سفر به توکیو پایتخت مدرن ژاپن با ریسمون

شهر توکیو پایتخت مدرن ژاپن

شهر توکیو یکی از شهرهای بزرگ ژاپن است که پایتخت آن نیز به شمار می رود. این شهر از نظر صنعتی به یکی از پایتخت های دنیا تبدیل شده است. این شهر مدرن دارای پارک ها، موزه ها، تئاتر و همچنین مکان های دیدنی زیادی است که آن را تبدیل به شهری توریستی کرده است. جشنواره هایی نیز در این شهر برگزار می شود که دیدنش خالی از لطف نیست. جشن کاندا یکی از جشن های مهمی است که در شهر توکیو برگزار می شود.جشن های سانئو، فوکاگاوا و جشن سانجا از دیگر جشن های مهم این شهر است که معمولا در معابد برپا می شوند. چشمه ها و آبگرم های توکیو نیز از دیگر جاهایی است که در سفر خود به این شهر باید به خاطر سپرد و از آن ها استفاده کرد. با انتخاب تور ژاپن ریسمون این مناطق گردشگری به شما معرفی خواهند شد. حمام های آبگرم یکی از بهترین مکان هایی است که برای ریلکس کردن می توانید به آن جا بروید. این حمام ها دارای سالن هایی برای ماساژ و زیبایی هستند. سالن های استراحت و رستوران نیز در داخل این حمام ها تعبیه شده اند که مهمانان بتوانند نهایت استفاده را از حمام ها ببرند. در جزیره هاچیجوجیما و اوتا نیز چشمه های آب معدنی وجود دارد.
 


تور-ژاپن-ریسمون-1.jpg

شهر توکیو از بالای برج اسکای تری
دومین برج بلند جهان برج اسکای تری توکیو است که ارتفاعی به اندازه 634 متر دارد. این برج تلویزیونی در شهر توکیو یکی از جاذبه های مهم آن است. جالب است بدانید ارتفاع این برج یکی از دلایل اهمیت آن است چون این عدد نام یکی از نواحی تاریخی توکیو است. برج اسکای تری به دلیل ارتفاع زیادش به راحتی قابل تشخیص است. این برج دو تراس دارد و شما با پرواز بر بلندای این برج می توانید نمایی 360 درجه از شهر را ببینید. در این برج و سکو هایش رستوران، مرکز خرید سوغاتی وجود دارد و در پایه برج آکواریومی به همراه مرکز خرید در نظر گرفته شده است. این برج مرکز شهر توکیو است و شما از هر طبقه ای در برج می توانید تصاویر زیبایی از شهر را ببینید. در تراس برج نیز به دلیل شیشه ای بودن سازه می توانید نماهای زیر پایتان را نیز ببینید. علاوه بر این، محله مانتو از مناظری خواهد بود که در این چشم انداز زیبا قرار می گیرد. این برج از پرطرفدارترین جاذبه های توکیو است و برای افراد علاقمند به عکاسی مکانی فوق العاده خاص است. 

توکیو شهری با پارک های سرسبز 
کاخ امپراتوری توکیو یکی دیگر از جاهایی است که برای گردشگران مرکزی دیدنی محسوب می شود. این کاخ سلطنتی دارای باغ هایی در اطرافش است که برای گردش جای آرامشبخش و زیبایی است. رو به روی کاخ نیز پلی سنگی وجود دارد که یک پل تاریخی محسوب می شود و معمولا توریست ها دوست دارند عکسی در آن جا از خود داشته باشند. یکی از زیبایی های باغ ها وجود گل های فصلی است که گردش در آن جا و تماشای اطراف را دلپذیر می کند. پارک یونو از دیگر محل هایی است که علاوه بر طبیعت زیبایش بناها و موزه هایی تاریخی در داخل خود دارد که شما را ساعت ها سرگرم می کند. باغ وحشی نیز در دل پارک یونو قرار دارد که به جرات می توان گفت بزرگترین باغ وحش توکیو است. در این باغ وحش شما حیوانات وحشی دوست داشتنی بسیاری را خواهید دید. در بین پارک های شهری توکیو باغ های فرهنگی مانند یونو وجود دارند که از نظر تاریخی و فرهنگی دارای اهمیت هستند. باغ ریکوگی از جمله دیگر باغ های فرهنگی است. تعدادی پارک طبیعی نیز در شهر توکیو وجود دارد که با مناظر زیبایش انسان را به سکوت و غرق در زیبایی اش فرو می برد. گردش در پارک های توکیو به تنهایی می تواند به مدت روزها، اوقات سفر شما را پر کند.


