص برای آموزش می برند .در این کلاس ها همه چیز را از دوره های ابتدایی تا دوره های حرفه ای یوگا تدریس می کنند ، در مراحل بعد کلاس های انعطاف پذیری و تنفس و در مرحله عالی تر ویپاسانا را به هنرجویان و رهجویان آموزش می دهند. دقت داشته باشید از آنجایی که سبک یوگا و رویکرد تدریس در هر مرکز متفاوت است ، مهم است که قبل از درخواست ، متوجه این موضوع باشید که یک یوگی باید یک متافیزیسین عالی هم باشد ، پس قبل از شروع دوره های آموزشی یوگا که در تور یوگا تبلیغ می کنند حتما به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید ، چون متافیزیک و یوگا همه در یک بخش و مرحله هستند و مکمل هم هستند.


مقاله-ریسمون-یوگا-2.jpg
مراقبه یا مدی تیشن فقط نشستن و تکان نخوردن نیست ، یوگا فقط نوعی حرکت نیست ، همه اینها برای کنترل ضمیر و نَفس است و اگر بدون هیچ برنامه ای اجرا شود فقط وقت تلف کردن است ، تور یوگا در ایران بسیار زیاد است و همه این تورها افراد را به هند برده و در مراکز خاصی از هند برای مدی تیشن و مراقبه برای افراد زمان و مکان لازم را محیا می کنند ولی متاسفانه چون در ایران بیشتر افرادی که در این تورها شرکت می کنند بسیار نا وارد هستند و بیشتر بخاطر تعریف و تمجید در این تورها ثبت نام می کنند ، پس باید در ابتدا اساتیدی باشند که بتوانند این ذهنیت بد را از این افراد دور کنند و آموزش های ابتدایی را برای این افراد بگذارند که شاید انگشت شمار موسسه ای این کار را بکنند که در تور یوگا ریسمون این مراحل با دقت انجام می گیرد.

 
مقاله-ریسمون-یوگا-3.jpg
یوگا در طبیعت 
سنت مراقبه و یوگا در هند به عنوان یک عمل متمایز در فلسفه هندی در متن های متنوعی از قرن سوم قبل از میلاد و  همچنین در تصاویر کتابچه راهنمای ناب در مراقبه، یوگا سوترا ، دیده شده که شامل مواضع فلسفی و تکنیک های مدیتیشن  و یوگا در سنت باستانی هند می باشدکه از سنت های بودایی گرفته شده است.
نخستین متن ادبیات هندی ، یعنی ودا ، که حداقل 1500 سال قبل از میلاد مسیح نگارش شده از زُهد های طولانی مدت یاد می کند و در میان صدها سرود که از خدایان و الهه های گوناگون نام می برد و استفاده می کنند ، مبانی فلسفی را برای سنت های بعدی مراقبه ذکر می کند. جهان بینی ارائه شده در یوگا ، دو روش اصلی درگیری فرد با جهان را مشخص می کند. یک جنبه آن تفکر آزادانه و نامعلول در جهان است. جنبه دیگر به عنوان یک تماشاگر یا بیننده، می باشد که این حالت را تعالی نیز دانسته اند .
در فلسفه یوگا و مراقبه با فهم و استفاده از جریانهای تأثیرگذار بر کارآمدی ذهن ،در هنگامی که هوشیاری جنجال  به پا می کند و به واسطه خاصیتی که در قلمرو آشکار ذهن  فعالیت می کند تعریف می شود ، در این حالت فرد تسلط درونی پیدا می کند و از رفتار اجباری رهایی می یابد و در نتیجه رهایی را می یابد که در یوگا به این فلسفه کایوالیم  گفته می شود . این فلسفه سیستم یوگا را تحت تأثیر قرار می دهد ، که انواع مختلفی از تکنیک های مراقبه را برای تحقق هدف رهایی ارائه می دهد. یوگا همچنین در سنت های غیر ودایی مانند جینیسم ، بودیسم ، تصوف و سیکیسم نیز مشاهده می شود. دقت داشته باشید یوگا علمی باستانی است که هنری از زندگی متعادل را تبلیغ می کند ، جایی که جسم و روح فرد در هماهنگی کامل قرار می گیرد. مراقبه عبارت است از گسترش یوگا که منجر به یگانگی با ذهن می شود . این یکی از پنج اصل اصلی یوگا است که با تمرین مداوم شما را به افکار و درون خود نزدیک می کند. مراقبه بر بهبود اراده و آرامش در فرد تاثیر بسزایی دارد و به اشخاص کمک می کند تا تمرکزی دقیق بر خود و رفتارها و واکنش های خود داشته باشند.برای اینکه بتوانید بهترین تور یوگا در ایران ، تور یوگا ریسمون می باشد که می تواند نیاز شما در آموزش مراقبه و یوگا را مرتفع سازد.می توانید به سایت ریسمون هم بروید تا با عملکرد و روش هایی که برای تور یوگا در نظر گرفته اند آشنا شوید.


0 دیدگاه

27 مرداد 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما