ریسمون و طبیعت گردی در مسیر جاده قزوین به رشت در استان گیلان

طبیعت گردی از قزوین تا رشت

طبیعت گردی در طول مسیر قزوین به رشت می‌تواند بسیار مهیج و جذاب باشد. استان گیلان به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی خاص خود از زمان‌های گذشته تا به امروز مورد توجه بوده است. گردشگران داخلی و خارجی زیادی این سال‌ها برای دیدن طبیعت بکر بی‌مانند استان گیلان و دیگر شهر استان‌ها و شهرهای شمالی راهی شمال کشور می‌شوند در سفر به گیلان شما باید از جاده قزوین به رشت عبور کنید جاذبه‌های دیدنی فراوان در این مسیر وجود دارد که برای طبیعت گردی می‌تواند مطلوب و مناسب باشد. از کشتزارهای سرسبز گرفته تا مناظر زیبای رودخانه سفیدرود و منطقه امامزاده هاشم شهر رستم آباد همگی از زیبایی‌های بی‌نظیر مسیر قزوین به رشت هستند. برای کسانی که دوست دارند حس و حالی متفاوت را تجربه کنند توصیه می‌کنیم که به استان گیلان سفر کنند و در طول مسیر هر جا که احساس کردند از خودرو پیاده شده و از زیبایی‌های بی‌نظیری که در طول مسیر جاده قزوین به رشت وجود دارد بهره ببرند.
 در ادامه مطلب ریسمون شما را با برخی از این مکان‌ها و جاذبه‌های دیدنی در طول مسیر قزوین به رشت آشنا می‌کنیم پس تا آخر مطلب همراه ما باشید.
 
مقاله-ریسمون-قزوین-رشت.jpg
طبیعت گردی در اطراف سد منجیل
کسانی که دوست دار طبیعت و طبیعت گردی هستند یکی از بهترین مکان‌ها برای آن‌ها در طول مسیر قزوین به رشت، اطراف سد منجیل خواهد بود. می‌توانید در کنار سد منجیل یک صبحانه مفصل و بانشاط را نوش جان کنید. شما می‌توانید در کنار سد به منجیل ماهیگیری بپردازید. سد منجیل در نقطه‌ای که دو رود شاهرود و قزل‌اوزن به هم پیوند می‌خورند ساخته شده و در مسیر جاده قزوین به رشت قرار گرفته است.
 
مقاله-ریسمون-قزوین-رشت2.jpg
طبیعت گردی در چشمه ماست خور در رودبار
 یکی دیگر از مکان‌های دیدنی برای دوست داران طبیعت و طبیعت گردی در طول این مسیر چشمه ماست خور در شهر زیبا و بی‌نظیر رودبار است که ۵ کیلومتری شهر رودبار در غرب سد منجیل قرار دارد. از محلی که چشمه می‌جوشد آب گرم خارج می‌شود. طبیعت اطراف این منطقه می‌توان طبیعت گردان را برای ساعت‌ها مشغول خود کند.

مقاله-ریسمون-قزوین-رشت-1.jpg 
 طبیعت گردی در شهرستان رودبار
 رود سفید رود از این شهرستان می‌گذرد و علاقه‌مندان به طبیعت و طبیعت گردی طبیعت خاصی را در این شهرستان شاهد خواهند بود. این شهرستان تمدنی بسیار قدیمی و کهن دارد و قدمت آن به‌پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. به دلیل این که در دامنه کوه قرار گرفته دارای آب و هوای متغیری است. رودبار به عنوان دروازه ورودی استان گیلان شناخته می‌شود. همان‌طور که می‌دانید متأسفانه زلزله‌ای که در سال ۱۳۶۹ در این شهر اتفاق افتاد آن را تخریب نمود و با توجه به اینکه بازسازی‌های نیز در آن صورت گرفته اما هنوز به رونق زمان‌های گذشته باز نگشته است. همچنین دیدن باغ‌های زیتون این منطقه نیز خالی از لطف نیست. مطمئناً در طول مسیر با تور ریسمون سوغاتی معروف این منطقه که همان زیتون است را می‌توانید تهیه کنید.
 
مقاله-ریسمون-قزوین-رشت3.jpg
پل تاریخی لوشان و طبیعت گردی در مناطق اطراف آن
دوست داران طبیعت گردی می‌توانند به یکی دیگر از مکان‌های دیدنی در طول این مسیر، یعنی پل تاریخی لوشان سری بزنند. این پل تاریخی به گفته برخی از محققان قدمتش به دوران خسرو خان گرجی یکی از حکمرانان زمان فتحعلی شاه می‌رسد. البته برخی نیز معتقدند که این پل در قرن نهم هجری احداث شده است. قبل از اینکه پل جدید بتنی ساخته شود و قبل از احداث جاده قزوین به رشت تنها راه ارتباطی دو سر رودخانه شاهرود همین پل تاریخی بوده است. این پل دارای دو چشمه کوچک و دو چشمه بزرگ است و طول آن نیز به ۱۰۲ متر می‌رسد.
 
مقاله-ریسمون-قزوین-رشت4.jpg
طبیعت گردی در روستای امامزاده هاشم
 یکی از بهترین مکان‌های گردشگری و طبیعت گردی در مسیر جاده قزوین به رشت طبیعت بکر و زیارتگاه هاشم محمد در روستای امام زاده هاشم است. این بنای تاریخی و مذهبی دارای مسجد، پارک، کتابخانه، کشتارگاه، بازارچه، درمانگاه و پارکینگ است که همگی در نزدیکی زیارتگاه واقع شده‌اند. کسانی که دوست دارند یک کوهنوردی سبک را تجربه کنند می‌توانند در این مکان از پای کوه تا قله را به کوهنوردی مشغول شوند. برای همراهی با تورهای طبیعت‌گردی ریسمون به وبسایت ما سر بزنید.
 
مقاله-ریسمون-قزوین-رشت5.jpg
 طبیعت گردی در پارک جنگلی سراوان و بازدید از موزه میراث روستایی استان گیلان
طبیعت گردی در این منطقه نیز می‌تواند قابل توجه باشد. در جاده سراوان به رشت و در کیلومتر ۱۸ آزادراه رشت- قزوین نرسیده به پلیس راه، این پارک جنگلی و موزه میراث روستایی قرار گرفته است. این موزه در داخل محدوده پارک جنگلی سراوان واقع شده است و می‌توانید فرهنگ‌های مناطق گوناگون استان گیلان و معماری بی‌نظیر این استان را شاهد باشید. گردشگران می‌توانند با بازدید از این منطقه در مسیر جاده قزوین به رشت شاهد جنبه‌های مختلف زندگی مردم روستاهای مختلف استان گیلان در طول زمان‌های گذشته باشند. در طول این مسیر مناطق دیدنی زیادی برای دوست داران طبیعت و طبیعت گردی وجود دارد. امیدواریم که سفری خوش و سرشار از نشاط و سلامتی داشته باشید. برای شرکت در تورهای ریسمون به وبسایت ما سر بزنید.

مقاله-ریسمون-قزوین-رشت6.jpg


0 دیدگاه

03 شهریور 1398

تیم نویسندگان ریسمون

درباره نویسنده
ریسمون با تیمی قوی، محتوای جذاب و به روز تولید میکند

دیدگاه شما