تور-ژاپن-ریسمون-2.jpg

معابد و سازه های دیدنی شهر توکیو
یکی از معابد معروف توکیو که شاهکاری بین المللی نیز محسوب می شود معبد سنسوجی است. تزئینات و رنگ آمیزی های این معبد نمونه ای بی نظیر است. خیابانی در کنار معبد وجود دارد که می توانید سوغاتی و تنقلاتتان را از آن جا خرید کنید. مجسمه هاچیکو مجسمه سگی به همین نام است که در اندازه بزرگتر ساخته شده است این مجسمه نماد وفاداری خوانده می شود چرا که سگی با همین نام مدت ها بعد از فوت صاحبش منتظر او در ایستگاه می نشسته است. ساختمان دولتی توکیو که محلی ها آن را بانام توکو می شناسند شبیه کلیسای گوتیک ساخته شده است ولی در اصل این سازه یک اداره رسمی می باشد. معبد میجی که به عنوان یک زیارتگاه نیز شمرده می شود از معابد جذاب و مشهور شهر توکیو است. این معبد به احترام امپراطوری که باعث اصلاحاتی بوده، ساخته شده است که بعد از مرگش نیز در این مکان با ملکه اش در آرامش ابدی باشند. در پارک های توکیو مانند پارک اوئنو شما می توانید موزه ها، معابد و استخرهایی را بیابید که اوقات فراغت شما را پر می کنند. دیزنی لند از جاهای معروف در چند نقطه دنیاست که در توکیو نیز می توانید آن جا را بیابید. 

خرید در شهر توکیو
اگر عاشق خرید کردن هستید زمان سفر به توکیو را طوری برنامه ریزی کنید که نزدیکی سال نو باشد. در این زمان شما از حراجی های باور نکردنی بهره مند خواهید شد. حراجی ها به قدری شگفت انگیز هستند که حتی اگر مایل به خرید نباشید با دیدن قیمت ها بی اختیار این کار را خواهید کرد. همچنین با شرایط خریدی چون خرید بیش از 5000 ین ژاپن می توانید از قانون بخشودگی مالیات که فقط برای مسافران در نظر گرفته می شود؛ استفاده نمایید. در بیشتر شهرهای آسیایی معمولا بازارهای روباز زیادی را می توانید مشاهده کنید ولی در توکیو از چنین بازارهایی خبری نیست به جز یک بازار که آمیوکو نام دارد. 


تور-ژاپن-ریسمون-3.jpg

مراکز خرید معروف در شهر توکیو
یکی از شلوغ ترین مناطق شهر توکیو که هم جای دیدنی چون پارک دارد و هم مراکز خرید و فروشگاه های خیره کننده ای را شامل می شود؛ شین جوکو است. این منطقه بسیار محبوب است و وقتی وارد آن می شوید با شمار زیادی از مغازه ها و فروشگاه ها مواجه می شوید. شیبویا یکی دیگر از مناطق شلوغی است که دارای مراکز خرید بی شماری است. فروشگاهی هفت طبقه در این منطقه است که از صنایع دستی تا لوازم تحریر و هر آنچه بخواهید را در خود دارد. یکی از مراکز خرید لوکس توکیو که بسیاری از برندهای مشهور گران یا ارزان را می توانید در آن جا پیدا کنید بازار گینزا است. با گردش در این مرکز مارک های معروفی چون کریستین دیور یا زارا را می توانید بیابید. علاقمندان بازارهای خیابانی بازار آمه یوکو را از دست ندهند. در این بازار هر چه که به ذهنتان می رسد را می توانید پیدا کنید. این بازار در بین قطارهای شهری قرار گرفته است. مرکز خرید گرند بری که کمی از شهر توکیو فاصله دارد شما را با قیمت های مناسب برندها متعجب می کند. در این بازار قیمت ها پایین است و دلیل آن تک سایز بودن یا مد سال نبودن اجناس است. این بازار به عنوان اوت لوت یا حراجی شناخته می شود. دون ‌کوئی ‌جوت نیز یک فروشگاه بزرگ زنجیره ای است که در قفسه های آن می توانید لوازم مورد نیاز خود را با قیمت هایی مناسب و ارزان پیدا کنید. 
مراکز خرید معروف در شهر توکیو  


0 دیدگاه

20 مرداد 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما