سفر به تایلند به همراه بهرام امیراحمدیان (قسمت 1)

سفرنامه تایلند اسفند ماه 1395

روز چهارشنبه 10 اسفند 1395 با هواپیمای شرکت تایند ایر لاینز همراه با شادی و سیاوش و سهیل عازم بانکوک شدیم. برای هر نفر 3 و نیم میلیون تومان برای یک هفته اقامت در تایلند در تور ثبت نام کردیم.

در ساعت . . . به بانکوک رسیدیم. در ساعت 13 و 30 دقیقه به سوی فرودگاه پوکت پرواز کردیم. بعد از ظهر ساعت 15 در فرودگاه پوکت بودیم.


مقاله-ریسمون-سفرنامه-تایلند-1.jpg

در آنجا ما را با مینی بوس سوار کرده به هتل گراند مرکوری بردند(Grand Mercure)  بردند که در فاصله یک ساعتی فرودگاه و در یک منطقه سرسبز ساحلی واقع است.

هتل 4 ستاره است. و در بدو ورورد و ثبت نام در لابی هتل روبروی استخر با یک سینی شربت و گل بنفش رنگ به ما خوشامد گفتند. خدمه زن با لباسهای ساری و دامن بنفش و پیراهن یاسی روشن به تن داشتند. مرد هتل هم لباسهای محلی به رنگ بنفش دارند.


مقاله-ریسمون-سفرنامه-تایلند-3.jpg

نرخ برابری دلار در این تاریخ هر دلار آمریکا برابر 5/34 بات تایلند است. هر بات حدودا 110 تومان ایران است.

قدری استراحت کردیم و در نزدیکی هتل به یک رستوران غذاهای دریایی به نام Me and You  رفتیم. برای هر نفر غذای دریایی به مبلغ 50 هزار تومان شد.

عصری پس از قدم زدن در خیابه هتل آمده و استراحت کردیم.

پنجشنبه به ساحل رفتیم و در دریا شنا کردیم. ناهار را در یک رستوران غذاهای دریایی در کنار ساحل خوردیم. غذای دریایی سفارش دادیم.

روز جمعه

صبح به ساحل پارادایز رفتیم. جایی رویایی بود. یک تاکسی ریکشا گرفتیم به 400 بات. در آنجا اجازه بردن غذا و خوراکی را نمی دادند. حوله هم اجاره کردیم هر نفر 100 بات 500 بات هم ضمانت سپردیم. شنا کردیم و عکس گرفتیم.

برای فردا تور جزایر جیمز باند خریدیم. هر نفر 1500 بات برای گردش و ترانسپورت و ناهار در جزیره هزینه پرداخت کردیم.

عصری با سهیل با شاتل هتل به فروشگاه سانترال رفتیم. در مسافت حدود یک ساعت هتل بود. بستی خوردیم پول بستی . 50 هزار تومان. سهیل برای من یک شلوارک زارا خرید 200 هزار تومن. شب با تاکسی برگشتیم هتل. حدود 20 دلار کرایه تاکسی شد. 


مقاله-ریسمون-سفرنامه-تایلند-4.jpg

روز شنبه

امروز صبح کمی زودتر به رستوران هتل رفتیم و صبحانه مفصلی خوردیم. رستوران هتل خوراکی های متنوعی برای صبحانه تدارک می بیند. انواع خوراکی و نوشاکی و میوه ها.

ساعت 7 و 30 دقیق صبح اتومبیل تور آمد و سورار شدیم. 15 نفر در یک ون تویوتا سوارشدیم به بندر رفتیم. حدود یک ساعت راه از هتل بود و از میان جنگل و چند شهر سر راه گذشتیم. در بندر گردشگران را به گروههای متفاوت تقیسم کردند. ما در اسکله ای دراز راه افتادیم که سطح آب پایین رفته بود و در این مسیر اسکله بر ری بستری لجنی قرار داشت. گروه ما حدود 30 نفر بود که سوار قایقی سه موتوره شدیم. مسیر ما دریای آندامان بود. از جزایر متعددی و از جمله از جزایر جیمز باند دیدار کردیم. در اینجا هر دو نفر ما را سوار یک کایت کردند و از میان تونلهای استلاکتیت عبور کردیم و میان فضاهایی از غارهای آهکی عبور داده شدیم. سپس به جزیره مسلمان نشین تایلند به نام جزیره پاپی رفتیم. ناهار خوبی در رستورانی که بر روی پایه هایی بر روی دریا مستقر کردند و مبلمان چوبی و پیرامون آن فضای باز بود خوردیم. در جزیره و بازار آن گردش کردیم. مسجدی دو طبقه و باشکوهی داشت. من در مسجد نماز خواندم. از فضاهای مسجد عکس گرفتم.

از آنجا به جزیره ای دیگر رفتیم ودر ساحل زیبای ماسه ای برای شنا و استراحت پیاده شدیم. شنا کردیم و آفتاب گرفتیم مردی با حیوان عجیبی از جنس آفتاب پرست آمد و ما آن را گرفته بر سرمان گذاشته و عکس گرفتیم. پس از آن سوار قایق شده به مقصد رهسپار شدیم.

قایق سواری ما از ساعت 10 تا ساعت 4 بعد از ظهر ادامه یافت.   


مقاله-ریسمون-سفرنامه-تایلند-5.jpg

روز یکشنبه

امروز صبح در زمان مناسب به رستوران هتل رفتیم و صبحانه ای جانانه نوش جان کردیم. از ساعت 11 تا ساعت یک بعد از ظهر در استخر زیبای هتل آب تنی و شنا کردیم. تعداد زیادی از مسافران هتل هم در استخر بودند و در کنار استخر آفتاب می گرفتن و نوشیدنی می نوشیدند. در کنار هتل که روبروی رستوران بود چند بوفه برای ارائه خوراکی و نوشیدنی فعالیت داشتند.

ساعت 5 بعد از ظهر همگی به مرکز شهر رفتیم و در یک رستوران سنتی در داخل بازار غذای دریایی خوردیم. سیاوش و سهیل لابستر سفارش دادند و من و شادی ماهی کباب شده خوردیم. از انجا به بازار میوه فروشان رفتیم و مقداری میوه از جمله انبه و لوگن خریداری کردیم.


0 دیدگاه

04 دی 1398

بهرام امیر احمدیان

درباره نویسنده
استاد دانشگاه، مدرس و محقق حوزه قفقاز

دیدگاه شما